У пасажі Гартенбергів відфільтровують іноземців?

 

Колишня франківчанка Наталя Лезі вже десять років живе в Ізраїлі, та час від часу приїздить додому. Цього разу вона вперше приїхала з чоловіком – Моті. Та яким було здивування подружжя, коли їх не пустили у нічний клуб «Пасажу Гартенбергів», бо почули чужу мову. Про це Наталя повідомила в рубриці «Народний репортер» на сайті газети. Ми спочатку навіть не повірили…

 

«Ми з чоловіком приїхали на весілля мого рідного брата, – розповідає Наталя. – Минулої суботу ввечері посиділи у кафешці, а потім вирішили змінити місце та піти до «Пасажу Гартенбергів». Зайшли всередину, взяли квитки. Але потім мій чоловік щось запитав мене на івриті. Почувши, що ми говоримо іноземною мовою, якийсь чоловік із адміністрації заявив, що далі нас не пропустять – у них такі правила. Ми вийшли. Подруга намагалася щось дізнатися, поговорити з адміністратором. Та пояснила: іноземців не пропускають через те, що кілька днів тому в них були якісь неприємності. Подруга сказала, що ми з Ізраїлю. Зрештою, адміністратор обіцяла щось уточнити та пропус­тити нас через кілька хвилин. Але, звісно, після цього бажання йти туди вже не було».

           

За словами Наталі, її чоловік Моті приїхав до України вперше. І тепер їй прикро, що в нього склалося таке неприємне перше враження про її рідне місто. «Ні в Америці, ні в Ізраїлі ми з таким не стикались, – обурюється жінка. – Якби там таке сталося, то люди обов’язково зателефонували б у поліцію чи ще кудись. Це ж дискримінація та неповага до людей!».

 

У франківському інтернет-прос­торі вже згадувалися якісь дивні, ніби «антиарабські», правила роботи пасажу. Але то інтернет – люди там пишуть чимало й не завжди правду, особливо анонімно. Звертаємося до власника елітного закладу.

 

«Це повний абсурд, – говорить Олександр Долішній. – Як це їх туди не пустили? Можливо, він не відповідав дрес-коду чи вже був у неналежному стані? У нас пускають всіх. Я перший раз стикаюсь з такою ситуацією».

 

Ще раз переповідаю історію з пані Наталею. Долішній знову все заперечує, мовляв, такого не може бути. Розказав, що раніше тут араби сиділи за чаєм цілими компаніями та вирішували якісь свої справи, бувало, й до відвідувачів чіплялися. Тоді їх попросили піти та знайти інше місце для зібрання. Тож більше не приходять. Й іншим співвітчизникам переказують.

 

«Можуть не пускати, якщо людина не пройшла дрес-код чи фейс-контроль, або переповнений зал, – пояснює Олександр Долішній. – У нас відпочивають усі. От, хлопці з баскетбольного клубу «Говерла. Це якийсь абсурд!».

 

Аби краще розібратись у ситуації, телефонуємо разом до пані Наталі. Олександр Долішній вислухав жінку, потім кілька разів повторив їй, що це абсурд, і такого не могло бути, запитав хто був тоді з адміністраторів. Після невеличкої паузи вибачився за непорозуміння, дав свій номер телефону та запропонував жінці ще раз завітати у його заклад.

 

«Репортеру» Долішній також обіцяв розібратись. Сказав, що виховання буває різним. І тут хочеться додати: виховання-то різне, але люди в Європі мають рівні права. Незважаючи на мову чи колір шкіри. В Європі…

 

Світлана Лелик,

Репортер

 

Зауважимо, що на тему недопуску в "Пасаж" негрів та арабів була інформація в блозі на Фіртці ще 4 вересня цього року (http://firtka.if.ua/?action=blogs&id=184). Тому "здивування" власника "Пасажу" також виглядає дивним...

 


28.10.2011 Світлана Лелик 1322 41
Коментарі (41)

Журналіст 2011.10.28, 09:51
Молодці Репортер, молодці Фіртка!!!!! Ви мислите одинаково!
Василь 2011.10.28, 10:10
І що ж тут дивного, що не впускають арабів? Не якщо вони не вміють нормально поводитись, то як з ними бути? А піднімати бунт, не вивчивши суті проблеми...
Інший Василь 2011.10.28, 10:22
Василю, з хамами-арабами треба робити те саме, що і з хамами-українцями чи хамами-німцями.
Відвідувач 2011.10.28, 13:30
Я неодноразово буваю а Пасажі і бачу там негрів, китайців, росіян, тих самих євреїв. Так, щоб заути до клубу потрібно мати дрес-код і це вірно бо потрібно виховувати в наших мешканцях культуру відвідування закладів. А не те, що звикли, в драмтеатр в джинсах, в клуб, ледве чи не в спортивних шатанх. Якщо ми позиціонуємо себе з європеськийм містом то потрібно належно вдягатися та поводитися. Те що не пускають арабів - відно - це хами, які не поважають ні країну до якої приїхали, ні людей, які в ні живуть. Нехау спробують у себе вдома в мечеті влаштовувати "розборки" і чіплятися до своїх жінок, а потім ще й матякати, як вони матюка.ть офіціантів та клієнтів закладу. Щодо Пані Наталії, то це швидше нагадує провокацію.
Оксанка 2011.10.28, 16:43
... пахне провокацією. Якщо хтось не вміє себе належно вести , то немає значення ні його віра, ні національність.
Дуня 2011.10.28, 17:12
Може бути і провокація. Рпортер і фіртка - це ж одна компашка Всі знають.
Тамара 2011.10.28, 22:27
Пасаж - гарний європейський заклад, неодноразово була там і розумію, що дрес-код у них справді є! і це КЛАСНО!!! якщо ведеш себе пристойно, то ніхто не питає про твою віру, колір шкіри чи щось інше. з арабами все правильно - не має поваги до наших людей - не має відпочинку у Пасажі!! Респект Долішньому!!
BBC 2011.10.28, 23:08
Піарщики пасажа проснулися? Не парьтеся, все місто знає, який є Пасаж, як його прихватизнули. І всі знають, що в Пасажі не обслуговують арабів і негрів. Може баскетболісти і є виключенням, а ще бразильці з Урагану, а решта негрів і арабів - виставляють за двері. Це відомо всім. Не грйте варьята.
Роман 2011.10.28, 23:08
Пасаж приватна власність! Нехай власник, що хоче той робить!
Українець 2011.10.29, 11:35
Дуже добре, що не пускають. Пусти свиню на стіл - то вона і на стій вилізе. За всіх у нашій країні думають - і за хасидів, і за арабів, і за китайців, і за негрів - лише за корінну націю нема кому думати. Скоро іноземці повідкривають заклади і нас, на нашій землі туди пускати не будуть, по вулицях не дадуть пройти. Повністю підтримую такі міри. А ви репортерці і фірточники - їдьте в Ізраіль або до арабів і там ними тіштеся. Слава Україні!!!
Jozef 2011.10.29, 15:36
Кохайтеся чорнобриві лиш не з москалями. У Гартенбергів те ж саме.За це й вітання Долішньому Олександру.Але хочу звернутись до дружини єврея Наталі яка знайшла своє щастя аж на Сінайських висотах і знає досконало іврит. Чому ж ви шановна пані не відстоюєте права арабів у Їзраїлі?,чому не обурились діями МОССАДУ, на території України викрали і перевезли невідомим способом в Ізраїль палестинця? Чому?А тут приїхали на історичну Батьківщину і хочете втирати нас свої права? Чи може не знаєте як до україгнців ставляться у Польщі,Німеччині,Італії?Чи може собі не відчули зневаги з боку іноземців? Ото ж бо. А провокувати нас не треба.Долішній поступає правильно коли не пускає до себе цих людей. Я Українець і хочу з дружиною та дітьми відпочити в Пасажі не оглядаючи ці мармизи з набріоліненим волоссям.
Денис 2011.10.29, 18:12
Правильно не [ер арабам нигерам и индусам лазить по франковску тем более по кафе и ресторанам. А во времена прошлые так они вообще с обшаги не выходили б!
рео 2011.10.30, 15:34
нехай ректори вишів де вчаться араби проводять з ними більше виховних годин а не тільки бабло поздирають а далі хоч трава не рости. а араби нехай памятають що вони в гостях.
вуйко 2011.10.30, 18:12
баригам(вибачаюсь рестораторам) з пасажу треба відбивати вкладені гроші, а різні мухамеди там тільки чаї ганять, яка з них виручка?! от і все.
Дол 2011.10.31, 08:40
Це замовили конкуренти пасажу?
Араби наглі! 2011.10.31, 12:17
Пасаж молодці! Самий класний заклад у області! Так тримати!
Маестро 2011.10.31, 16:54
Шановна громадо, з повагою до Вас всіх дозволю собі декілька ремарок. Як часто у нас буває, коли мова заходить за інші національності, одразу починається масова істерія, починається поливання брудом усіх до кого можна дотягнутися, при цьому майже завжди тема дискусії різко йде в сторону від основного сюжету. На скільки я розумів зі статті, то відвідувачів пасажу (чоловіка-іноземця і двох симпатичних (дозволю собі так припустити) дівчат) не пустили в клуб тільки через те, що хлопець почав говорити на іноземній мові. Нічого не говорилось не про дрес-код, ні про те, що в залі нема місця ну і точно не про те, що хтось з них був в "неналежному" стані. При всій повазі до охоронця не думаю, що він би міг відрізнити на якій мові говорять відвідувачі, на арабському, на івриті чи ще на будь-якій іншій близько східній чи європейській мовах. Тобто причина відмови - відвідувачі є іноземцями.
Маестро 2011.10.31, 16:54
Я з Вами повністю погоджуюсь, що людей з неадекватною поведінкою слід не тільки не пускати в такі заклади, але й з профілактичною метою легко погладити їх по голові. Але зачекайте, серед тих самих арабів, є араби-європейці, які приїхали до нас з тієї самої Німеччини чи Франції, чи араби-науковці, які приїхали на конференцію чи на фестиваль. Їх також не пускати бо вони говорять на арабському? В усьому цивілізованому світі існує ефективна практика, як боротися з таким явищем. Можливо варто у них щось корисне перейняти. Бути висококультурною нацією це в-першу чергу ставитися з повагою до інших людей, а вже далі дивитись на дрес код, на мову і на те як себе веде людина.
Маестро 2011.10.31, 16:55
Тому зрозумілим є обурення пані Наталі, яка хотіла показати іноземцю все те краще, що є у нас в місті, щоб за кордоном, при наймі про її рідне місто говорили, як про одне з найкрасивіших і найпривітніших в Європі. А вийшло як завжди…. Нам ще здобувати і здобувати авторитет, як цивілізованої країни і можливо, якщо тверезо мислячі люди прочитають цю чи будь-яку іншу подібну статтю зроблять хоча б якийсь висновок, то ми на міліметр приблизимось до Заходу. А так нажаль нам на сьогодні мало є чим гордитись.
Маестро 2011.10.31, 16:56
Стосовно цитати пана Романа «Пасаж приватна власність! Нехай власник, що хоче той робить!», то таке можна застосувати лише до ситуації коли хтось сидить в себе дома і розмовляєте з телевізором, і то, щоб не чули сусіди. В іншому випадку, а особливо в громадських місцях, те що відбулося – це кримінал, і в будь-якій іншій країні, де повага, честь і гідність особи на першому місці такою подією давно б зацікавилась поліція. А ми,те що відбувається, навіть не розглядаємо в такому контексті, що є ще одним зайвим доказом нашого невігластва. Починайте ставати кращими з себе….
Сашко 2011.10.31, 17:32
Маестро, зараз вам "високоінтелігентно" розкажуть і про арабів, і про пасаж, і про вас особисто. Якщо цього раптом не станеться, то я повірю в європейськість інтернет-спільноти нашого міста. Тримайтеся)
Jozef 2011.10.31, 18:04
До Маестро. Не здивуюсь зовсім, якщо виявиться, що ви належите до так званих секс-меншин, там також поважають особисту свободу,вільне кохання та інше рукоблуддя.Уявіть на мить.Ви в Англії в кафе чи ресторані.Поруч за столиком компанія іноземців не конче арабів, а любих інших - латинос, чукчів,ну кого завгодно.Вони поводять себе виклично,кидають непристойні погляди на вашу дівчину(дружину),роблять непристойні жести вашій доньці,голосно розмовляють тощо.Ви як місцевий мешканець будете посміхатись їм у відповідь бо вони іноземці?Маестро.Ваші погляди на ситуацію- гівна варті,еуропейський ви наш.
Роман 2011.10.31, 22:48
Маестро тільки бачить арабів в пасажі за білого дня. Най поїде в ті райони де вони проживають, походить там по вечорах і поговорить про гідність особи. Перефразовуючи відоме прислів"я скажу простіше (з повагою до арабської гідності :-) : добрий араб - араб, який живе на сході дома Коли араби будуть г.ати Маестро він згадає, що вони не йдуть в Україну, а вже стоять під нашими будинками... Доляру респект - навіть, якщо хтось з адміністраторів то зробив без умислу!
Андрій 2011.11.01, 09:30
Жозеф правий. Більшої наглоти, як араби немає у світі.І нехай сидять у д-пі у себе у мусульмандії, а не ходять по наших містах і хтиво поглядають на наших дружин, дівчат, сестер. Пасажу - респект!
Сашко 2011.11.01, 10:12
Народ, ви якісь дивні. Не про те йдеться. Звісно, наглоту треба виховувати. Але не пускати людей у громадські заклади за кольором шкіри чи мовою - дикість. Пускати треба всіх. А скотину - викидати на вулицю, викликати міліцію, штрафувати їх і т.д. Не зрозуміло?
Маестро 2011.11.01, 10:27
Josef, Ваш перший пост я навмисно не коментував, бо там не було чого коментувати. Спеціально для таких як Ви намагався свою думку викласти трошки ширше, не обмежуючись тупими репліками не зрозуміло про що. Якщо Вам було важко все те прочитати чи то зрозуміти, то для Вашої зручності я висловлю одним реченням: якщо людина є бидло, то вона є бидло не залежно не від чого і не від кого (і я на 100% погоджуюсь, що серед арабів їх абсолютна більшість). Такі люди є усюди, в будь-якій країні, в будь-який час і від цього, особливо нам українцям, точно нікуди не дітись. Але методи якими борються з таким явищем ІНШІ. Зауважте, що в пасаж не пустили не араба, а ізраїльтянина (що далеко не те саме), з двома дівчатами, тобто будь-кому зрозуміло, що мета їх візиту – не п’яні розбірки з відвідувачами. А міг бути британець, американець, німець.
Маестро 2011.11.01, 10:28
Якщо Вас влаштовує і Вам зовсім не заважає коли біля Вас в ресторані будуть сидіти неадекватні українці, які кидають непристойні погляди на вашу дівчину, чи роблять непристойні жести вашій донці голосно розмовляють - то нам нема про що сперечатися. Чи якщо ви вважаєте, що для того щоб в громадських закладах було спокійно, то необхідно встановити дрес код по мові спілкування, то нам тим більше нема про що говорити. Мені Вас просто шкода, хоча Вам скоріш всього до цього все рівно.
Маестро 2011.11.01, 10:28
Josef так як я вже з Вами вступив в полеміку, то чисто для Вашого загального розвитку пару слів. Дуже важко стежити за думкою коли Ви починаєте говорити про те про що не маєте жодного поняття. Вживаючи «Сінайські висоти», це Ви про де? Про Синайський півострів? То це про Єгипет, пані Наталя там точно свого щастя не шукала. Якщо про Голанські висоти, то це вже ближче. А що стосується дій ізраїльських спецслужб, то МОССАД, ШАБАК і вся ізраїльська армія за кожного свого громадянина, де б він не перебував, чи за безпеку своєї країни відкрутить голову кожному де б він не ховався. Нам про таке нажаль і мріяти не доводиться. А якщо Вам не подобається, то це справа Вашого смаку.
Jozef 2011.11.01, 11:35
До Маестро.Матолку! І козі зрозуміло,що гора Сінай (івр.Хар- Сінай.,араб. Джабал Муса) знаходиться в Єгипті.На цій горі Господь вперше з"явився Мойсею. А на "Сінайських висотах Наталя знайшла своє щастя" означало,що як на мене, саме на Сінайських висотах (висота вказаної гори дурню-2285м)Наталя знайшла богообраного Моті.Вкурив хід моїх думок,бовдуре? А відносно Мосаду,шабаку та іншої нечисті скажу так. Або стріляй,або емігруй.Там тебе чекають,Наталя і Моті.
йозефу 2011.11.01, 22:51
прочитав новину. Прочитав ваші коментарі. Дійшов до висновку, що ви трішки дебіл ;)
ДО РЕЧІ 2011.11.01, 22:53
якшо фіртка хоче бути такою дуже толерантною, то по великому серкрету повідомлю, що осіб з чорною шкірою в світі не прийнято називати неграми ;)
Гімлер 2011.11.01, 23:08
Шановні читачі! Ось читаю Ваші коментарі, і мені дивно, і шкода Вас усіх. Можу Вам висловити свої співчуття, оскільки однодумці власників (чи то адміністратора, охорони)"Пасажу" є морально низькими, простіше кажучи "бидлом", простими сільськими биками, і, з такими особистостями нам до Європи як рибі до космосу! Уявіть собі, якщо той араб був би не простим євреєм, а, скажімо, офіційним представником іншої держави? Про який Євросоюз можна говорити?
Гімлер 2011.11.01, 23:10
Пропоную: 1. Знімити назву із "Пасаж Гартенбергів" на "Гестапо Гартенбергів"; 2. Дим машину змінити на газову установку! 3. і т.д. Всім респкт ))) Задумайтесь...
от зараз 2011.11.01, 23:16
Йозя прийде і все тобі гарно розчеше про "гівняні еуропейські принципи". Цікаво чи цей друг усвідомлює, що для багатьох цивілізованих західних країн різниці між арабом, негром і таким собі українським Йозьою НЕ ІСНУЄ. Чуєш, Йозя? от заробиш ти коли-небудь грошей і поїдеш відпочити, ну скажімо, в Німеччину і захочецця тобі спробувати справжнього німецького пивааааа. А якийсь бургер тобі скаже : "руссішь? (чи украіне,бо для них один хер), найн, найн!", от що ти тоді скажеш, цікаво. Напевно, будеш обурюватись і справедливо, до речі. І нагадаю тобі, шо мова у даній статті йде про нашу громадянку, яку не пустили з чоловіком іноземцем, а не про компанію нахабних арабів, котрі до всіх чіпляюцця і котрих ти приплів у своїх коментарях взагалі незрозуміло до чого.
Мікімусі 2011.11.01, 23:17
Ого, Гітлер також починав з цього! А я й не думала, що фашизм досі процвітає? Невже мало одного фатального уроку? Жахливо, я тепер жодного іноземця не приведу до Пасажу, і самій ходити в такий заклад абсолютно не хочеться. А ті, хто тут пишуть коментарі про інші національності, задумайтеся, впевнена в більшості з вам мами, бабусі, татусі, тітки, чоловіки, куми, свати.... ЗА КОРДОНОМ!!!! Може і їх десь викинуть за двері, бо вони українці? Позор гітлерівським наслдіникам! Геть фашистів з України!
"ГЕСТАПО Гартенбергів" 2011.11.01, 23:25
У Німеччині за таку расистську політику хтось надовго би загримів ЗА ГРАТИ! Тут пишуть про якісь наклепи, конкуренцію... смішно, адже Пасаж поза конкуренцією серед наших клубів. Нехай викладуть відеозйомку тієї події і публіка зацінить дрес-код і адекватну поведінку! Або ж, якщо це наклеп, то де звернення до правоохоронних органів про розповсюдження неправдивої інформації? Керівництво Пасажу мовчить... а якщо мовчить то значить...!
Фу 2011.11.02, 02:51
Огидно читати писанину кількох .ебіло-.едерасто-недоєвропейців про рівність людей та націй. Ще про братерство заведіть пісеньку. "Да будь я хоть нєграм прєклонних гадоф, но всьо ж, бєз унинья і лєні, я русскій би виучіл толька за то, што ім разгаварівал лєнін". Смітник, курва.
фуфуйці 2011.11.02, 08:18
а ти звичайно самий рівний серед усіх, так? :)) хехехе. Це ти у своєму селі можеш так філософствувати допоки не виїдеш у найближче зарубіжжя. А там знайдуться такі як ти хвілософи. І для них - саме ти станеш отаким собі справнісіньким негром ( якщо не гірше, хехе).
Просто так 2011.11.02, 09:34
Мені то все нагадало анекдот про збитковий бордель. Там власники щоб покращити ситуацію почали в номерах пересувати ліжка, міняти освітлення і так далі. Нічого не допомагало. Тоді хтось зауважив, шо треба не ліжка сувати а проституток міняти. Так і в нас в місті (ну і по всій Україні теж я думаю), починають відкривати нові заклади, клуди, кафешки, паби європейського рівня, але нажаль це нас точно не робить хоть трошки більш європейськими. Треба міняти своє мислення, культуру спілкування ну в тому дусі.
starfucker 2011.11.02, 16:21
бідні расові думалт що тут ололо будуть їм в ноги кланятись, ні, не тут то булою
джозеф-фан 2011.11.02, 21:22
Десь наш друг Йозя пропав зі своїми влучними коментами. Напевно шось собі там гуглить.
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1305
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

851
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6005
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1564
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5960
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1726

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

370

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1034

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1340

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1341
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

294
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

514
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

709
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

274
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

747
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1243
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

53
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

89
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

234
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

407
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

637