"У нас була команда-переможець", - головний тренер жіночої команди з баскетболу 3x3

Національна жіноча збірна України з баскетболу 3х3 завоювала путівку на чемпіонат Європи, який пройде 22-25 серпня у столиці Австрії Відні.

Наша команда в складі Міріам Уро-Ніле, Кристини Філевич, Оксани Моллової та Анжеліки Ляшко під керівництвом Юрія Процюка виграла у відборі в Братиславі всі чотири матчі. Три перемоги дівчата здобули на груповій стадії, обігравши Туреччину, Естонію та Польщу, а у вирішальному матчі плей-оф за вихід на ЧЄ українки обіграли Словаччину 21:13.

Жіноча збірна України вдруге поспіль і всьоме у своїй історії зіграє на чемпіонаті Європи з баскетболу 3х3

Про підсумки відбіркового турніру на чемпіонат Європи та цілі на продовження цього сезону наставник жіночої збірної Юрій Процюк розповів в коментарі пресслужбі ФБУ, передає Фіртка.
"В першу чергу ми хочемо подякувати ЗСУ, тим солдатам, які стоять на передовій, за те, що маємо можливість грати, займатись улюбленою справою і маємо можливість виступити у кваліфікації чемпіонату Європи.
І подякувати ФБУ за умови підготовки збірної України. Відчувається, що збірна у ФБУ в пріоритеті, що ми маємо можливість грати у Жіночій серії і здобувати досвід, який дозволив впевнено виглядати в матчах кваліфікації на чемпіонат Європи.
Дівчатам велике дякую за гру у Братиславі, за ті емоції, які вони подарували країні. Хочу відзначити всю команду. У нас була команда-переможець, де кожна гравчиня була лідером, кожна з дівчат в якийсь момент брала гру на себе. Це важливо. Дівчата продемонстрували якісний баскетбол, якісну гру і результат був лише питанням часу", - розповів спеціаліст.

Ключовою у відборі стала гра проти Польщі, перемога над якою дозволила виграти групу і вийти одразу до півфіналу. Що можете сказати про цю перемогу?
"Польща останнім часом стала для нас принциповим суперником – ми в минулому році їх перемогли на етапі Жіночої серії, на домашніх для них Європейських іграх, у цьому році вони нас перемогли в олімпійській кваліфікації. Десь нам не пощастило в Дебрецені, адже тоді троє з чотирьох дівчат були по різним причинам не в оптимальній формі, а зараз дівчата були гарно готові.
Нам важливо було перемогти Польщу і ми якісно провели цю гру, впевнено перемогли в 4 очки і навіть тренерка польської команди підійшла до мене і визнала, що на сьогоднішній день ми сильніші за них. Гра з Польщою і подальша перемога полячок над Литвою показала, що на цьому відборі Україна була найсильнішою командою."

Гра з Естонією в останньому турі нічого не вирішувала, але ви все одно грали на перемогу?
"Ця гра нічого для нас не вирішувала в турнірному плані, але вона була для нас принциповою, адже у нас важко складаються ігри з Естонією. Ми їм програли на Європейських іграх у Мінську, на Європейських іграх у Кракові, тому було бажання перебороти цей момент для себе і перемогти Естонію."

У вирішальному матчі на вихід на чемпіонат Європи довелось грати проти господарок збірної Словаччини…
"Ми думали, що зіграємо з Туреччиною. У них якісні гравчині у баскетболі 5х5, але вони десь не встигли перебудуватись на баскетбол 3х3. Ми грали з ними в першій грі і впевнено перемогли, але далі команда демонструвала гарний баскетбол проти Польщі та Естонії, а ось Словаччині в рівному матчі поступились.
У нас була десь 1 година 45 хвилин для підготовки до цього суперника. Трішки остерігались того, що у вирішальному матчі тиск вболівальників і певна симпатія судів, звична для команд-господарок будуть впливати на гру. Але дівчат не треба було додатково налаштовувати, адже вони розуміли ціну матчу. Вони впевнено провели гру і не дали жодного шансу суперницям."

Дивлячись на результат, можна сказати, що команда підійшла гарно готовою як фізично, так і психологічно?
"Ми проробили велику роботу. У нас великий технічний арсенал і ми багато сетів ще навіть не використовуємо. У дівчат є досвід, гарна підготовка і питання було лише в психології, треба було повірити в себе.
Для нас важливою була перемога на етапі Жіночої серії в Марселі над командою Дьор, яка дала нам віру в себе. Далі був вдалий етап у Монголії, де дівчата показали кращий результат для України в історії виступів у Жіночій серії. Зараз психологічно дівчата готові до того, щоб досягати більшого. В команді гарний психологічний клімат, дівчата здружились, згадали минулорічні зв’язки, вивчили нові. У нас є потенціал для того, щоб зробити наступні кроки в наших досягненнях."

Про наступні кроки… Найближчий турнір у збірної – етап Жіночої серії у Пуатьє. Далі дівчата отримають відпочинок чи продовжите грати у Жіночій серії?
"Зараз нам не потрібно зупинятись. Наступна мета – вихід на чемпіонат світу, а для цього потрібно бути в десятці кращих країн Європи за рейтингом. Зараз ми 11-ті. Тому ми ставимо завдання виходу у фінал Жіночої серії, що фактично гарантує нам участь у чемпіонаті світу. Думаю, для цієї команди це завдання під силу. Дівчата з характером, прагнуть перемагати в кожній грі, розуміють, що вони представляють Україну.
Враховуючи вихід на чемпіонат Європи, у серпні ми зможемо зіграти лише на одному етапі Жіночої серії. Тому якщо ми хочемо вийти у фінал Жіночої серії, а ми ставимо перед собою таке завдання, то потрібно далі грати. Поки у нас гарні кондиції, ми не повинні зупинятись. І дівчата самі хочуть грати.
При нагоді хочу запросити українців які проживають у Франції, підтримати нас на наступному етапі Жіночої серії у Пуатье 25-26 червня. У нас була чудова підтримка у Братиславі. За наші збірні у Словаччині зібралась вболівати місцева діаспора. Прийшли, підтримали і після ігор дівчат не відпускали, фотографувались. Ми завжди граємо для вболівальників і підтримка наших фанів є важливим моментом для нас."

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


18.06.2024 Іван Муканик 266 1
Коментарі (1)

Читач 2024.06.18, 18:21

Ці тренера не виганяють з роздягальні, як футболісти Реброва після матчу з Румунією, типу хотіли "поплакати на самоті" замість розбоорів хто що робив не так і що треба виправити, кого на наступний матч не ставити, а то з Реала виженуть.

Друге цікаво не в тему - чого сайти статистики почали знову включати Крим? Адже котирування на них не приймав і парі-матч, як і на російський чемпіонат. Це питання гігієни. Бо назви Європа Крим чи міжнародно Крим - команди то російські з росгромадянством і росреєстрацією. І ніхто в Україні не ставить. То звідки взялось і чому? Якось повязано з відновленням участі ростенінстів в олімпіаді? Проплатили мільярдник орки міжнародним спортивним організаціям хоч десь хоч непрямо замасковано російсько-орковську участь впихнути?

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

328
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

785
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1087 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2583
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1912
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2174

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

232

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

360

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1304

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1295
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1036
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

853
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14708
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

733
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10512
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6224
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

751
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

828
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2987
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

696
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

770
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

671