"У нас була команда-переможець", - головний тренер жіночої команди з баскетболу 3x3

Національна жіноча збірна України з баскетболу 3х3 завоювала путівку на чемпіонат Європи, який пройде 22-25 серпня у столиці Австрії Відні.

Наша команда в складі Міріам Уро-Ніле, Кристини Філевич, Оксани Моллової та Анжеліки Ляшко під керівництвом Юрія Процюка виграла у відборі в Братиславі всі чотири матчі. Три перемоги дівчата здобули на груповій стадії, обігравши Туреччину, Естонію та Польщу, а у вирішальному матчі плей-оф за вихід на ЧЄ українки обіграли Словаччину 21:13.

Жіноча збірна України вдруге поспіль і всьоме у своїй історії зіграє на чемпіонаті Європи з баскетболу 3х3

Про підсумки відбіркового турніру на чемпіонат Європи та цілі на продовження цього сезону наставник жіночої збірної Юрій Процюк розповів в коментарі пресслужбі ФБУ, передає Фіртка.
"В першу чергу ми хочемо подякувати ЗСУ, тим солдатам, які стоять на передовій, за те, що маємо можливість грати, займатись улюбленою справою і маємо можливість виступити у кваліфікації чемпіонату Європи.
І подякувати ФБУ за умови підготовки збірної України. Відчувається, що збірна у ФБУ в пріоритеті, що ми маємо можливість грати у Жіночій серії і здобувати досвід, який дозволив впевнено виглядати в матчах кваліфікації на чемпіонат Європи.
Дівчатам велике дякую за гру у Братиславі, за ті емоції, які вони подарували країні. Хочу відзначити всю команду. У нас була команда-переможець, де кожна гравчиня була лідером, кожна з дівчат в якийсь момент брала гру на себе. Це важливо. Дівчата продемонстрували якісний баскетбол, якісну гру і результат був лише питанням часу", - розповів спеціаліст.

Ключовою у відборі стала гра проти Польщі, перемога над якою дозволила виграти групу і вийти одразу до півфіналу. Що можете сказати про цю перемогу?
"Польща останнім часом стала для нас принциповим суперником – ми в минулому році їх перемогли на етапі Жіночої серії, на домашніх для них Європейських іграх, у цьому році вони нас перемогли в олімпійській кваліфікації. Десь нам не пощастило в Дебрецені, адже тоді троє з чотирьох дівчат були по різним причинам не в оптимальній формі, а зараз дівчата були гарно готові.
Нам важливо було перемогти Польщу і ми якісно провели цю гру, впевнено перемогли в 4 очки і навіть тренерка польської команди підійшла до мене і визнала, що на сьогоднішній день ми сильніші за них. Гра з Польщою і подальша перемога полячок над Литвою показала, що на цьому відборі Україна була найсильнішою командою."

Гра з Естонією в останньому турі нічого не вирішувала, але ви все одно грали на перемогу?
"Ця гра нічого для нас не вирішувала в турнірному плані, але вона була для нас принциповою, адже у нас важко складаються ігри з Естонією. Ми їм програли на Європейських іграх у Мінську, на Європейських іграх у Кракові, тому було бажання перебороти цей момент для себе і перемогти Естонію."

У вирішальному матчі на вихід на чемпіонат Європи довелось грати проти господарок збірної Словаччини…
"Ми думали, що зіграємо з Туреччиною. У них якісні гравчині у баскетболі 5х5, але вони десь не встигли перебудуватись на баскетбол 3х3. Ми грали з ними в першій грі і впевнено перемогли, але далі команда демонструвала гарний баскетбол проти Польщі та Естонії, а ось Словаччині в рівному матчі поступились.
У нас була десь 1 година 45 хвилин для підготовки до цього суперника. Трішки остерігались того, що у вирішальному матчі тиск вболівальників і певна симпатія судів, звична для команд-господарок будуть впливати на гру. Але дівчат не треба було додатково налаштовувати, адже вони розуміли ціну матчу. Вони впевнено провели гру і не дали жодного шансу суперницям."

Дивлячись на результат, можна сказати, що команда підійшла гарно готовою як фізично, так і психологічно?
"Ми проробили велику роботу. У нас великий технічний арсенал і ми багато сетів ще навіть не використовуємо. У дівчат є досвід, гарна підготовка і питання було лише в психології, треба було повірити в себе.
Для нас важливою була перемога на етапі Жіночої серії в Марселі над командою Дьор, яка дала нам віру в себе. Далі був вдалий етап у Монголії, де дівчата показали кращий результат для України в історії виступів у Жіночій серії. Зараз психологічно дівчата готові до того, щоб досягати більшого. В команді гарний психологічний клімат, дівчата здружились, згадали минулорічні зв’язки, вивчили нові. У нас є потенціал для того, щоб зробити наступні кроки в наших досягненнях."

Про наступні кроки… Найближчий турнір у збірної – етап Жіночої серії у Пуатьє. Далі дівчата отримають відпочинок чи продовжите грати у Жіночій серії?
"Зараз нам не потрібно зупинятись. Наступна мета – вихід на чемпіонат світу, а для цього потрібно бути в десятці кращих країн Європи за рейтингом. Зараз ми 11-ті. Тому ми ставимо завдання виходу у фінал Жіночої серії, що фактично гарантує нам участь у чемпіонаті світу. Думаю, для цієї команди це завдання під силу. Дівчата з характером, прагнуть перемагати в кожній грі, розуміють, що вони представляють Україну.
Враховуючи вихід на чемпіонат Європи, у серпні ми зможемо зіграти лише на одному етапі Жіночої серії. Тому якщо ми хочемо вийти у фінал Жіночої серії, а ми ставимо перед собою таке завдання, то потрібно далі грати. Поки у нас гарні кондиції, ми не повинні зупинятись. І дівчата самі хочуть грати.
При нагоді хочу запросити українців які проживають у Франції, підтримати нас на наступному етапі Жіночої серії у Пуатье 25-26 червня. У нас була чудова підтримка у Братиславі. За наші збірні у Словаччині зібралась вболівати місцева діаспора. Прийшли, підтримали і після ігор дівчат не відпускали, фотографувались. Ми завжди граємо для вболівальників і підтримка наших фанів є важливим моментом для нас."

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


18.06.2024 Іван Муканик 347 1
Коментарі (1)

Читач 2024.06.18, 18:21

Ці тренера не виганяють з роздягальні, як футболісти Реброва після матчу з Румунією, типу хотіли "поплакати на самоті" замість розбоорів хто що робив не так і що треба виправити, кого на наступний матч не ставити, а то з Реала виженуть.

Друге цікаво не в тему - чого сайти статистики почали знову включати Крим? Адже котирування на них не приймав і парі-матч, як і на російський чемпіонат. Це питання гігієни. Бо назви Європа Крим чи міжнародно Крим - команди то російські з росгромадянством і росреєстрацією. І ніхто в Україні не ставить. То звідки взялось і чому? Якось повязано з відновленням участі ростенінстів в олімпіаді? Проплатили мільярдник орки міжнародним спортивним організаціям хоч десь хоч непрямо замасковано російсько-орковську участь впихнути?

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3713
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1727
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

242

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

922
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

477
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1983
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

577
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

941
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

370 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764