У "Нафтогазі" спрогнозували, коли облгази припинять шантажувати споживачів (ВІДЕО)

У компанії пояснили, чому їхній газ на третину дешевший, ніж в інших постачальників.

Регулятор жорстко реагує на всі випадки шантажу споживачів облгазами, тому через кілька місяців випадки відключення від газу людей, які обрали іншого постачальника, мають припинитися, інформує Фіртка з посиланням на 5 канал.

Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав директор ГК "Нафтогаз України" Максим Рабінович.

"Є такі випадки, коли відбувається такий собі шантаж з боку облгазів. У нашому розумінні вони поодинокі, але є. Вони існують на деяких ліцензійних територіях, не у всіх. Є три-чотири регіони, де облгази в такий спосіб сподіваються залишити клієнтів у себе. Але у будь-якому випадку клієнти пишуть регулятору, ці випадки вирішуються, за нашою допомогою в тому числі. Я впевнений, що мине місяць чи два – і цих випадків не буде зовсім, тому що регулятор на це реагує дуже жорстко і повинен на це реагувати жорстко", – сказав він.

Також Рабінович розповів про динаміку переходу споживачів до послуг НАК "Нафтогаз України".

"Стосовно переходу: так, у нас є нові клієнти. Ми почали працювати з відкриттям ринку з 1 серпня, але активно клієнти почали приходити з початком опалювального сезону, десь з 1 жовтня. За два-три місяці в нас приблизно 250 тисяч нових клієнтів. Кожен день ми отримуємо від 10 до 12 тисяч заявок на перехід, і кожен тиждень кількість цих заявок росте десь на 20-30%", – деталізував він.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чому ціна "Нафтогазу" на блакитне пальне на 30% дешевша, ніж в інших операторів ринку, Рабінович сказав: "Питання краще поставити – чому в інших така висока ціна газу, якщо вона не є ринковою. У даному випадку ринкова ціна газу – у нас. Зараз ринок має постачальників, в яких ціна приблизно така ж, як і в нас. А є облзбути історичні, в яких ціна на 30-40% дорожча".

"Є декілька причин, чому вони це роблять. Перша причина – більшість з них не готові до опалювального сезону. Вони сподівалися, що ринок не відкриють. Більше скажу – три чи чотири збути подали до суду з вимогою скасувати постачальника і сподіваються зараз, що все це буде скасовано і вони отримуватимуть клієнтів монопольно і далі. По друге – у них немає ресурсу газу, бо вони сподівались, що не буде ринку, і закуповують його зараз. В них дорожча ціна закупки. По-третє, вони мають клієнтську базу 10-12 мільйонів і вони розуміють, що в перший рік перейде 10-15% максимум. Тобто вони можуть монетизувати клієнтську базу і заробляти на більшій націнці, ніж інші", – наголосив директор ГК "Нафтогаз України".

На питання, чи не стане через кілька місяців ціна на газ "Нафтогазу" такою ж, як і в інших облгазів, Рабінович відповів, що протягом останніх 4 місяців вона була нижчою, ніж в інших постачальників, а компанія керується ринковими цінами на газ і не має на меті заробляти за рахунок "накручування" ціни.

"Якщо наша ціна буде вищою, ніж в інших постачальників – три дні, максимум 5-7 вони змінюють постачальника і мають того постачальника, який відповідає їхнім критеріям", – зазначив він.

Дивіться в ток-шоу "Країна", на скільки здорожчає комірне та як газові компанії дурять українців:


Читайте також:

Коболєв пояснив, чому зростають ціни на газ для населення


23.12.2020 2085
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2024
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1884
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1883
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5594 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2178 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1536

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

778

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

849

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1054

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1026
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1799
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3705
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10299
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26189
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10218 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7746
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

924
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

272
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

305
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

409
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1309
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

911