У Львові вперше прооперували пацієнта за допомогою робота-хірурга Da Vinci

Уже найближчим часом хірурги за допомогою роботизованої системи планують провести низку оперативних втручань.

У середу, 9 грудня, у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше у Львові прооперували 50-річного пацієнта з діафрагмальною грижею за допомогою роботизованої системи Da Vinci. Операція пройшла успішно, медики вже планують інші оперативні втручання, під час яких буде задіяний робот-хірург, інформує Фіртка з посиланням zaxid.net.

Першим пацієнтом, якого прооперував робот-хірург, був 50-річний мешканець м. Броди, що на Львівщині. Чоловік звернувся до лікарів з підозрою на шлунково-кишкову кровотечу. Під час обстежень лікарі виявили у чоловіка діафрагмальну грижу та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Іншими словами, частина шлунка через отвір у діафрагмі перемістилася з черевної порожнини у грудну клітку, викликаючи печію, болі при ковтанні та кровотечі. Без операції у таких випадках не обійтися.

Команда медиків Центру хірургії вирішила прооперувати пацієнта, використавши роботизовану систему Da Vinci. Цей сучасний робот-хірург дає не тільки ювелірну точність рухів у важкодоступних ділянках людського організму, мінімізує пошкодження тканин через відсутність тремору рук хірурга, але й зменшує кількість ускладнень у післяопераційному періоді.

Під час операції чоловіка з діафрагмальною грижею

Операція тривала шість годин. Команда хірургів, до якої увійшли Артур Гураєвський, Андрій Стасишин, Віталій Колодій, а також хірург з львівського ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич за допомогою робота-хірурга усунули всі перешкоди, які заважали чоловікові нормально жити.

«Хірург під час втручання був за кілька метрів від пацієнта. Завдяки камері, яка транслювала зображення, і чотирьом “рукам” робота, якими лікар керував на відстані, той бездоганно усунув проблему, зробивши навіть пластику», – каже директор лікарні Олег Самчук.

Пацієнт дуже швидко відійшов від наркозу і зараз перебуває у палаті інтенсивної терапії.

У світі роботизовану хірургію використовують вже понад 10 років, але для України це – новинка. За допомогою DaVinci можна робити надскладні операції та операції у важкодоступних місцях: видаляти пухлин нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також використовувати його при проведенні гінекологічних та кардіохірургічних оперативних втручань. Керує операцією лікар-хірург. Він бачить увесь процес на спеціальному екрані високої якості, у 3D-форматі і має можливість збільшити зображення до 20 разів.

Наступна операція, яку хірурги планують виконати у лікарні з залученням робота–хірурга, буде оперативне втручання з видалення каменів у жовчному міхурі.

До слова, робот-хірург у державних комунальних лікарнях є лише у Львова. Його лікарні на початку листопада 2020 року подарувала поштово-логістична група компаній Meest. Ще один робот Da Vinci є у приватній клініці у Вінниці.


Читайте також:

В Івано-Франківську вперше провели операцію з лікування чоловічого безпліддя (ВІДЕО)


10.12.2020 1572
Коментарі ()

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

412
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

817
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1130 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2603
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1933
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2190

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

254

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

382

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1328

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1314
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1051
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

862
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14721
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

747
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10526
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6237
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

764
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

854
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3003
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

712
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

782
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

683