У лікарні Івано-Франківська проводять сучасні високотехнічні операції на судинах

 

/data/blog/50878/ae90b765e6dc465b799aa018da3e94ae.jpg

 

Сучасне діагностичне обладнання, яке впродовж останніх років придбане і функціонує у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська, дало змогу медикам запроваджувати складні сучасні високотехнічні оперативні втручання, деякі з них – при вкрай рідкісних хірургічних захворюваннях.

 

Зокрема, мова й про операції на венозних та артеріальних судинах. Лікарі мають змогу надавати допомогу хворим із абсолютною більшістю судинно-хірургічних захворювань, щомісяця впроваджуючи нові методики лікування.

 

Доцент кафедри хірургії стоматфакультету Івано-Франківського національного медичного університету, судинний хірург вищої категорії Ростислав Сабадош зауважує:

 

„Успіх у роботі досягається, насамперед, продуктивною співпрацею університету та лікарні. Завдяки керівництву університету, працівники кафедри мають можливість відвідувати різноманітні курси та проходити стажування в найпрестижніших медичних центрах як України, так і Західної Європи. А всестороннє сприяння розвитку судинної хірургії адміністрацією лікарні, особливо головним лікарем Тарасом Масляком, що полягає, зокрема, у широкому забезпеченні діагностичною та лікувальною апаратурою, дає можливість втілювати у життя ще донедавна недоступні операції”.

 

У ЦМКЛ працює 160-зрізовий комп’ютерний томограф, який дає прекрасну якість зображення судин будь-якого басейну з їх 3D– реконструкцією та з функцією запису кровоплину в часі. Також діє сучасна ангіографічна установка, яка, завдяки можливості введення контрастної речовини в судинне русло під тиском, забезпечує особливо наглядну візуалізацію судин. Допомагає роботі хірургів і лабораторне забезпечення – сучасний коагулометр, що дає можливість визначати значну кількість показників системи згортання крові і забезпечувати адекватне післяопераційне ведення пацієнтів.

 

«Судинна хірургія у ЦМКЛ стрімко розвивається уже близько 10 років. Ще у 2004 році нами вперше в області було запроваджено спеціальне ультразвукове передопераційне обстеження венозної системи при варикозній хворобі нижніх кінцівок в режимі „триплекс”. Раніше операції при цій недузі виконувалися практично „насліпо” і їх діагностика базувалася лише на даних клінічного огляду. Тепер хірурги бачать кожну вену візуально, спостерігають за роботою її клапанів, за рухом крові в просвіті. Це дає можливість виконати оперативне втручання високоточно, повноцінно та мінімально травматично.

 

У 2007 році нами, теж вперше в області, була застосована лазерна коагуляція вен, а згодом і інші сучасні методики лікування варикозної хвороби, які дозволили суттєво збільшити косметичність операцій та прискорити післяопераційне відновлення пацієнтів.

 

Одним з найбільших досягнень клініки є впровадження анатомічно і функціонально обґрунтованих операцій при судинних мальформаціях – складних патологічних судинних утвореннях. Донедавна пацієнти з такою патологією змушені були лікуватися за межами області – в поодиноких спеціалізованих з цієї проблеми центрах. Тепер такі операції проводяться і на базі ЦМКЛ”, – зазначає Ростислав Сабадош.

 

Пріоритетним напрямком судинної хірургії ЦМКЛ хірург вважає сучасне лікування захворювань артерій. Лише за останні півроку у клініці успішно впроваджено 7 нових артеріальних операцій, які до сих пір в ЦМКЛ не виконувалися.

 

„Для збереження кінцівок від ампутацій впроваджені різноманітні шунтуючі (судинообхідні) та інші операції на гомілкових і стопних артеріях. Розпочато оперативне лікування аневризм – розширень артеріальних судин, у яких утворюються згустки крові, що згодом перекривають артерію, зумовлюючи розвиток гангрени. Коли розширення набуває великих розмірів, може відбутися розрив такої судини зі смертельною кровотечею. Наявність сучасних методів діагностики дає можливість продіагностувати цю патологію і виключити аневризми з кровотоку. Крім того, нами, вперше в області, виконано цілий ряд комбінованих операцій, при яких одномоментно одна з операцій проведена відкритим способом, а друга – через прокол судини під контролем ангіографічної установки”, – розповідає Ростислав Сабадош.

 

Він також додає: „Вагомою заслугою клініки є значна кількість операцій на найбільшій судині людського організму – аорті. Нами виконуються як шунтування, так і протезування (заміщення) черевної аорти. Проводимо також операції при звуженнях та патологічних вигинах сонних артерій, оскільки при таких ураженнях цих артерій значно підвищується ризик розвитку інсультів”.

 

У світі і в Україні 65% випадків інвалідності та передчасної смертності населення пов’язані із серцево-судинними захворюваннями, кожне з яких має свої перші симптоми і перші прояви. Найрозповсюдженішою недугою периферичних судин є варикозна хвороба. Її найхарактерніші прояви – візуально видимі підшкірні вени, особливо, понад 3 мм в діаметрі, зі звивистим ходом та вузлоподібними розширеннями, важкість у кінцівках, їх втома під вечір, набряк.

 

Найчастішою патологією артерій нижніх кінцівок є їх облітеруючі захворювання. Об’єднує ці недуги те, що артерії спочатку звужуються, а потім остаточно перекриваються. В кінцевому результаті кінцівка відмирає. Перші ознаки таких захворювань: блідість, мерзлякуватість і затерпання стоп, відчуття „повзання мурашок”, а згодом – „переміжна кульгавість”, коли, після проходження певної відстані, у людини виникає біль у литковому м’язі, що зникає після відпочинку, але відновлюється при повторному проходженні такої ж відстані.

 

Медики наголошують: при перших симптомах хвороби варто проконсультуватися у лікаря. Часто операції можна уникнути, потрібно лише своєчасно діагностувати хворобу.


16.04.2014 2051 1
Коментарі (1)

02 2014.04.16, 11:03
фіртка, реклама має бути коротшою і конкретнішою!
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

350
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13908 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1594
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

882
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6165
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1734

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

650

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1286

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1175
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

531
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

669
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1590
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

612
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

896
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5933
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13706
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

265
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

562
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

494
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

804 2