У Космацькій ОТГ негода завдала збитків на 7 мільйо

У Космацькій ОТГ на Прикарпатті негода за три дні завдала збитків приблизно на сім мільйонів гривень. Зливи розмили дороги та зруйнували мости.

Про це повідомив голова Космацької ОТГ Дмитро Бербеничук, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Зокрема, вода зруйнувала міст, який з’єднував один з найбільших та віддалених від центру Космача (понад 8 км) присілок Завояли. Там живе близько тисячі людей.

Завояли із центром Космача з’єднують два мости: один з них підмило, другий - зруйнувало вщент. Василь Довіряк тривалий час працював у лісництві. Каже, що обидві переправи поставили у 70-х роках. З того часу їх ремонтували за гроші лісгоспів, власні і кошти місцевих жителів. Чоловік розповідає, що зараз до жителів присілка не доїде ні швидка, ні пожежна. А у магазин доведеться йти за кілька кілометрів.

"Зараз ці люди, ці тисячу чоловік, лишаються без хліба, без солі - без нічого. Зараз заберуть, скуплять, що ще є, – і буваймо здорові. Будуть іти аж в село – у Ставнику ще є магазин. Це кілометри 4. Або через верх в центр – не менше ніж 7-8 км", - каже Василь Довіряк.

Житель присілка Завояли Микола Кіндрачук розповідає, що після руйнування моста жінка в присілку зламала ногу. Швидка змогла доїхати до тимчасової переправи. А через потічок хвору вже переносили на руках. Чоловік каже, що відновити за власні гроші переправу люди не зможуть.

"Люди за свої гроші все ремонтують, все повністю роблять. Це вже набридло – ХХІ сторіччя на дворі. Ми б хотіли, щоб може влада якось допомогла", - каже Микола Кіндрачук.

Депутат сільської ради Космацької ОТГ Микола Кіндрачук теж живе у присілку Завояли. Чоловік пригадує, що востаннє міст вода забирала у 2008-му році. Тоді відновили його власними коштами і силами. Після цього протягом 12-ти років ще раз міняли настил. Микола Кіндрачук додає, що цією переправою користуються 40% учнів. Всього звідси до школи ходять майже сто дітей.

Голова Космацької ОТГ Дмитро Бербеничук каже, що в бюджеті громади немає грошей на відновлення моста. І додає, що негода наробила лиха по всій території громади близько на сім мільйонів гривень.

У селі Брустури дощі пошкодили берегоукріплення. Найбільше постраждали присілки.

"Є присілок Діл – там дощі забрали половину дороги. Люди нічим не можуть дістатися додому. Підірвало міст пішохідний, такий, що і фірами могли переїхати люди, у Плаюцах. У присілку Дощаний на розвилці забрало дорогу – там документи давно зроблені. Ми ніяк грошей допроситися не можемо – там дві тисячі людей і дві школи залишаться без сполучення з світом", - розповідає голова ОТГ.

Дмитро Бербеничук каже, що вже подав документи про оглянуті місця до обласної ради та адміністрації. Каже, через бюрократію відшкодування чекати доводиться довго. Зокрема, відновлення моста в іншому присілку Космача чекали майже рік: "З мостом на Бані через бюрократію це все дуже довго, але, Слава Богу, ці гроші є. Там ще проходить експертиза, але обіцяють за 2-3 тижні розпочати роботи".

Міст, який з’єднував присілок Бані з центром Космача зливи зруйнували у вересні минулого року. Понад 400 людей змушені були добиратися до магазинів та шкіл вбрід або в кілька кілометрів в обхід. Влада на початку оцінила ремонт переправи у майже півмільйона гривень. Зрештою міст відновлять за майже півтора мільйона гривень.


19.06.2020 861
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1913
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1834
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1739
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10153 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

106
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

220
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1255
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

851