У Коломиї запустили унікальний медапарат ангіограф для діагностики важких серцевих захворювань, отриманий за сприяння Андрія Іванчука

У Коломийській ЦРЛ запустили високосучасний медичний апарат – ангіограф. Мешканці Коломиї та Коломийщини, а також прилеглих районів зможуть отримати швидку і якісну діагностику.

У 2017 році було відібрало 13 медичних закладів в Україні, які отримали це обладнання за співфінансування з держбюджету.

Коломия – єдина серед райцентрів Прикарпаття, яка має цей медапарат. Це вдалося за сприяння народного депутата, коломиянина Андрія Іванчука.

Також він доклав зусиль, щоб лише за останні три роки на медичне обладнання Коломийщина отримала понад 100 млн грн. Це вперше була виділена така значна сума за роки незалежності.

Окрім ангіографа, вартість якого становить 23 млн грн, було закуплено рентген-обладнання, УЗД-апарати, артроскопічну стійку та чимало іншого важливого обладнання, яким наповнили поліклініку та лікарню у Коломиї.

“5 років тому як депутат Верховної Ради вирішив, щоб необхідно якісно змінити медицину в нашій рідній Коломиї. І дякуючи голові ОДА, районній, міській владі, моїм колегам з Верховної Ради, нам це вдалося. Особливо висловлюю вдячність нашим лікарям, які зуміли освоїти це медичне обладнання, яке виділяла держава. За 5 років я можу сказати – немає такого райцентру в Україні, який би мав таке надсучасне медобладнання. Сьогодні Коломия найкраща в Україні за рівнем діагностичного обладнання. Зроблена повністю поліклініка – це безпрецедентне  фінансування”, – наголосив народний депутат.

Андрій Іванчук зазначив, що тепер мешканці Коломиї і району, а також мешканці Городенківщини , Снятинщини, Косівщини мають змогу виявляти хвороби на ранніх стадіях.

“Це заощадить і кошти, і час, і здоров’я і дасть можливість жити довше і якісніше. Так, крок за кроком, нам вдається робити зміни, попри те, що ми воюємо з найбільшою армією в світі. Але нам таки вдається розбудовувати освіту і медицину. Для цього треба наполегливо працювати. Те, що колись раніше можна було робити в інститутах, наукових центрах, – сьогодні можна робити у поліклініці та лікарні Коломиї”, – розповів народний депутат.

Коломия – перша серед інших 12 міст запустила ангіограф у роботу.

На запуск медапарата приїхав голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. Він підкреслив, що відкриття ангіографічного відділення у Коломиї –  результат співпраці влади на різних рівнях.

“Коломия є базовим майданчиком, ті зміни, які відбулися за останні роки, є яскравим свідченням плідної роботи. Я хочу подякувати народним депутатам за їхню підтримку. Мені приємно, що ми побачимо сьогодні ангіограф у Коломиї.

Івано-Франківщина є взірцевою,  і цю планку, яку ми сьогодні підняли в Коломиї, слід запровадити у всіх інших районах.  Подивіться на Коломийську ЦРЛ і коментарі тут будуть  зайві”, – наголосив очільник Прикарпаття.

Вартість ангіографа становить 23 млн грн. Як наголошує головний лікар ЦРЛ Петро Лесів, огляд на медапараті у випадку невідкладних станів, таких як інфаркт та інсульт, – безкоштовна.

Ангіограф був вкрай необхідний коломийським лікарям – щорічно близько 500 людей потрапляє до стаціонару ЦРЛ з інфарктами міокарда та інсультами (за рік реєструють близько 150 інфарктів та 350 інсультів).

Введення в дію ангіографа суттєво зменшить смертність, термін перебування в медичному закладі, інвалідність, – наголошують коломийські медики.

Як розповідають лікарі ангіографічного кабінету – інтервенційний кардіолог Оксана Остафійчук та кардіолог Михайло Мосур, завдяки ангіографу видно усю карту судин потрібного органу чи частини тіла. Лікарі зможуть оперативно розпізнати зміни, що відбуваються в судинах і тканинах.

Якісне і точне зображення дає детальну картину процесів, що відбуваються. Крім того, подібні апарати дозволяють зробити процес обстеження пацієнта простим, швидким і якісним. А простота управління апаратом оптимізує роботу лікаря.

“Деколи постає питання, чи людина готова на дане обстеження чи ні, коли триває діагностика, тоді ми вже говоримо є звуження чи ні. Тобто під час обстеження повноцінно з нею спілкуємося”, – розповіла лікарка Оксана Остафійчук.

За словами заступника Коломийської ЦРЛ Віктора Бойка, ангіограф дозволяє діагностувати аневризми судин головного мозку  – апарат має майже 40 показів до різних видів втручань.

“Ми надіємося, що апарат повністю себе виправдає. Це прекрасна річ, про яку Коломия могла тільки мріяти”, – сказав медик.

Ангіографічний кабінет в ЦРЛ відкрили в травні, після того лікарі пройшли навчання в Україні та за кордоном і зараз готові проводити якісну діагностику.

“Минулого тижня на ангіографі в одного пацієнта виявили дуже серйозне звуження судин і франківські лікарі привезли стент, поставили його нашому коломиянину і він здоровий пішов додому. З сьогоднішнього дня це відділення може нормально функціонувати”.

Андрій Іванчук розповів, що заснований ним благодійний фонд “Покуття” відправить лікарів на навчання у сучасні європейські клініки.

Окрім запуску ангіографа, під час візиту оглянули нещодавно повністю оновлений приймальний покій, який став сучасним відділенням екстреної невідкладної медичної допомоги.

Тепер пацієнтам, яких привезли до лікарні, можуть швидко і в одному відділені надати необхідну першочергову допомогу. Також поряд розміщені сучасні операційні та післяопераційні, де врахований досвід клінік Івано-Франківська, де пацієнт може деякий час перебувати після операції.

Голова фракції у ВР “Народний фронт” Максим Бурбак наголосив, що коломийська поліклініка є прикладом якісних змін, які відбуваються в країні:

“Це яскравий приклад і відповідь всім зрадофілам, які зараз розказують, що в Україні нічого не зробили – нічого не будується, все дуже погано. Ваша поліклініка, яку з 2000-ого року не могли добудувати, є прикладом. Попри те що “Народний фронт” і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у 2014 році зберегли Україну від дефолту, хочу нагадати: на єдиному казначейському рахунку тоді було 108 тисяч гривень. Попри ті всі загрози, які є тепер перед Україною – це агресія Росії, це й тяжка економічна ситуація – такі об’єкти робляться.

В мене на окрузі Хотинський пологовий будинок будували з 1984 року, ми цього року плануємо його здати. Тобто ми показуємо яскравим прикладом, що країна змінюється. Так, хотілося б швидше, так, люди вимагають пришвидшення економічних реформ, щоб краще стало жити. Але крок за кроком ми наближаємося до нашої мети – побудова єдиної незалежної держави Україна. І такі приклади показують людям, що Україна йде у правильному напрямку. І “Народний фронт” робитиме все, щоб Україна розвивалася. Ми небагато обіцяємо, але те, що обіцяємо, ми завжди робимо. “Народний фронт” – єдина політична сила, яка на 100% виконала свою передвиборчу програму”.

Народний депутат, секретар Комітету ВР з питань бюджету Володимир Шкварилюк розповів, що у 2016 році Івано-Франківщина по соцекономрозвитку у державі посіла перше місце, тоді область отримала 300 млн грн.

“Те, що ми сьогодні побачили – стільки апаратів і скільки, напевно, врятовано життів, – говорить про те, що держава рухається у правильному напрямку. Такими прикладами ми показуємо, що все ж таки в державі щось робиться, треба голосувати за бюджет, треба розвивати свій край, бути патріотом  не лише краю, а й всієї держави. Тож ми рухаємося в правильному напрямку.

Наведу лише кілька цифр. За 2016 рік наша область по соцекономрозвитку у державі посіла 1 місце, ми отримали 300 мільйонів тільки на соцекономрозвиток. Це тому, що тодішній  прем’єр-міністр був з Прикарпаття, тому що Андрій Іванчук, замголови фракції, теж звідси. Цього року, я думаю, ми теж будемо у трійці. Згідно з останнім проголосованим рішенням, наша область з мільярда гривень отримає 125 мільйонів. Це перший транш у цьому році. І ще буде напевно декілька траншів, тож думаю, що ми теж достойно будемо виглядати – все ж таки і завдяки Андрієві Володимировичу,  який не тільки медициною займається, а який займається і освітою, і культурою, і спортом”, – розповів Володимир Шкварилюк.

Головний лікар Коломийської ЦРЛ Петро Лесів подякував Андрію Іванчуку та владі різних рівнів за закуплене медичне обладнання.

“Я дякую всім до цього причетним. 25 млн витрачено на найсучасніше обладнання, яке змінить структуру надання меддопомоги у нашій лікарні, яка також є базовою для Городенківського, Снятинського районів”, – додав він.


11.02.2019 1681
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12314 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1430
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

766
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5914
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1629
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1482

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

550

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1373

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1187

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1089
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

440
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

557
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1481
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

516
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

785
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5826
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12712
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

426
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

404
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

719 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1171