У Коломиї планують об'єднати дві школи: батьки та вчителі проти (ВІДЕО)

Коломийську гімназію № 10, яка одна із перших в Україні прийняла на навчання інклюзивних дітей, планують об’єднати з ліцеєм № 9. Батьки та вчителі гімназії проти такої пропозиції міської влади.

Через це колектив підготував власну стратегію розвитку навчального закладу, пише Суспільне Карпати.

Мати двох дітей, які вчаться у Коломийській гімназії № 10, Ірина Шаверіна розповідає, що у 2014-му році її сім’я переїхала на Франківщину з Півдня України. Навчальний заклад обирали ретельно, тому переводити зараз дітей в іншу школу жінка не хоче.

"Перед тим, як віддавати сюди дітей, ми дивилися, яка школа нам більше підходить. І гімназія № 10 мала і має більше переваг для нас особисто, і для багатьох батьків, діти яких тут вчаться. По-перше, школа має зручне розташування, компактна. І найголовніше те, що вона непереповнена, бо це питання комфорту і безпеки наших дітей, особливо – найменших. І коли ми дізналися, коли ми почули про закриття, то були просто в шоці", – сказала Ірина Шаверіна.

В інклюзивному класі навчається дочка Оксани Закоти. Жінка каже, що хвилюється, як її дитина відреагує на перехід в іншу школу. Зі сльозами на очах жінка говорить, що найбільше боїться, щоб з доньки не знущалися.

"Буде інший колектив, інші дітки, інші вчителі, інше приміщення. Все буде зовсім іншим для дитини. Все буде нове, їй буде тяжко до цього звикати. І вона тоді може навіть не захотіти йти в школу. Я не хочу, щоб мою дитину звідси кудись брали і переводили в інші класи. Моя дитина тут звикла", – сказала Оксана Закота.

У гімназії навчається майже 300 учнів, восьмеро – на інклюзивній формі навчання. Для таких діток у класах мають бути створені особливі умови, розповідає асистентка вчителя інклюзивної дитини Наталія Тищенко. До прикладу, учнів у класі має бути не більше 30.

"А з 2024-го року взагалі має бути лише 24 учні в класі, плюс інклюзивна дитина. А у нас кожна дитина є різна, кожна дитина є особлива. І немає значення, чи дитина інклюзивна, чи не інклюзивна. Це для будь-якої дитини буде стрес", – пояснює Наталія Тищенко.

Заступниця директора гімназії Юлія Довбуш розповідає, що для того, аби навчальний заклад мав шанс на існування, колектив розробив спеціальний проєкт. Його вирішили презентувати начальнику управління освіти.

"Ми пропонуємо вивчати з першого класу польську мову. А для старших діток, ми вже поговорили з нашими колегами з Польщі, будемо вводити додатково факультатив "Польська мова". Також в цей проєкт входить створення недільної школи для батьків майбутніх першачків, – каже Юлія Довбуш. – У цей же проєкт у нас входить створення проєкту "Діти без кордонів". Ми плануємо, щоб найкращі учні разом з нашими вчителями їздили до Польщі. А їхні – до нас".

Начальник Коломийського управління освіти Любомир Бордун розповідає, що заповненість класів 10-ї гімназії – найнижча у місті. Проте витрати з міського бюджету –чи ненайбільші. Тому задля економії грошей доведеться об’єднати два заклади. В подальшому в приміщенні гімназії повинні навчатися діти початкових класів ліцею. Щодо створення українсько-польської гімназії чиновник має власну думку.

"Я мало вірю в цей проєкт, тому що це є досить довгий процес. Для прикладу, дев'ятий ліцей має зв’язки з польськими школами, вони давно співпрацюють. Але вони не розглядали україно-польську школу. Крім того, у нас в місті є вечірня польська школа, вона займається на базі якраз дев'ятого ліцею. Частину занять польської суботньої школи проводять на території ліцею Грушевського. Тому, я думаю, що вони задовольнять всі потреби у вивченні польської мови", – зазначив Любомир Бордун.

Остаточне рішення щодо майбутнього гімназії повинні ухвалити депутати міської ради під час наступного засідання сесії.

Нагадаємо, коломийську гімназію № 10, у якій найбільше в місті інклюзивних класів, планують закрити. Таке рішення ухвалили у межах освітньої реформи. Минулого тижня вони зініціювали на території школи зустріч з міським головою, щоб висловити  своє занепокоєння щодо ситуації.


Читайте також:

Дві прикарпатські школи перевели на дистанційне навчання через холод у класах


29.04.2021 2048
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

298
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

433
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2292
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1695
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1989
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5596 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1097

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1111

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1625

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1102
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

853
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

713
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14530
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

507
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10376
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6045
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

598
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7444
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2705
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

496
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

599
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

434