У Коломиї планують об'єднати дві школи: батьки та вчителі проти (ВІДЕО)

Коломийську гімназію № 10, яка одна із перших в Україні прийняла на навчання інклюзивних дітей, планують об’єднати з ліцеєм № 9. Батьки та вчителі гімназії проти такої пропозиції міської влади.

Через це колектив підготував власну стратегію розвитку навчального закладу, пише Суспільне Карпати.

Мати двох дітей, які вчаться у Коломийській гімназії № 10, Ірина Шаверіна розповідає, що у 2014-му році її сім’я переїхала на Франківщину з Півдня України. Навчальний заклад обирали ретельно, тому переводити зараз дітей в іншу школу жінка не хоче.

"Перед тим, як віддавати сюди дітей, ми дивилися, яка школа нам більше підходить. І гімназія № 10 мала і має більше переваг для нас особисто, і для багатьох батьків, діти яких тут вчаться. По-перше, школа має зручне розташування, компактна. І найголовніше те, що вона непереповнена, бо це питання комфорту і безпеки наших дітей, особливо – найменших. І коли ми дізналися, коли ми почули про закриття, то були просто в шоці", – сказала Ірина Шаверіна.

В інклюзивному класі навчається дочка Оксани Закоти. Жінка каже, що хвилюється, як її дитина відреагує на перехід в іншу школу. Зі сльозами на очах жінка говорить, що найбільше боїться, щоб з доньки не знущалися.

"Буде інший колектив, інші дітки, інші вчителі, інше приміщення. Все буде зовсім іншим для дитини. Все буде нове, їй буде тяжко до цього звикати. І вона тоді може навіть не захотіти йти в школу. Я не хочу, щоб мою дитину звідси кудись брали і переводили в інші класи. Моя дитина тут звикла", – сказала Оксана Закота.

У гімназії навчається майже 300 учнів, восьмеро – на інклюзивній формі навчання. Для таких діток у класах мають бути створені особливі умови, розповідає асистентка вчителя інклюзивної дитини Наталія Тищенко. До прикладу, учнів у класі має бути не більше 30.

"А з 2024-го року взагалі має бути лише 24 учні в класі, плюс інклюзивна дитина. А у нас кожна дитина є різна, кожна дитина є особлива. І немає значення, чи дитина інклюзивна, чи не інклюзивна. Це для будь-якої дитини буде стрес", – пояснює Наталія Тищенко.

Заступниця директора гімназії Юлія Довбуш розповідає, що для того, аби навчальний заклад мав шанс на існування, колектив розробив спеціальний проєкт. Його вирішили презентувати начальнику управління освіти.

"Ми пропонуємо вивчати з першого класу польську мову. А для старших діток, ми вже поговорили з нашими колегами з Польщі, будемо вводити додатково факультатив "Польська мова". Також в цей проєкт входить створення недільної школи для батьків майбутніх першачків, – каже Юлія Довбуш. – У цей же проєкт у нас входить створення проєкту "Діти без кордонів". Ми плануємо, щоб найкращі учні разом з нашими вчителями їздили до Польщі. А їхні – до нас".

Начальник Коломийського управління освіти Любомир Бордун розповідає, що заповненість класів 10-ї гімназії – найнижча у місті. Проте витрати з міського бюджету –чи ненайбільші. Тому задля економії грошей доведеться об’єднати два заклади. В подальшому в приміщенні гімназії повинні навчатися діти початкових класів ліцею. Щодо створення українсько-польської гімназії чиновник має власну думку.

"Я мало вірю в цей проєкт, тому що це є досить довгий процес. Для прикладу, дев'ятий ліцей має зв’язки з польськими школами, вони давно співпрацюють. Але вони не розглядали україно-польську школу. Крім того, у нас в місті є вечірня польська школа, вона займається на базі якраз дев'ятого ліцею. Частину занять польської суботньої школи проводять на території ліцею Грушевського. Тому, я думаю, що вони задовольнять всі потреби у вивченні польської мови", – зазначив Любомир Бордун.

Остаточне рішення щодо майбутнього гімназії повинні ухвалити депутати міської ради під час наступного засідання сесії.

Нагадаємо, коломийську гімназію № 10, у якій найбільше в місті інклюзивних класів, планують закрити. Таке рішення ухвалили у межах освітньої реформи. Минулого тижня вони зініціювали на території школи зустріч з міським головою, щоб висловити  своє занепокоєння щодо ситуації.


Читайте також:

Дві прикарпатські школи перевели на дистанційне навчання через холод у класах


29.04.2021 2179
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2199
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1456
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3567
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5328
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1611
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1979

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

97

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

379

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

817

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1592
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

384
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

715
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2411 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

382
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

808
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4858
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

676
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

532
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

472
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

346
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

666
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

828 2