Напередодні старого-нового року, 13 січня, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, голова обласної ради Олександр Сич, керівники міста Коломиї та району урочисто відкрили новозбудоване інфекційне боксове відділення на 25 ліжок в районній інфекційній лікарні.
«Ми стали свідками відкриття ще однієї новобудови, вже третьої в області в цьому році, цього разу медичного закладу, збудованого завдяки турботі нашої держави і сумлінній праці будівельників, - зазначив у своєму виступі-привітанні Михайло Вишиванюк. - Ми так домовилися з головою обласної ради Олександром Максимовичем Сичем, з активом області на спільному засіданні ради з питань економічного розвитку, з депутатським корпусом обласної ради, що 2011 рік буде роком технічного переоснащення медичних закладів краю, в першу чергу діагностичною апаратурою. Ми закумулюємо всі кошти, щоб наші лікарні мали найсучасніше діагностичне обладнання, лабораторії, а лікарі - можливість швидко і безпомилково діагностувати та якісно лікувати. Адже здоров’я нації – це питання з питань, воно є пріоритетним в державі і області зокрема».
У коментарі представникам коломийських ЗМІ, журналістам обласного центру голова облдержадміністрації наголосив: «Тут все зроблено на найвищому рівні. Коли людина прийде сюди, то обов’язково повірить у те, що її дійсно вилікують».
Михайло Вишиванюк згадав про грудневу, минулого року, нараду з головними лікарями області та про найбільш актуальні проблеми медичних закладів. Зокрема, про нагальну потребу в сучасних рентгенапаратах, в тому числі пересувних, про апарати УЗД, придбання лабораторій. За його словами, це не вирішиться за один день, Мовляв, є тендери, інші процедури. Проте «перед обласною владою завдання поставлене і цим все сказано».
«Завдання, яке визначив Президент України для Прикарпаття - побудувати впродовж 2011-2012 років новий сучасний перинатальний центр в місті Івано-Франківську,-наголосив голова облдержадміністрації.- Це надзвичайно велике завдання і його потрібно виконувати. Зараз працюємо над відведенням земельної ділянки, вишукуємо, де в Європі є найкращий перинатальний центр, з тим, щоб будувати не вчорашній день, а медичний центр кінця 21 –го століття».
Друга велика проблема, за словами Михайла Вишиванюка, це коломийська поліклініка, наступна - Галицька лікарня, яку потрібно добудувати. На часі - завершення реконструкції та капітального ремонту обласної дитячої лікарні. Далі - буде Надвірна.
Щоб поставити на якісний рівень медицину в області, переконаний голова ОДА, «потрібно ще років 5 серйозно працювати так, як в Коломиї, де лікарні будуть на рівні європейських клінік».
Вітаючи коломиян з новим приміщенням районної інфекційної лікарні, голова обласної ради Олександр Сич зазначив: «Приємно бачити цю лікарню в такому стані, на хорошому рівні, і не соромно, якщо хтось сюди приїде з-за кордону». За його словами, з обласного бюджету на цю новобудову було скеровано майже 2 млн. грн. і «дійсно - ми не даремно сюди витрачали кошти».
Голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич розповів масмедійникам про перспективи розвитку місцевої медицини. Тут найближчим часом планують здати половину терапевтичного корпусу в центральній районній лікарні; другу половину - у вересні-жовтні. Потім «зазнають оновлення» дитяча лікарня, поліклініка, баклабораторія.
«Хочемо зробити в Коломиї сучасне медичне містечко, яке буде обслуговувати не лише мешканців Коломийщини, а й сусідніх районів - Снятинського, Городенківського, Косівського Тлумацького та Надвірнянського, - зазначив Михайло Негрич. -В 2011 році повністю реконструюємо не менше п’яти дитячих садочків та здамо в експлуатацію третю чергу школи у селі Спас зі спортивним залом.
Своєю чергою головний лікар Коломийської районної інфекційної лікарні Володимир Кифорук, дякуючи обласній владі, депутатському корпусу та будівельникам» за прекрасну споруду», запевнив: «Хочемо створити лікувальний центр справді європейського зразка».
Довідково.
Коломийська районна інфекційна лікарня збудована та функціонує з 1939 року. В ній розгорнуто 75 ліжок, в т.ч. 30-дитячих. Функціонують автономна пральня, харчоблок, клініко-лабораторія, фізкабінет, сучасний апарат УЗД. Щороку тут лікуються до 2 тисяч осіб.
За даними Коломийської райдержадміністрації, на будівництві освоєно 8 млн. 819 тис. грн. Збудовано сучасну модульну котельню, очисні споруди, трансформаторну підстанцію.
11