У Коломиї вже наступного тижня почнеться будівництво німецького заводу “Leoni AG”

 

 

Вже наступного тижня німецький холдинг Leoni AG, який вирішив відкрити в Коломиї завод з виготовлення електропроводки для автомобілів, починає будівництво. Виробництво потребуватиме 650 робітників. Завод запрацює в червні 2017-го року.

 

Це буде перша черга другого в Україні заводу Leoni AG з виготовлення електрокабельної продукції для авто, повідомив КУРСу міський голова Коломиї Ігор Слюзар.

 

За його словами, інвестори розглядали шість пропозицій, де саме розмістити виробництво. Чотири майданчики представила Івано-Франківська область. Із Прикарпаттям конкурувала Львівщина. 

 

 

"Три аргументи визначили, що завод буде в Коломиї, – повідомив Ігор Слюзар. – Це зручне розташування земельної ділянки, яку виділили інвестору. Те, що земельна ділянка є готовою до експлуатації. І те, що місто забезпечує комунікації. Ми зобов’язалися за кошти міського бюджету підвести всі комунікації, які потрібні для будівництва і роботи заводу: водопостачання, каналізацію, газ, електромережі. Ділянка під завод знаходиться на об’їзній дорозі Івано-Франківськ – Чернівці. Це вільна земельна ділянка промислового призначення. Ми її готували до включення в Коломийський технопарк, і з-поміж інших вона найбільше підготовлена для освоєння. Фактично ми мінімізували інвесторам витрати на підготовку до спорудження заводу".

 

 

Під час обговорення пропозицій з’ясувалося, що Leoni AG має намір звести три черги виробництва. В Коломиї виробник почне першу.

 

 

"Кожна наступна черга виробництва може бути збудована в іншому місці – там, де є, де буде робоча сила. Ніхто не говорив, що в Коломиї одразу розгорнуть потужності на 8 тисяч працівників. Німці паралельно продовжують розглядати варіанти. Хоч ми налаштовані максимально боротися, щоби всі три черги заводу були збудовані у нас, – сказав Ігор Слюзар. – Земельна ділянка дозволяє звести виробничі площі всіх трьох черг виробництва. Але кінцевий результат буде залежати від наявності трудових ресурсів, від кількості людей, які зможуть працювати на заводі. Перший етап визначить, чи завод залишиться в Коломиї".

 

 

Перша черга заводу, як написано в документах, зазначив міський голова Коломиї, розрахована на 600 працівників.

 

 

"Але ми вже з менеджером по кадрах Leoni AG говорили, що буде 650. Це тільки робітнича частина. Плюс керівництво і техперсонал, – уточнив Ігор Слюзар. – Думаю, за кадровим резервом Коломийщина зможе задовольнити потреби трьох черг заводу. Наприклад, завод Leoni AG під Стриєм – там працює 6 тисяч людей. Стрийський і Коломийський райони співмірні за кількістю населення. Маємо сподівання, що на заводі працюватимуть мешканці з усього району. Плюс, як показує організація виробництва у Стрию, інвестори підвозять своїм транспортом працівників на завод – на відстань до 50 км".

 

 

Будівництво заводу Leoni AG розпочне в Коломиї вже наступного тижня. Місцеві фірми до процесу не залучатимуть.

 

 

"Будувати завод наші фірми, думаю, не будуть. Попередній досвід будівництва заводу Holzindustrie Schweighofer з переробки деревини в Коломиї показує, що у нас немає техніки, яка потрібна для спорудження таких заводів. За німецькою технологією, спочатку готують майданчик під потужності. Підготовка основи займає більше часу, ніж монтаж приміщень і виробничих ліній. У нас такого обладнання в області немає", – каже Ігор Слюзар.

 

 

Очікують, що завод у Коломиї повноцінно запрацює в серпні 2017-го – на цей час запланували старт повноцінного серійного виробництва. А з червня наступного року почнуть виготовляти малі партії продукції.

 

 

"У лютому 2017 року 100 чоловік персоналу, який почнуть набирати вже цієї осені, скерують на навчання і стажування на завод Leoni AG у Стрий. І ці люди вже будуть розгортати й налагоджувати виробничі лінії на місці в Коломиї. Урочисто переріжемо стрічку, як тільки 650 працівників стануть до роботи", – підсумував Ігор Слюзар. 

 


14.04.2016 883 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

333
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1713
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3171
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1151
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1177
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1214 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

256

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1127

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

953

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

335
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2497
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1246
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1325
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

559
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15189
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7489
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

347
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

688 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

476
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

393
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

483