У Коломиї відзвітував благодійний фонд "Покуття"

 

/data/blog/89659/daff03e8670282d378a622d7fdb97e74.jpg

 

У цьому світі багатими нас робить не те, що ми одержуємо, а те, що ми віддаємо. Вже тривалий час небайдужі коломияни з метою допомоги ближньому об’єдналися навколо Міжнародного благодійного фонду «Покуття», ініціатором створення якого є народний депутат України Андрій Іванчук. Саме потреба бути милосердним, корисним суспільству та іншим – це те, що перетворює людину на достойну особистість.

 

Насамперед фонд опікується вояками АТО, надає їм матеріальну, медичну допомогу, нині розробляються реабілітаційні програми. Також фонд підтримує переселенців та осіб, що опинилися у складних життєвих ситуаціях.

 

З ініціативи фонду започатковано і впроваджується низка соціальних програм. Зокрема, програма «Діти – наше майбутнє», в рамках якої здійснюється відновлення існуючих дитячих майданчиків, гойдалок, пісочниць, а також закуповуються і встановлюються нові майданчики для дітей.

 

Понад 15 нових майданчиків встановлено у подвір’ях будинків на вулицях Петлюри, Лисенка, Січових Стрільців, Довбуша.

 

Також БФ «Покуття» встановив дві дитячі відпочинкові зони у Коломиї, біля катедрального собору Преображення Господнього та поблизу церкви на вулиці Мазепи. Ще один майданчик розмістили біля церкви у селі Нижньому Вербіжі. Найближчим часом, як обіцяють у фонді, біля храмів облаштують і лавки. Як наголосив владика Василій Івасюк, шлях дитини до Бога розпочинається й з дитячого майданчика, таким чином, вважає архієрей, дитину можна змалечку привчити до церкви та залучати до християнського життя.

 

«Якраз ініціатива встановлення дитячих майданчиків біля церков є одним з кроків залучення дітей вже на підсвідомому рівні до розуміння вищих людських та християнських цінностей», – зазначає голова БФ «Покуття» Уляна Мандрусяк.

 

Активно впроваджується програма «Спорт у кожен двір», в рамках якої уже встановлено понад 20 спортивних комплексів (бруси – турнік – драбина) у подвір’ях будинків на вулицях Петлюри, Лисенка, Січових Стрільців, Довбуша та бульварі Л. Українки.

 

Встановлено понад 20 спортивних комплексів
Встановлено понад 20 спортивних комплексів

 

У рамках діючої програми «Комфортний двір» здійснюється:

–          підсипання щебенем міжбудинкових проїздів та подвір’їв;

–          проведення ремонтів у під’їздах багатоповерхових будинків;

–          проведення щорічних традиційних толок із залученням комунальних служб з упорядкування дворів;

–          відновлення відпочинкових зон у подвір’ях будинків (встановлення лавочок і столиків);

–          відновлення та встановлення нового вуличного освітлення у подвір’ях будинків на вулицях Лисенка, Петлюри, Січових Стрільців;

–          заміна аварійних будинкових мереж для унеможливлення затоплення підвалів;

–          планується залучення коштів для встановлення у подвір’ях тротуарів або пішохідних доріжок;

–          регулярно проводяться святкування новорічних та різдвяних свят у подвір’ях будинків.

 

Фонд не міг стояти осторонь проблем, що виникли на знакових площах міста, які стали для коломиян символічним утвердженням християнського, національного, патріотичного духу. За сприяння меценатів оновлено і реставровано статую Матері Божої (скульптор – Роман Захарчук), куди коломияни приходять молитися, а підніжжя постійно прикрашають живими квітами.

 

Допомогли скульптору Романові Захарчуку відновити авторську роботу на пам’ятнику «Борцям за незалежну Україну», прообразом якого став сотенний УПА Мирослав Симчич («Кривоніс»), понівечену вандалами за часів Януковича. Після публікації у ЗМІ про занедбаний стан пам’ятника та території довкола нього фонд зголосився впорядкувати площу, зокрема встановили лавки, відновили гранітні плити, посадили хвою.

 

Сприяє фонд і культурній, видавничій справі. За його підтримки вийшли з друку черговий том Енциклопедії Коломийщини (голова редакційно-видавничого комітету енциклопедії – краєзнавець, заслужений артист України Микола Савчук), комплект листівок «Українці – посли австрійського парламенту», в рамках культурологічного проекту «Визначні постаті Галичини» (автор – історик-краєзнавець Юрій Плекан), комплект листівок «Герої не вмирають» в рамках історико-патріотичного проекту Коломийського педагогічного коледжу Івано-Франківської обласної ради (автор – заслужений працівник освіти України Валерій Ковтун).

 

БФ «Покуття» подарував комп’ютерну техніку для освітян та працівників соцзахисту. Очільниця коломийської освіти Марія Грицан звернулася до фонду з проханням допомогти з технікою, яка вкрай необхідна – вся бухгалтерія управління працює ще на старих комп’ютерах, а придбати нові у бюджеті бракує коштів. Також доброчинці з БФ «Покуття» придбали принтер для управління праці і соціального захисту населення Коломийської міськради.

 

Підтримав фонд визначну подію 2015 року, що сприяє популяризації Коломиї в європейському просторі – Міжнародну конференцію есперантистів, яка проходила в нашому місті.

 

фонд1

 

Члени ради БФ “Покуття”: Уляна Мандрусяк, Андрій та Володимир Харуки, Ігор Ільчишин, Дзвенислава Христан, Віталій Вандич, Любомир Глушков, Ольга Петрів, Юрій Плекан та Олександр Єжов.

 

Доброчинці запрошують коломиян долучатися до ініціатив фонду. Тільки милосердя і доброчинність, як прояв високих моральних якостей, наближають нашу Коломию до ідеалу великої щасливої родини.

 

Банківські реквізити благодійного фонду «Покуття»: ТВБВ №10008/0129 філії Івано-Франківськ ОУ АТ «Ощадбанк» МФО 336503 р/р 2600601095030.


20.10.2015 947 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1484 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1781 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2568
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2354 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7592
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1935
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

318
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

313
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986