Різдво Христове символізує сходження на небі Божої Зорі, яка сповіщає про народження Христа Спасителя, про перемогу світла над темрявою, добра над злом, про початок нового життя.
Увесь християнський світ щороку весело й урочисто святкує найважливіше родинне свято – день появи Сина Божого. З цієї нагоди у Національному музеї Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського організовано виставку «Різдвяна казка з музейної скрині», яка зачаровує своєю красою та досконалістю жителів міста та коломийських гостей упродовж зимових свят.
Представлена експозиція наповнена унікальними за красою творами з музейної колекції, які сягають періоду ХІХ-ХХ ст. Зачаровують гостей «шопки», «звізди», солом’яні «павуки», дідухи, дерев’яні скульптури святих, ікони, свічники-трійці та поставники.
Значне місце у виставці посідає ціла низка ілюстрованих новорічно-різдвяних листівок Святослава Гординського та Ярослава Лукавецького, також у музеї представлені оригінальні святкові поштівки з колекції відомого історика та краєзнавця Петра Арсенича.
– Ми переслідували мету показати нашим гостям те, чого вони не бачили до відвідин коломийського музею. Під час розроблення концепції виставки, яка має вже свої багаторічні традиції, цього разу хотіли внести своєрідну новизну при творенні експозиції. Виставка представляє собою невеликі кадри зі старовинного різдвяного фільму. В ній висвітлюють традиції різних покутських і гуцульських куточків та предмети, які існували при сакральних культах. У цьому випадку вони посіли значне місце при висвітленні культу народження Христа, – розповіла автор розробки концепції виставки Катерина Каркадим.
Музейна експозиція захоплює у свої обійми з перших кроків по виставковій залі, ніби запрошуючи нас здійснити подорож до світу різдвяної казки. Особливого колориту надає «вориння», за якими стоять гуцули та покутяни у традиційному зимовому одязі, демонструючи гостям вишуканий смак наших предків. А трембіта та роги символізують гучні карпатські колядки. Особливого домашнього затишку і комфорту надають музейній експозиції рушники, верети та ліжники. Виставка безперечно зачаровує не лише коломийців, а й гостей писанкового міста. Аргументом цьому є книга відгуків, яка заповнена теплими словами на адресу музейного колективу.
Різдвяна казка манить у стіни музею своєю красою та унікальністю, запрошуючи нас відкрити своє серце та впустити у душу велике таїнство Господнє.