У Коломиї громада і влада знову не порозумілися. Громадські слухання з питання «Про визначення меж парку імені Кирила Трильовського та його благоустрій» відтермінували на тиждень.
Двогодинна дискусія в сесійній залі коломийської ратуші більше стосувалася не пам’ятки садово-паркового мистецтва, а питання організації та проведення громадських слухань можновладцями.
Не один рік громада Коломиї висловлює чітку позицію щодо збереження парку ім. К. Трильовського і виступає категорично проти будь-якого будівництва на його території, а також шукає можливі шляхи благоустрою чи не єдиної великої міської відпочинкової зони. В попередні роки на території парку було виділено земельну ділянку для кортів і побудовано деякі об’єкти закладів торгівлі й харчування. Перший заступник міського голови Тарас Яворський стверджує, що власники мають усі необхідні документи.
«Об’єкти, збудовані в парку, мають свідоцтва на право власності і рішення міської влади про виділення земельних ділянок, а суди, які вже відбулися з приводу вилучення тих земельних ділянок, не дали позитивного результату і всі права залишилися у суб’єктів господарської діяльності.
Тепер постало питання чи продовжувати боротьбу, чи можливо ліпше змиритися з цим і закріпити межі без цих об’єктів та продовжувати розробку нового плану парку ім. К. Трильовського для того, щоб люди мали можливість, де відпочивати», – сказав перший заступник міського голови Тарас Яворський.
Суперечки та гострі дискусії щодо долі території парку тривають, але вперше громадськість обурена ставленням влади до проведення слухань. Як стверджують люди, дехто дізнався про обговорення буквально за кілька годин до їх початку, а повідомлень про громадські слухання в місцевих ЗМІ не було. Можновладці з цим не погоджуються.
Депутат Коломийської міської ради Любомир Глушков вкотре порушив питання щодо інформування громади про громадські слухання: «Влада казала, що буде відкритою і прозорою, але вже який раз я запитую про те, де була подана інформація, а її немає».
Т. Яворський відповів, що «в газеті «Вільний голос» вміщено оголошення три тижні тому». За словами чиновників, у районі парку ім. К. Трильовського були розклеєні оголошення. На думку людей – цього замало. Мешканка з вул. О. Кобилянської, що поблизу парку погодилася, що на її особисте прохання про громадські слухання її повідомили, але «я продивилася усі телебачення за тиждень, попросила, щоб зайшли на ваш сайт, а повідомлень про громадські слухання нема ніде. А те, що було опубліковано в районній газеті три тижні тому оголошення, то коломийці могли його й не прочитати».
Свою позицію висловив і знаний у Коломиї керівник, член виконавчого комітету Коломийської міської ради Іван Симотюк. «Я прийшов, щоб наочно подивитися як проводяться слухання. Вибачте за грубість, але це балаканина і трата часу. Ці слухання щодо парку ім. К. Трильовського нікому нічого не дадуть. Громадськість випустила пару, а можновладці прийняли її на себе і забули. Ось і все», – сказав І. Симотюк. Він також висловив думку, що для того, аби щось робити, треба мати послідовний план і ставити чіткі цілі, а якщо є якісь спірні питання щодо меж парку, то не треба громадських слухань. На думку І. Симотюка, якщо будови, які там є – законні то залишити їх в спокої, а якщо ні – то це компетенція суду розбиратися що й до чого, а не громади.
До процедури проведення слухань також висловили претензії. Зокрема, журналіст Василь Дем’янів наголосив: «Я хотів би, щоб ви починали процедуру з того відповідно до якої статті закону це проводиться, хто організовує, хто підраховує голоси і хто веде протокол. Отоді це будуть громадські слухання». А щоб можновладці не робили помилок в подальшому, пан Дем’янів навіть подарував книгу заступникові міського голови, де чітко прописана процедура проведення громадських слухань.
Влада вирішила не поспішати і дослухатися до громади. «Ми розробили план-схему і межі парку, а також технічну документацію і хотіли сесією це затвердити, а згідно з чинним законодавством для того, щоб внести це на розгляд депутатам – необхідно провести громадські слухання. Думок є багато: одні впевнені, що потрібно залишити збудовані об’єкти в межах парку, інші хочуть їх вилучити. Хочемо чути думку більшої частини коломийців і перенесли громадські слухання на наступну п’ятницю, щоб коломийці прийшли і висловили свою точку зору», – підсумував зустріч Т. Яворський.
Отже, питання про встановлення меж парку ім. К. Трильовського будуть, можливо, обговорювати 17 червня, але чи врахують свої помилки можновладці – побачимо.