У Коломиї громада і влада знову не порозумілися

У Коломиї громада і влада знову не порозумілися. Громадські слухання з питання «Про визначення меж парку імені Кирила Трильовського та його благоустрій» відтермінували на тиждень.

 

Двогодинна дискусія в сесійній залі коломийської ратуші більше стосувалася не пам’ятки садово-паркового мистецтва, а питання організації та проведення громадських слухань можновладцями.

 

Не один рік громада Коломиї висловлює чітку позицію щодо збереження парку ім. К. Трильовського і виступає категорично проти будь-якого будівництва на його території, а також шукає можливі шляхи благоустрою чи не єдиної великої міської відпочинкової зони. В попередні роки на території парку було виділено земельну ділянку для кортів і побудовано деякі об’єкти закладів торгівлі й харчування. Перший заступник міського голови Тарас Яворський стверджує, що власники мають усі необхідні документи.

 

«Об’єкти, збудовані в парку, мають свідоцтва на право власності і рішення міської влади про виділення земельних ділянок, а суди, які вже відбулися з приводу вилучення тих земельних ділянок, не дали позитивного результату і всі права залишилися у суб’єктів господарської діяльності.

 

Тепер постало питання чи продовжувати боротьбу, чи можливо ліпше змиритися з цим і закріпити межі без цих об’єктів та продовжувати розробку нового плану парку ім. К. Трильовського для того, щоб люди мали можливість, де відпочивати», – сказав перший заступник міського голови Тарас Яворський.

 

Суперечки та гострі дискусії щодо долі території парку тривають, але вперше громадськість обурена ставленням влади до проведення слухань. Як стверджують люди, дехто дізнався про обговорення буквально за кілька годин до їх початку, а повідомлень про громадські слухання в місцевих ЗМІ не було. Можновладці з цим не погоджуються.

 

Депутат Коломийської міської ради Любомир Глушков вкотре порушив питання щодо інформування громади про громадські слухання: «Влада казала, що буде відкритою і прозорою, але вже який раз я запитую про те, де була подана інформація, а її немає».

 

Т. Яворський відповів, що «в газеті «Вільний голос» вміщено оголошення три тижні тому». За словами чиновників, у районі парку ім. К. Трильовського були розклеєні оголошення. На думку людей – цього замало. Мешканка з вул. О. Ко­билянської, що поблизу парку погодилася, що на її особисте прохання про громадські слухання її повідомили, але «я продивилася усі телебачення за тиждень, попросила, щоб зайшли на ваш сайт, а повідомлень про громадські слухання нема ніде. А те, що було опубліковано в районній газеті три тижні тому оголошення, то коломийці могли його й не прочитати».

 

Свою позицію висловив і знаний у Коломиї керівник, член виконавчого комітету Коломийської міської ради Іван Симотюк. «Я прийшов, щоб наочно подивитися як проводяться слухання. Вибачте за грубість, але це балаканина і трата часу. Ці слухання щодо парку ім. К. Трильовського нікому нічого не дадуть. Громадськість випустила пару, а можновладці прийняли її на себе і забули. Ось і все», – сказав І. Симотюк. Він також висловив думку, що для того, аби щось робити, треба мати послідовний план і ставити чіткі цілі, а якщо є якісь спірні питання щодо меж парку, то не треба громадських слухань. На думку І. Симотюка, якщо будови, які там є – законні то залишити їх в спокої, а якщо ні – то це компетенція суду розбиратися що й до чого, а не громади.

 

До процедури проведення слухань також висловили претензії. Зокрема, журналіст Василь Дем’янів наголосив: «Я хотів би, щоб ви починали процедуру з того відповідно до якої статті закону це проводиться, хто організовує, хто підраховує голоси і хто веде протокол. Отоді це будуть громадські слухання». А щоб можновладці не робили помилок в подальшому, пан Дем’янів навіть подарував книгу заступникові міського голови, де чітко прописана процедура проведення громадських слухань.

 

Влада вирішила не поспішати і дослухатися до громади. «Ми розробили план-схему і межі парку, а також технічну документацію і хотіли сесією це затвердити, а згідно з чинним законодавством для того, щоб внести це на розгляд депутатам – необхідно провести громадські слухання. Думок є багато: одні впевнені, що потрібно залишити збудовані об’єкти в межах парку, інші хочуть їх вилучити. Хочемо чути думку більшої частини коломийців і перенесли громадські слухання на наступну п’ятницю, щоб коломийці прийшли і висловили свою точку зору», – підсумував зустріч Т. Яворський.

 

Отже, питання про встановлення меж парку ім. К. Трильовського будуть, можливо, обговорювати 17 червня, але чи врахують свої помилки можновладці – побачимо.

 

Коломийські Вісти


17.06.2011 2757 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

865
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2750
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1714 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3852
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5615
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1792

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

313

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

298

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

999
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

593
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

589
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

869
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

62
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2115
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

636
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

960
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1211
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

517 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

709
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

486
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

812