У Коломиї громада і влада знову не порозумілися

У Коломиї громада і влада знову не порозумілися. Громадські слухання з питання «Про визначення меж парку імені Кирила Трильовського та його благоустрій» відтермінували на тиждень.

 

Двогодинна дискусія в сесійній залі коломийської ратуші більше стосувалася не пам’ятки садово-паркового мистецтва, а питання організації та проведення громадських слухань можновладцями.

 

Не один рік громада Коломиї висловлює чітку позицію щодо збереження парку ім. К. Трильовського і виступає категорично проти будь-якого будівництва на його території, а також шукає можливі шляхи благоустрою чи не єдиної великої міської відпочинкової зони. В попередні роки на території парку було виділено земельну ділянку для кортів і побудовано деякі об’єкти закладів торгівлі й харчування. Перший заступник міського голови Тарас Яворський стверджує, що власники мають усі необхідні документи.

 

«Об’єкти, збудовані в парку, мають свідоцтва на право власності і рішення міської влади про виділення земельних ділянок, а суди, які вже відбулися з приводу вилучення тих земельних ділянок, не дали позитивного результату і всі права залишилися у суб’єктів господарської діяльності.

 

Тепер постало питання чи продовжувати боротьбу, чи можливо ліпше змиритися з цим і закріпити межі без цих об’єктів та продовжувати розробку нового плану парку ім. К. Трильовського для того, щоб люди мали можливість, де відпочивати», – сказав перший заступник міського голови Тарас Яворський.

 

Суперечки та гострі дискусії щодо долі території парку тривають, але вперше громадськість обурена ставленням влади до проведення слухань. Як стверджують люди, дехто дізнався про обговорення буквально за кілька годин до їх початку, а повідомлень про громадські слухання в місцевих ЗМІ не було. Можновладці з цим не погоджуються.

 

Депутат Коломийської міської ради Любомир Глушков вкотре порушив питання щодо інформування громади про громадські слухання: «Влада казала, що буде відкритою і прозорою, але вже який раз я запитую про те, де була подана інформація, а її немає».

 

Т. Яворський відповів, що «в газеті «Вільний голос» вміщено оголошення три тижні тому». За словами чиновників, у районі парку ім. К. Трильовського були розклеєні оголошення. На думку людей – цього замало. Мешканка з вул. О. Ко­билянської, що поблизу парку погодилася, що на її особисте прохання про громадські слухання її повідомили, але «я продивилася усі телебачення за тиждень, попросила, щоб зайшли на ваш сайт, а повідомлень про громадські слухання нема ніде. А те, що було опубліковано в районній газеті три тижні тому оголошення, то коломийці могли його й не прочитати».

 

Свою позицію висловив і знаний у Коломиї керівник, член виконавчого комітету Коломийської міської ради Іван Симотюк. «Я прийшов, щоб наочно подивитися як проводяться слухання. Вибачте за грубість, але це балаканина і трата часу. Ці слухання щодо парку ім. К. Трильовського нікому нічого не дадуть. Громадськість випустила пару, а можновладці прийняли її на себе і забули. Ось і все», – сказав І. Симотюк. Він також висловив думку, що для того, аби щось робити, треба мати послідовний план і ставити чіткі цілі, а якщо є якісь спірні питання щодо меж парку, то не треба громадських слухань. На думку І. Симотюка, якщо будови, які там є – законні то залишити їх в спокої, а якщо ні – то це компетенція суду розбиратися що й до чого, а не громади.

 

До процедури проведення слухань також висловили претензії. Зокрема, журналіст Василь Дем’янів наголосив: «Я хотів би, щоб ви починали процедуру з того відповідно до якої статті закону це проводиться, хто організовує, хто підраховує голоси і хто веде протокол. Отоді це будуть громадські слухання». А щоб можновладці не робили помилок в подальшому, пан Дем’янів навіть подарував книгу заступникові міського голови, де чітко прописана процедура проведення громадських слухань.

 

Влада вирішила не поспішати і дослухатися до громади. «Ми розробили план-схему і межі парку, а також технічну документацію і хотіли сесією це затвердити, а згідно з чинним законодавством для того, щоб внести це на розгляд депутатам – необхідно провести громадські слухання. Думок є багато: одні впевнені, що потрібно залишити збудовані об’єкти в межах парку, інші хочуть їх вилучити. Хочемо чути думку більшої частини коломийців і перенесли громадські слухання на наступну п’ятницю, щоб коломийці прийшли і висловили свою точку зору», – підсумував зустріч Т. Яворський.

 

Отже, питання про встановлення меж парку ім. К. Трильовського будуть, можливо, обговорювати 17 червня, але чи врахують свої помилки можновладці – побачимо.

 

Коломийські Вісти


17.06.2011 2721 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

752
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1349
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3131 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2495
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3355
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2913

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

254

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

723

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

729

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1319
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3171
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20669
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

902
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

404
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

502
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1061
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5757
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31273 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3500 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

608 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

940
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1283 2