У книгарні "Є" презентували перевидання раритетної книги "Як Русь слідами Данила ходила" від місцевого видавництва "Апостол"

 

 

Видавництво «Апостол» уже вдруге презентувало свою нещодавно видану книгу «Як Русь слідами Данила ходила». Презентація, яку провели письменник  Тарас Прохасько та менеджер видавництва  Оксана Шаєхова, відбулася в книгарні «Є» міста Івано-Франківська.


У зустрічі взяв участь о. Орест Смицнюк — один із натхненників цього раритетного перевидання.  Саме він і розповів, як до його рук потрапила старенька, пошарпана книга, без обкладинки й навіть перших сторінок. У книзі йшлося про перше паломництво галичан до Святої Землі, що відбулося у вересні далекого 1906 року під проводом Митрополита Андрея Шептицького. Чудом врятувалась та книга від рук радянських прислужників, адже вона була небезпечна для ворогів з двох причин. По-перше, у ній йшлося про нашу святу віру, про силу Бога, якої так боялися атеїсти-комуністи, а по-друге, у книжці розповідалось про галичан, які хочуть державного визнання як українці, а вже сама назва книги підкреслює, що український народ, і в тому числі й галичани, є нащадками  Київської Русі.


Цікавим є співпадіння, що більше як через 100 років книга віднайшлася і знову побачила світ саме у ювілейний рік Митрополита Андрея Шептицького. Від оригіналу книжка відрізняється більш модернізованою мовою, що легко сприймається сучасниками, однак у ній збережений неповторний галицький діалект, щирість викладу вражень від побаченого та легкий гумор. Знайде читач тут і розважання над біблійними темами, і слово навчання священика. Упорядником цього видання стала Галина Литвин.


У книзі поряд із старими світлинами вміщені й сучасні фотографії Святої Землі. Вона може бути чудовим путівником для тих, хто сам збирається відвідати святі місця, і можливо, надихне написати свою розповідь про сучасну подорож.


Мета подорожі на Святу Землю розкрита у відозві Митрополита Андрея: «Їдьмо у  Святу Землю! А там припадемо грудьми, нашим гарячим серцем до тої Святої Землиці, мов діти до могутніх грудей рідної неньки, і занесімо гарячу молитву до всевишнього... Може, виблагаємо у Нього кращої долі для себе, для нашого нещасного народу. А душі наші, неначе обмившись у чистих водах Йордану, відродяться, і вернемо додому зі скріпленою вірою, сильніші духом, щоб ступити далі на дорогу справжнього християнського життя, яка поведе нас до вічного добра!»


Митрополит Андрей Шептицький є апостолом нашого народу. Молитвами його і всіх християн Бог дав нам незалежність, яку зараз як ніколи раніше потрібно відстоювати, боронячи країну від загарбників. Не випадково книга перевидана саме у цей тяжкий час, вона знову покликана зміцнити і запалити наші серця любов’ю до Бога і до України і нагадати усім: «Христос посеред нас!».


03.12.2015 607 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1249
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1646 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2424
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2276 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7540
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15256 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

316

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1039

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1103

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1888
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

283
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

659
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

900
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3125
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

919
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1952
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1006
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35157 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

266
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

483
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

624
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

948