У Хриплині для будівництва сонячних електростанцій передали в оренду земельні ділянки: позиція старости та жителів села

Фото: ілюстративне


На сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулася 18 листопада 2022 року, прийняли рішення про передачу в оренду земельних ділянок у с. Хриплин, загальною площею 42 га, для будівництва сонячних електростанцій.

Як повідомив Роман Соколик, староста села Хриплин, таке рішення підтримали жителі села, інформує Фіртка.

«Під час обговорення цього рішення ми виявили, що ці землі планували перевести в землі для промисловості, а саме для будівництва індустріального парку, яке не підтримала громада села Хриплин ще у 2016-2017 роках на громадських слуханнях», — сказав Соколик.

За його словами, до 2017 року ці земельні ділянки в урочищі «Малі Лази» у с. Хриплин належали до земель сінокосіння та пасовища, які перебували, згідно з книгами погосподарського обліку, в користуванні з 1991 року у домогосподарствах жителів села. Тобто, ці землі ніколи не належали до земель промисловості та не були включені навіть радянською владою до Хриплинської промислової зони, бо розуміли, що це вплине на життя та здоров’я людей, які проживають поряд, враховуючи місце їх розташування.

Крім того, продовжує Соколик, у 2014-2015 роках при розробленні Генерального плану без будь-яких обґрунтувань та обговорень з людьми, запроєктували саме на цих землях міське кладовище, що обурило жителів села Хриплин, які категорично заперечили таке розташування, оскільки територія є болотистою і всі поверхневі та підземні води виходять до житлових будинків села Хриплин та впадають у річку Бистриця Надвірнянська.

Разом з тим, каже він, у 2008 та 2010 роках, під час повеней, ці ділянки були затоплені водою, глибина якої сягала орієнтовно 2 м. А ґрунтові води настільки близько, що при падінні найменшого дощику вода стоїть на ділянці й не сходить. Сама ділянка поросла очеретом. Цю запроєктовану і розроблену ідею від виконавчих органів міської ради з розташування міського кладовища категорично відкинула громада с. Хриплин та Хриплинська сільська рада.

Разом з тим, стверджує староста села Хриплин, у 2016 та 2017 роках ініціювали громадські слухання щодо подальшого використання цих земель в урочищі «Малі Лази». Тоді пропонували жителям села повернути їх для подальшої передачі в оренду для наповнення бюджету громади села Хриплин, при умові, що ці землі будуть використовуватися без погіршення екологічної ситуації, шуму, вібрації або інших шкідливих впливів, що завдаватимуть дискомфорту жителям с. Хриплин.

«Запропонували три варіанти цільового використання землі цієї території в урочищі «Малі Лази»: як землі сільськогосподарського використання, як землі промислового (виробничого, складського) використання та як землі для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій.

І всі жителі села одноголосно підтримали тільки позицію для сонячних електростанцій, які не будуть завдавати ні екологічної, ні шумової, ні іншої шкоди жителям, оскільки велика частина земель села і так є промисловими землями, які розташовані повздовж житлової зони.

Відповідно, після громадських слухань провели великий обсяг переговорів з різними підприємствами, які можуть встановлювати сонячні електростанції та які погодяться підписати договорів оренди землі на вигідних умовах для громади с. Хриплин. Що надалі у 2018 році реалізували.

Після проведених трьох громадських слухань протягом 2016-2017 роках, опитування думки власників домогосподарств, за якими рахувалися дані земельні ділянки, вирішили перевести в землі для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій з умовою, що у Генеральному плані та Зонуванні території (Зонінг) села Хриплин обов’язково зазначити ці землі, як територію для розміщення сонячних електростанцій, що розробили, затвердили і наразі це є в Генеральному плані та Зонуванні території (Зонінг) села Хриплин.

Це зазначається спеціальною позначкою під номером 103 та відповідними умовними позначеннями, щодо зон підприємств VII класу шкідливості (це клас найменшої шкідливості)», — підкреслює Соколик.

Влада села додає, що люди села поступилися правом користування цими землями добровільно, в користь Хриплинської громади, з розумінням, що ці землі будуть використовуватися тільки для сонячної енергетики, і які надалі зможуть принести дивіденди для їхнього комфортного проживання в селі, не завдаючи шкоди.

У громади с. Хриплин були також і майбутні плани, що після закінченню договорів оренди землі, ці території в урочищі «Малі Лази» можна буде використати для електропостачання домогосподарств села, встановивши свої сільські комунальні сонячні електростанції.

«З 2018 по 2021 роки земельні ділянки уже і так перебували в оренді підприємств, які робили все, щоб побудувати там сонячні електростанції, і які вклали не малі кошти для реалізації цього та платили з 2018 року по 2020 рік орендну плату в бюджет сільської ради.

На одній із 5 земельних ділянок підприємству вдалося встановити і запустити у 2019 році сонячну енергетику, яка працює і сьогодні та сплачує податки в міський бюджет.

Водночас, на інших чотирьох ділянки не вдалося підприємствам встановити сонячні електростанції. А протягом 2021-2022 роках в результаті несплати підприємствами орендної плати ці чотири земельних ділянок повернули назад в комунальну власність.

Тобто, з 2017 року по сьогоднішній день ці земельні ділянки були призначені, як юридично так і фактично, тільки для будівництва сонячних електростанцій, так як це хотіли та хочуть люди с. Хриплин.

Крім того, в сьогоднішніх воєнних реаліях життя та нанесенню московськими ракетами ударів по українській енергетиці — це прийняте рішення міської ради є правильним, бо дозволить виробляти електроенергію, яка потрібна всім і фізичним і юридичним особам.

Тому жителі с. Хриплин звертаються до Івано-Франківської міської територіальної громади, депутатів міської ради, бізнес-асоціацій з проханням врахувати вищенаведене та поставитись з розуміння до позиції людей, які проживають поряд, і не розглядати ці землі для індустріального парку», — резюмував Роман Соколик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Індустріальні парки в Івано-Франківській громаді: що про це відомо


05.12.2022 457
Коментарі ()

24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

531
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

4902
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1291
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5482
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1485
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1856

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

796

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1106

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1105

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1372
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

191
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

475
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

814
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

204
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

521
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

952
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1690
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

138
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

183
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

389
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

580
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

825