У Хриплині для будівництва сонячних електростанцій передали в оренду земельні ділянки: позиція старости та жителів села

Фото: ілюстративне


На сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулася 18 листопада 2022 року, прийняли рішення про передачу в оренду земельних ділянок у с. Хриплин, загальною площею 42 га, для будівництва сонячних електростанцій.

Як повідомив Роман Соколик, староста села Хриплин, таке рішення підтримали жителі села, інформує Фіртка.

«Під час обговорення цього рішення ми виявили, що ці землі планували перевести в землі для промисловості, а саме для будівництва індустріального парку, яке не підтримала громада села Хриплин ще у 2016-2017 роках на громадських слуханнях», — сказав Соколик.

За його словами, до 2017 року ці земельні ділянки в урочищі «Малі Лази» у с. Хриплин належали до земель сінокосіння та пасовища, які перебували, згідно з книгами погосподарського обліку, в користуванні з 1991 року у домогосподарствах жителів села. Тобто, ці землі ніколи не належали до земель промисловості та не були включені навіть радянською владою до Хриплинської промислової зони, бо розуміли, що це вплине на життя та здоров’я людей, які проживають поряд, враховуючи місце їх розташування.

Крім того, продовжує Соколик, у 2014-2015 роках при розробленні Генерального плану без будь-яких обґрунтувань та обговорень з людьми, запроєктували саме на цих землях міське кладовище, що обурило жителів села Хриплин, які категорично заперечили таке розташування, оскільки територія є болотистою і всі поверхневі та підземні води виходять до житлових будинків села Хриплин та впадають у річку Бистриця Надвірнянська.

Разом з тим, каже він, у 2008 та 2010 роках, під час повеней, ці ділянки були затоплені водою, глибина якої сягала орієнтовно 2 м. А ґрунтові води настільки близько, що при падінні найменшого дощику вода стоїть на ділянці й не сходить. Сама ділянка поросла очеретом. Цю запроєктовану і розроблену ідею від виконавчих органів міської ради з розташування міського кладовища категорично відкинула громада с. Хриплин та Хриплинська сільська рада.

Разом з тим, стверджує староста села Хриплин, у 2016 та 2017 роках ініціювали громадські слухання щодо подальшого використання цих земель в урочищі «Малі Лази». Тоді пропонували жителям села повернути їх для подальшої передачі в оренду для наповнення бюджету громади села Хриплин, при умові, що ці землі будуть використовуватися без погіршення екологічної ситуації, шуму, вібрації або інших шкідливих впливів, що завдаватимуть дискомфорту жителям с. Хриплин.

«Запропонували три варіанти цільового використання землі цієї території в урочищі «Малі Лази»: як землі сільськогосподарського використання, як землі промислового (виробничого, складського) використання та як землі для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій.

І всі жителі села одноголосно підтримали тільки позицію для сонячних електростанцій, які не будуть завдавати ні екологічної, ні шумової, ні іншої шкоди жителям, оскільки велика частина земель села і так є промисловими землями, які розташовані повздовж житлової зони.

Відповідно, після громадських слухань провели великий обсяг переговорів з різними підприємствами, які можуть встановлювати сонячні електростанції та які погодяться підписати договорів оренди землі на вигідних умовах для громади с. Хриплин. Що надалі у 2018 році реалізували.

Після проведених трьох громадських слухань протягом 2016-2017 роках, опитування думки власників домогосподарств, за якими рахувалися дані земельні ділянки, вирішили перевести в землі для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій з умовою, що у Генеральному плані та Зонуванні території (Зонінг) села Хриплин обов’язково зазначити ці землі, як територію для розміщення сонячних електростанцій, що розробили, затвердили і наразі це є в Генеральному плані та Зонуванні території (Зонінг) села Хриплин.

Це зазначається спеціальною позначкою під номером 103 та відповідними умовними позначеннями, щодо зон підприємств VII класу шкідливості (це клас найменшої шкідливості)», — підкреслює Соколик.

Влада села додає, що люди села поступилися правом користування цими землями добровільно, в користь Хриплинської громади, з розумінням, що ці землі будуть використовуватися тільки для сонячної енергетики, і які надалі зможуть принести дивіденди для їхнього комфортного проживання в селі, не завдаючи шкоди.

У громади с. Хриплин були також і майбутні плани, що після закінченню договорів оренди землі, ці території в урочищі «Малі Лази» можна буде використати для електропостачання домогосподарств села, встановивши свої сільські комунальні сонячні електростанції.

«З 2018 по 2021 роки земельні ділянки уже і так перебували в оренді підприємств, які робили все, щоб побудувати там сонячні електростанції, і які вклали не малі кошти для реалізації цього та платили з 2018 року по 2020 рік орендну плату в бюджет сільської ради.

На одній із 5 земельних ділянок підприємству вдалося встановити і запустити у 2019 році сонячну енергетику, яка працює і сьогодні та сплачує податки в міський бюджет.

Водночас, на інших чотирьох ділянки не вдалося підприємствам встановити сонячні електростанції. А протягом 2021-2022 роках в результаті несплати підприємствами орендної плати ці чотири земельних ділянок повернули назад в комунальну власність.

Тобто, з 2017 року по сьогоднішній день ці земельні ділянки були призначені, як юридично так і фактично, тільки для будівництва сонячних електростанцій, так як це хотіли та хочуть люди с. Хриплин.

Крім того, в сьогоднішніх воєнних реаліях життя та нанесенню московськими ракетами ударів по українській енергетиці — це прийняте рішення міської ради є правильним, бо дозволить виробляти електроенергію, яка потрібна всім і фізичним і юридичним особам.

Тому жителі с. Хриплин звертаються до Івано-Франківської міської територіальної громади, депутатів міської ради, бізнес-асоціацій з проханням врахувати вищенаведене та поставитись з розуміння до позиції людей, які проживають поряд, і не розглядати ці землі для індустріального парку», — резюмував Роман Соколик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Індустріальні парки в Івано-Франківській громаді: що про це відомо


05.12.2022 843
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12414 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1442
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

774
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5940
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1633
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1485

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

553

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1379

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1191

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1092
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

443
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

566
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1485
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

519
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

789
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5830
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12813
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

430
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

407
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

722 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1173