У Хриплині для будівництва сонячних електростанцій передали в оренду земельні ділянки: позиція старости та жителів села

Фото: ілюстративне


На сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулася 18 листопада 2022 року, прийняли рішення про передачу в оренду земельних ділянок у с. Хриплин, загальною площею 42 га, для будівництва сонячних електростанцій.

Як повідомив Роман Соколик, староста села Хриплин, таке рішення підтримали жителі села, інформує Фіртка.

«Під час обговорення цього рішення ми виявили, що ці землі планували перевести в землі для промисловості, а саме для будівництва індустріального парку, яке не підтримала громада села Хриплин ще у 2016-2017 роках на громадських слуханнях», — сказав Соколик.

За його словами, до 2017 року ці земельні ділянки в урочищі «Малі Лази» у с. Хриплин належали до земель сінокосіння та пасовища, які перебували, згідно з книгами погосподарського обліку, в користуванні з 1991 року у домогосподарствах жителів села. Тобто, ці землі ніколи не належали до земель промисловості та не були включені навіть радянською владою до Хриплинської промислової зони, бо розуміли, що це вплине на життя та здоров’я людей, які проживають поряд, враховуючи місце їх розташування.

Крім того, продовжує Соколик, у 2014-2015 роках при розробленні Генерального плану без будь-яких обґрунтувань та обговорень з людьми, запроєктували саме на цих землях міське кладовище, що обурило жителів села Хриплин, які категорично заперечили таке розташування, оскільки територія є болотистою і всі поверхневі та підземні води виходять до житлових будинків села Хриплин та впадають у річку Бистриця Надвірнянська.

Разом з тим, каже він, у 2008 та 2010 роках, під час повеней, ці ділянки були затоплені водою, глибина якої сягала орієнтовно 2 м. А ґрунтові води настільки близько, що при падінні найменшого дощику вода стоїть на ділянці й не сходить. Сама ділянка поросла очеретом. Цю запроєктовану і розроблену ідею від виконавчих органів міської ради з розташування міського кладовища категорично відкинула громада с. Хриплин та Хриплинська сільська рада.

Разом з тим, стверджує староста села Хриплин, у 2016 та 2017 роках ініціювали громадські слухання щодо подальшого використання цих земель в урочищі «Малі Лази». Тоді пропонували жителям села повернути їх для подальшої передачі в оренду для наповнення бюджету громади села Хриплин, при умові, що ці землі будуть використовуватися без погіршення екологічної ситуації, шуму, вібрації або інших шкідливих впливів, що завдаватимуть дискомфорту жителям с. Хриплин.

«Запропонували три варіанти цільового використання землі цієї території в урочищі «Малі Лази»: як землі сільськогосподарського використання, як землі промислового (виробничого, складського) використання та як землі для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій.

І всі жителі села одноголосно підтримали тільки позицію для сонячних електростанцій, які не будуть завдавати ні екологічної, ні шумової, ні іншої шкоди жителям, оскільки велика частина земель села і так є промисловими землями, які розташовані повздовж житлової зони.

Відповідно, після громадських слухань провели великий обсяг переговорів з різними підприємствами, які можуть встановлювати сонячні електростанції та які погодяться підписати договорів оренди землі на вигідних умовах для громади с. Хриплин. Що надалі у 2018 році реалізували.

Після проведених трьох громадських слухань протягом 2016-2017 роках, опитування думки власників домогосподарств, за якими рахувалися дані земельні ділянки, вирішили перевести в землі для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій з умовою, що у Генеральному плані та Зонуванні території (Зонінг) села Хриплин обов’язково зазначити ці землі, як територію для розміщення сонячних електростанцій, що розробили, затвердили і наразі це є в Генеральному плані та Зонуванні території (Зонінг) села Хриплин.

Це зазначається спеціальною позначкою під номером 103 та відповідними умовними позначеннями, щодо зон підприємств VII класу шкідливості (це клас найменшої шкідливості)», — підкреслює Соколик.

Влада села додає, що люди села поступилися правом користування цими землями добровільно, в користь Хриплинської громади, з розумінням, що ці землі будуть використовуватися тільки для сонячної енергетики, і які надалі зможуть принести дивіденди для їхнього комфортного проживання в селі, не завдаючи шкоди.

У громади с. Хриплин були також і майбутні плани, що після закінченню договорів оренди землі, ці території в урочищі «Малі Лази» можна буде використати для електропостачання домогосподарств села, встановивши свої сільські комунальні сонячні електростанції.

«З 2018 по 2021 роки земельні ділянки уже і так перебували в оренді підприємств, які робили все, щоб побудувати там сонячні електростанції, і які вклали не малі кошти для реалізації цього та платили з 2018 року по 2020 рік орендну плату в бюджет сільської ради.

На одній із 5 земельних ділянок підприємству вдалося встановити і запустити у 2019 році сонячну енергетику, яка працює і сьогодні та сплачує податки в міський бюджет.

Водночас, на інших чотирьох ділянки не вдалося підприємствам встановити сонячні електростанції. А протягом 2021-2022 роках в результаті несплати підприємствами орендної плати ці чотири земельних ділянок повернули назад в комунальну власність.

Тобто, з 2017 року по сьогоднішній день ці земельні ділянки були призначені, як юридично так і фактично, тільки для будівництва сонячних електростанцій, так як це хотіли та хочуть люди с. Хриплин.

Крім того, в сьогоднішніх воєнних реаліях життя та нанесенню московськими ракетами ударів по українській енергетиці — це прийняте рішення міської ради є правильним, бо дозволить виробляти електроенергію, яка потрібна всім і фізичним і юридичним особам.

Тому жителі с. Хриплин звертаються до Івано-Франківської міської територіальної громади, депутатів міської ради, бізнес-асоціацій з проханням врахувати вищенаведене та поставитись з розуміння до позиції людей, які проживають поряд, і не розглядати ці землі для індустріального парку», — резюмував Роман Соколик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Індустріальні парки в Івано-Франківській громаді: що про це відомо


05.12.2022 676
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1176
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2505
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6514 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2443 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

326

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7999
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

613
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1565