У Карпатах облаштовують медові маршрути для туристів

На Косівщині завершують роботи зі створення двох із п’яти “Карпатських медових стежок” для туристів.

Нові локації для мандрівників створюються під час реалізації ґрантового проєкту “Карпатська бджола – спільні заходи зі збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні”, що втілюється за фінансової підтримки Європейського Союзу у межах Програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна 2014-2020”, пише Фіртка з посиланням на Укрінформ.

“Попри карантин і погану погоду партнери проєкту (“Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні”, – ред.) продовжують працювати над підготовкою до втілення основних заходів ініціативи. Так, на стадії завершення перебуває розроблення двох туристичних стежок, які вже на початку цієї осені будуть промарковані на Косівщині. Вони пролягатимуть населеними пунктами Косів, Черганівка, Кути, Тюдів, Великий Рожин, Яворів, Соколівка, Смодна”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі ГО “Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати - Україна” вже підготувала проєкт туристичної мапи, яка буде доступна трьома мовами: українською, англійською та польською.

Загалом передбачено створення п’яти туристичних маршрутів під загальною назвою “Карпатські медові стежки”: дві туристичні стежки у Косівському районі (пішохідна та велосипедна), пішохідна – у Колочаві (Закарпатська область), пішохідна й велосипедна – у Підкарпатському воєводстві.

Туристичні маршрути міститимуть основні туристичні місця, пов’язані з історією та сучасним станом розвитку бджільництва (пасіка, наявність декоративних вуликів, пам’ятки природи), а також допоміжну інфраструктуру, актуальну для туриста (заклади розміщення і харчування, надання медичної допомоги, музеї, сакральні об’єкти тощо).

Крім того, автори проєкту невдовзі обіцяють створити дві туристично-інформаційні виставки просто неба на Косівщині та Міжгірщині під назвою “Карпатська пасіка в історичному огляді – від дуплянки до розумного вулика”. Вони будуть постійно діючими впродовж весняного, літнього та осіннього періодів, відкритими для туристів і школярів для спостереження за життям бджолиної сім’ї, ознайомлення з історією карпатського бджільництва.

Тим часом ГО “Об’єднання пасічників “Карпатська екопасіка” (м. Косів) здійснює комплекс підготовчих робіт для облаштування аналогічного виставкового простору у селі Смодна на території НПП “Гуцульщина”.

читайте також: На Прикарпатті створять "Дорогу смаку"

На облаштованій атракційній території під час екскурсій використовуватимуться 4 різнотипні вулики для демонстрації традицій бджільництва у різних регіонах Карпат, 20 захисних бджолярських костюмів для дорослих і дітей. Комплект інноваційного обладнання для облаштування “розумного вулика” придбано за підтримки управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА у межах реалізації заходів комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2016-2020 роки.

Нагадаємо, проєкт “Карпатська бджола – спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні” впроваджується на території Косівського і Верховинського районів Івано-Франківської області, Міжгірського району Закарпатської області та у Підкарпатському воєводстві Республіки Польща. Основна частина його заходів пов’язана зі збереженням природної спадщини в українсько-польському прикордонні, зокрема чистопородної карпатської бджоли “Карпатки”. Проєкт – один із переможців другого конкурсу Програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна 2014-2020”.


10.07.2020 1441
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17900
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1589
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1132
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2174
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3720
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1419

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1833

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

601

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1379
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

738
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24324
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

542
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

684
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1581
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7816
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

708
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1851 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

679
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

583