У Карпатах навчалися авіатори-рятувальники (ФОТО)

У карпатських горах пройшов тритижневий навчально-тренувальний збір екіпажів пошуково-рятувальних повітряних суден, фахівців пошуково-рятувальних і парашутно-десантних служб, а також рятувальних парашутно-десантних груп.

Це ті люди, які у разі авіаційної події, будь-то аварія чи катастрофа, дістаються місця пригоди та виконують завдання пошуку й рятування постраждалих, пише Фіртка з посиланням на сайт Міністерства оборони України.

З-поміж них обов’язково — досвідчені парашутисти, льотчики, штурмани, бойові медики — тобто військовослужбовці, які є фахівцями з різних військово-облікових спеціальностей та мають за плечима досвід як служби у рятувальних парашутно-десантних групах частин авіації та у десантно-штурмових військах, так і досвід бойових дій.

Як розповів начальник Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України полковник Ігор Богушев, хоча серед учасників збору й була молодь, яка вперше виконувала притаманні рятувальникам завдання, близько 90% особового складу мають бойовий досвід.

Збір проходив на базі двох військових частин Повітряних Сил на аеродромах Івано-Франківськ та Коломия.

З урахуванням вимог та заходів епідеміологічної безпеки, пов’язаних з пандемією COVID-19, два тижні збору зайняла методична та практична підготовка, і тиждень — безпосередньо виживання у гірських умовах та виконання пошуково-рятувальної операції.

У рамках навчально-тренувального збору відпрацьовувалися завдання парашутно-десантної підготовки — особовий склад виконував стрибки з парашутом, спуски на спускових пристроях СУ-Р, пошук умовно постраждалих, надання їм першої домедичної допомоги та аеромедичну евакуацію в умовах гірської місцевості.

"Взагалі ми виконуємо завдання пошуково-рятувального характеру в різних умовах місцевості. Тобто — на морі, в степу, у лісі, в горах — усюди, де може зазнати лиха повітряне судно. Звичайно, кожен із ландшафтів має свою специфіку, і завдання виживання там льотного складу й проведення пошуку й рятування — також, тож такий досвід є необхідним. Окрім того, особливістю Карпат є величезна кількість туристів і туристичних маршрутів, яким також можуть знадобитися наша допомога й наш досвід, і ми свідомі цього. Звичайно, нашим основним завданням є рятування екіпажів повітряних суден, проте ми готові працювати у різних ситуаціях. Тож усі тренування у горах та лісах проходять «по-бойовому» — з повною самовіддачею рятувальників", — пояснив начальник центру.

У Карпатах збори рятувальників проходять другий рік поспіль. Крім того, подібні навчально-тренувальні збори проводяться й в інших регіонах. А до тимчасової окупації Криму вони відбувалися й на Кримському півострові — також у гірській місцевості та на морі.

"Завдання, визначені на навчально-методичний збір, виконано у повному обсязі. Молодь отримала свій перший досвід виконання стрибків з парашутом та, власне, виживання в гірській місцевості з переміщенням маршрутом за завданими координатами, пошуку, виявлення, надання медичної допомоги та аеромедичної евакуації вертольотом Мі-8 умовних постраждалих. Крім того, цього разу ми вперше застосовували спускові пристрої СУ-Р — раніше ми використовували виключно спусковий пристрій ЛПГ-150, тож це для нас новий досвід. Також під час збору льотний склад екіпажів пошуково-рятувальних повітряних суден отримав необхідні у своїй роботі допуски до виконання завдань пошуку та рятування у гірських умовах", — зазначив полковник Ігор Богушев.

Фотогалерея


12.08.2020 949
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1351
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1034
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2051
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1123

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

325
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

492
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

381
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2199
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

574
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1454 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

602
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517