У Калуській ЦРЛ є ліки по 25 тис. гривень за ампулу

 

Автівки з медикаментами приїжджають до Калуської ЦРЛ, у середньому, раз на місяць. Одна з таких партій дармових для калушан ліків приїхала у вівторок.

 

Поряд із медиками, її зустрічали і журналісти місцевих засобів масової інформації: так працівники лікарні переконували, що ліки — якісні, і жодні фальсифікації чи зловживання з ліками у лікарні не відбуваються. Нещодавно у Калуській ЦРЛ відбувся тендер на закупівлю ліків на загальну суму майже 3 млн. гривень, на який, до речі, запросили тільки представників комунальних засобів масової інформації.

 

Передбачувано, що у тендері перемогла рогатинська фірма «Укрмедекспорт», яку деякі ЗМІ пов’язують із братами Насаликами, і яка ранше уже перемагала в аналогічних тендерах. Однак, як запевняють медики, фірма виконує свої зобов’язання, і вчасно, якщо не врахувати півторагодинного запізнення авто, постачаючи лікарні 1050 найменувань ліків. Жовтневої партії вистачить приблизно на місяць. — Ми формуємо на основі заявок, які надходять із відділень, потребу у ліках. Список проходить детальну юридичну перевірку. Сертифіковані ліки можна відстежити на офіційному Інтернет-сайті Міністерства охорони здоров’я України. Тому, якщо термін сертифікації ліків закінчується, то їх просто видаляють зі списку закупівель.

 

При цьому, нас щоквартально перевіряє Івано-Франківська обласна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів.

 

Відтак, жодних несертифікованих ліків у державній лікувальній установі бути не може, — запевнила заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш. — Загалом, ми надаємо перевагу при закупівлі препаратам вітчизняного виробництва. Однак, якщо людина захотіла лікуватися іноземними препаратами, то вона має письмово в історії хвороби засвідчити, що від безкоштовного лікування відмовляється. І після цього може купити ліки. Однак, інформація про всі випадки побічної дії чи відсутності лікувального ефекту ми реєструємо і передаємо на кафедру фармакології Івано-Франківського національного медичного університету. Замість вітчизняних ліків, шукаємо більш дієвий аналог. За час функціонування безкоштовної медицини ми відмовилися від одного препарату вітчизняного виробництва, який використовували при лікуванні інсультів — через скарги на відсутність лікувального ефекту. Тепер закуповуємо імпортний аналог.

 

Є наразі у Калуській ЦРЛ і надзвичайно дорогі препарати, які практично неможливо закупити в аптеці. Серед недешевих препаратів — тромболітична терапія, вартість курсу якою може становити більше десяти тисяч гривень. Показовим є випадок, коликалуські медики врятували життя одній із пацієнток, у якої після пологів почалася небезпечна кровотеча. Шанси на успішне виведення жінки з важкого стану були мінімальними, якби їй терміново не ввели дві ампули надзвичайно дорогих ліків, вартість однієї з яких становила 25 тис. гривень. Препарат, практично, урятував породіллі життя.

 

Медики стверджують: якщо людина потребує невідкладної допомоги, то ніхто питатися про паспорт не буде. Спочатку пацієнта рятують. Потім — дають три дні на те, щоб надав документи про те, що він, і справді, — мешканець міста чи району, а, отже, має право лікуватися безкоштовно. У стаціонарі Калуської ЦРЛ у Підгірках є 420 ліжок, а також — 100 ліжок пологового будинку та гінекології та 70 — ліжок дитячої лікарні. У філії ЦРЛ на вул. Каракая розташовані 80 ліжок терапевтичного відділення, 30 ліжок — інфекційного та 20 ліжок — шкірно-венерологічного відділення. У всіх цих відділеннях медикаментозне лікування —безкоштовне. Інша справа — денні стаціонари. Там для лікування пацієнт має сам купувати ліки. І, хоча безкоштовними ліками для надання невідкладної допомоги забезпечені всі медичні заклади, отримати повністю дармове лікування можна тільки у стаціонарі.

 

Тому, звичайно, людей, які не проти полікуватися у лікарні, не маючи для цього показів, не бракує. А останнім часом навіть — суттєво побільшало. — Наразі відсоток виконаних ліжко-днів — 103. Ми завантажені, практично, максимально. І намагаємося зробити все, що у наших силах. Хоча, запровадження безкоштовної медицини змушує нас ретельно відбирати пацієнтів, яким необхідне стаціонарне лікування, і тих, хто може лікуватися амбулаторно. Звичайно, не кожен пацієнт це розуміє. Але проблема полягає у тому, що багато людей хочуть лікуватися у стаціонарі, не маючи для цього належних протипоказань, — каже Наталія Кінаш. — Звичайно, у лікарні мають бути і вільні місця. Адже ми ніколи не можемо спрогнозувати, скільки саме хворих привезуть до нас уже найближчим часом. Однак, перебування у стаціонарі вимагає дотримання певних правил і з боку пацієнтів. Так, наприклад, хворий не може покидати стаціонар. Тому практика, коли, отримавши лікування, хворий іде додому ночувати, допустима тільки у денному стаціонарі.

 

Згідно з постановою МОЗ України, тих хворих, які порушують режим перебування у стаціонарі, можна достроково виписати. Величезний потік ліків, який проходить через усі відділення Калуської ЦРЛ, чинить чимале навантаження на молодший і середній медичний персонал. Тільки у внутрішній аптеці лікарні наразі працює троє медиків, однак, уже до кінця року їхня кількість зросте ще вдвічі. За додаткове навантаження всі старші медсестри відділень лікарні отримують надбавку у розмірі 50% від посадової ставки. Зарплати медсестер без надбавок є на рівні мінімальної заробітної плати. Тому, на початку року, коли система постачання й обліку безкоштовних ліків тільки налагоджувалася, у лікарні спостерігалася підвищена плинність кадрів саме молодшого і середнього медичного персоналу. Наразі у планах — розширення найбільш заповнених відділень лікарні.

 

Кожен із завідувачів відділу має розробити програми розвитку свого медичного профілю, де бажано навіть передбачити місце для розширення відділу. Тому облаштування денного стаціонару у Войнилові, яке зустріло значений опір громади селища, — наразі економічно доцільне і ніяк не позначиться на рівні медичного забезпечення мешканців селища і довколишніх сіл. Принаймні, так стверджує керівництво ЦРЛ. На думку Наталії Кінаш, не становитиме великої складності довезти людину, яка потребує серйозного лікування, до Калуша, а, натомість, у Войнилові — облаштувати денний стаціонар. Адже лікарня наразі перебуває у складному матеріальному становищі.

 

Тим часом, планує поліпшити умови перебування хворих і сам стаціонар Калуської ЦРЛ. Як повідомив в. о. заступника міського голови, який курує медицину, Василь Турчин, уже незабаром буде облаштоване зовнішнє освітлення всієї території стаціонару, а на в’їзді планують встановити шлагбаум.

 

вікна


12.10.2011 2655 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

611
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2712
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1695 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3811
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5586
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1779

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

284

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

452

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

976
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

569
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

576
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

853
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2090
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

616
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

947
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5011
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1136
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

477 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

689
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

476
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

798