У Калуській ЦРЛ є ліки по 25 тис. гривень за ампулу

 

Автівки з медикаментами приїжджають до Калуської ЦРЛ, у середньому, раз на місяць. Одна з таких партій дармових для калушан ліків приїхала у вівторок.

 

Поряд із медиками, її зустрічали і журналісти місцевих засобів масової інформації: так працівники лікарні переконували, що ліки — якісні, і жодні фальсифікації чи зловживання з ліками у лікарні не відбуваються. Нещодавно у Калуській ЦРЛ відбувся тендер на закупівлю ліків на загальну суму майже 3 млн. гривень, на який, до речі, запросили тільки представників комунальних засобів масової інформації.

 

Передбачувано, що у тендері перемогла рогатинська фірма «Укрмедекспорт», яку деякі ЗМІ пов’язують із братами Насаликами, і яка ранше уже перемагала в аналогічних тендерах. Однак, як запевняють медики, фірма виконує свої зобов’язання, і вчасно, якщо не врахувати півторагодинного запізнення авто, постачаючи лікарні 1050 найменувань ліків. Жовтневої партії вистачить приблизно на місяць. — Ми формуємо на основі заявок, які надходять із відділень, потребу у ліках. Список проходить детальну юридичну перевірку. Сертифіковані ліки можна відстежити на офіційному Інтернет-сайті Міністерства охорони здоров’я України. Тому, якщо термін сертифікації ліків закінчується, то їх просто видаляють зі списку закупівель.

 

При цьому, нас щоквартально перевіряє Івано-Франківська обласна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів.

 

Відтак, жодних несертифікованих ліків у державній лікувальній установі бути не може, — запевнила заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш. — Загалом, ми надаємо перевагу при закупівлі препаратам вітчизняного виробництва. Однак, якщо людина захотіла лікуватися іноземними препаратами, то вона має письмово в історії хвороби засвідчити, що від безкоштовного лікування відмовляється. І після цього може купити ліки. Однак, інформація про всі випадки побічної дії чи відсутності лікувального ефекту ми реєструємо і передаємо на кафедру фармакології Івано-Франківського національного медичного університету. Замість вітчизняних ліків, шукаємо більш дієвий аналог. За час функціонування безкоштовної медицини ми відмовилися від одного препарату вітчизняного виробництва, який використовували при лікуванні інсультів — через скарги на відсутність лікувального ефекту. Тепер закуповуємо імпортний аналог.

 

Є наразі у Калуській ЦРЛ і надзвичайно дорогі препарати, які практично неможливо закупити в аптеці. Серед недешевих препаратів — тромболітична терапія, вартість курсу якою може становити більше десяти тисяч гривень. Показовим є випадок, коликалуські медики врятували життя одній із пацієнток, у якої після пологів почалася небезпечна кровотеча. Шанси на успішне виведення жінки з важкого стану були мінімальними, якби їй терміново не ввели дві ампули надзвичайно дорогих ліків, вартість однієї з яких становила 25 тис. гривень. Препарат, практично, урятував породіллі життя.

 

Медики стверджують: якщо людина потребує невідкладної допомоги, то ніхто питатися про паспорт не буде. Спочатку пацієнта рятують. Потім — дають три дні на те, щоб надав документи про те, що він, і справді, — мешканець міста чи району, а, отже, має право лікуватися безкоштовно. У стаціонарі Калуської ЦРЛ у Підгірках є 420 ліжок, а також — 100 ліжок пологового будинку та гінекології та 70 — ліжок дитячої лікарні. У філії ЦРЛ на вул. Каракая розташовані 80 ліжок терапевтичного відділення, 30 ліжок — інфекційного та 20 ліжок — шкірно-венерологічного відділення. У всіх цих відділеннях медикаментозне лікування —безкоштовне. Інша справа — денні стаціонари. Там для лікування пацієнт має сам купувати ліки. І, хоча безкоштовними ліками для надання невідкладної допомоги забезпечені всі медичні заклади, отримати повністю дармове лікування можна тільки у стаціонарі.

 

Тому, звичайно, людей, які не проти полікуватися у лікарні, не маючи для цього показів, не бракує. А останнім часом навіть — суттєво побільшало. — Наразі відсоток виконаних ліжко-днів — 103. Ми завантажені, практично, максимально. І намагаємося зробити все, що у наших силах. Хоча, запровадження безкоштовної медицини змушує нас ретельно відбирати пацієнтів, яким необхідне стаціонарне лікування, і тих, хто може лікуватися амбулаторно. Звичайно, не кожен пацієнт це розуміє. Але проблема полягає у тому, що багато людей хочуть лікуватися у стаціонарі, не маючи для цього належних протипоказань, — каже Наталія Кінаш. — Звичайно, у лікарні мають бути і вільні місця. Адже ми ніколи не можемо спрогнозувати, скільки саме хворих привезуть до нас уже найближчим часом. Однак, перебування у стаціонарі вимагає дотримання певних правил і з боку пацієнтів. Так, наприклад, хворий не може покидати стаціонар. Тому практика, коли, отримавши лікування, хворий іде додому ночувати, допустима тільки у денному стаціонарі.

 

Згідно з постановою МОЗ України, тих хворих, які порушують режим перебування у стаціонарі, можна достроково виписати. Величезний потік ліків, який проходить через усі відділення Калуської ЦРЛ, чинить чимале навантаження на молодший і середній медичний персонал. Тільки у внутрішній аптеці лікарні наразі працює троє медиків, однак, уже до кінця року їхня кількість зросте ще вдвічі. За додаткове навантаження всі старші медсестри відділень лікарні отримують надбавку у розмірі 50% від посадової ставки. Зарплати медсестер без надбавок є на рівні мінімальної заробітної плати. Тому, на початку року, коли система постачання й обліку безкоштовних ліків тільки налагоджувалася, у лікарні спостерігалася підвищена плинність кадрів саме молодшого і середнього медичного персоналу. Наразі у планах — розширення найбільш заповнених відділень лікарні.

 

Кожен із завідувачів відділу має розробити програми розвитку свого медичного профілю, де бажано навіть передбачити місце для розширення відділу. Тому облаштування денного стаціонару у Войнилові, яке зустріло значений опір громади селища, — наразі економічно доцільне і ніяк не позначиться на рівні медичного забезпечення мешканців селища і довколишніх сіл. Принаймні, так стверджує керівництво ЦРЛ. На думку Наталії Кінаш, не становитиме великої складності довезти людину, яка потребує серйозного лікування, до Калуша, а, натомість, у Войнилові — облаштувати денний стаціонар. Адже лікарня наразі перебуває у складному матеріальному становищі.

 

Тим часом, планує поліпшити умови перебування хворих і сам стаціонар Калуської ЦРЛ. Як повідомив в. о. заступника міського голови, який курує медицину, Василь Турчин, уже незабаром буде облаштоване зовнішнє освітлення всієї території стаціонару, а на в’їзді планують встановити шлагбаум.

 

вікна


12.10.2011 2660 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

270
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13512 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1527
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6058
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1249

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

207
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

514
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

767 2