У Калуській ЦРЛ є ліки по 25 тис. гривень за ампулу

 

Автівки з медикаментами приїжджають до Калуської ЦРЛ, у середньому, раз на місяць. Одна з таких партій дармових для калушан ліків приїхала у вівторок.

 

Поряд із медиками, її зустрічали і журналісти місцевих засобів масової інформації: так працівники лікарні переконували, що ліки — якісні, і жодні фальсифікації чи зловживання з ліками у лікарні не відбуваються. Нещодавно у Калуській ЦРЛ відбувся тендер на закупівлю ліків на загальну суму майже 3 млн. гривень, на який, до речі, запросили тільки представників комунальних засобів масової інформації.

 

Передбачувано, що у тендері перемогла рогатинська фірма «Укрмедекспорт», яку деякі ЗМІ пов’язують із братами Насаликами, і яка ранше уже перемагала в аналогічних тендерах. Однак, як запевняють медики, фірма виконує свої зобов’язання, і вчасно, якщо не врахувати півторагодинного запізнення авто, постачаючи лікарні 1050 найменувань ліків. Жовтневої партії вистачить приблизно на місяць. — Ми формуємо на основі заявок, які надходять із відділень, потребу у ліках. Список проходить детальну юридичну перевірку. Сертифіковані ліки можна відстежити на офіційному Інтернет-сайті Міністерства охорони здоров’я України. Тому, якщо термін сертифікації ліків закінчується, то їх просто видаляють зі списку закупівель.

 

При цьому, нас щоквартально перевіряє Івано-Франківська обласна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів.

 

Відтак, жодних несертифікованих ліків у державній лікувальній установі бути не може, — запевнила заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш. — Загалом, ми надаємо перевагу при закупівлі препаратам вітчизняного виробництва. Однак, якщо людина захотіла лікуватися іноземними препаратами, то вона має письмово в історії хвороби засвідчити, що від безкоштовного лікування відмовляється. І після цього може купити ліки. Однак, інформація про всі випадки побічної дії чи відсутності лікувального ефекту ми реєструємо і передаємо на кафедру фармакології Івано-Франківського національного медичного університету. Замість вітчизняних ліків, шукаємо більш дієвий аналог. За час функціонування безкоштовної медицини ми відмовилися від одного препарату вітчизняного виробництва, який використовували при лікуванні інсультів — через скарги на відсутність лікувального ефекту. Тепер закуповуємо імпортний аналог.

 

Є наразі у Калуській ЦРЛ і надзвичайно дорогі препарати, які практично неможливо закупити в аптеці. Серед недешевих препаратів — тромболітична терапія, вартість курсу якою може становити більше десяти тисяч гривень. Показовим є випадок, коликалуські медики врятували життя одній із пацієнток, у якої після пологів почалася небезпечна кровотеча. Шанси на успішне виведення жінки з важкого стану були мінімальними, якби їй терміново не ввели дві ампули надзвичайно дорогих ліків, вартість однієї з яких становила 25 тис. гривень. Препарат, практично, урятував породіллі життя.

 

Медики стверджують: якщо людина потребує невідкладної допомоги, то ніхто питатися про паспорт не буде. Спочатку пацієнта рятують. Потім — дають три дні на те, щоб надав документи про те, що він, і справді, — мешканець міста чи району, а, отже, має право лікуватися безкоштовно. У стаціонарі Калуської ЦРЛ у Підгірках є 420 ліжок, а також — 100 ліжок пологового будинку та гінекології та 70 — ліжок дитячої лікарні. У філії ЦРЛ на вул. Каракая розташовані 80 ліжок терапевтичного відділення, 30 ліжок — інфекційного та 20 ліжок — шкірно-венерологічного відділення. У всіх цих відділеннях медикаментозне лікування —безкоштовне. Інша справа — денні стаціонари. Там для лікування пацієнт має сам купувати ліки. І, хоча безкоштовними ліками для надання невідкладної допомоги забезпечені всі медичні заклади, отримати повністю дармове лікування можна тільки у стаціонарі.

 

Тому, звичайно, людей, які не проти полікуватися у лікарні, не маючи для цього показів, не бракує. А останнім часом навіть — суттєво побільшало. — Наразі відсоток виконаних ліжко-днів — 103. Ми завантажені, практично, максимально. І намагаємося зробити все, що у наших силах. Хоча, запровадження безкоштовної медицини змушує нас ретельно відбирати пацієнтів, яким необхідне стаціонарне лікування, і тих, хто може лікуватися амбулаторно. Звичайно, не кожен пацієнт це розуміє. Але проблема полягає у тому, що багато людей хочуть лікуватися у стаціонарі, не маючи для цього належних протипоказань, — каже Наталія Кінаш. — Звичайно, у лікарні мають бути і вільні місця. Адже ми ніколи не можемо спрогнозувати, скільки саме хворих привезуть до нас уже найближчим часом. Однак, перебування у стаціонарі вимагає дотримання певних правил і з боку пацієнтів. Так, наприклад, хворий не може покидати стаціонар. Тому практика, коли, отримавши лікування, хворий іде додому ночувати, допустима тільки у денному стаціонарі.

 

Згідно з постановою МОЗ України, тих хворих, які порушують режим перебування у стаціонарі, можна достроково виписати. Величезний потік ліків, який проходить через усі відділення Калуської ЦРЛ, чинить чимале навантаження на молодший і середній медичний персонал. Тільки у внутрішній аптеці лікарні наразі працює троє медиків, однак, уже до кінця року їхня кількість зросте ще вдвічі. За додаткове навантаження всі старші медсестри відділень лікарні отримують надбавку у розмірі 50% від посадової ставки. Зарплати медсестер без надбавок є на рівні мінімальної заробітної плати. Тому, на початку року, коли система постачання й обліку безкоштовних ліків тільки налагоджувалася, у лікарні спостерігалася підвищена плинність кадрів саме молодшого і середнього медичного персоналу. Наразі у планах — розширення найбільш заповнених відділень лікарні.

 

Кожен із завідувачів відділу має розробити програми розвитку свого медичного профілю, де бажано навіть передбачити місце для розширення відділу. Тому облаштування денного стаціонару у Войнилові, яке зустріло значений опір громади селища, — наразі економічно доцільне і ніяк не позначиться на рівні медичного забезпечення мешканців селища і довколишніх сіл. Принаймні, так стверджує керівництво ЦРЛ. На думку Наталії Кінаш, не становитиме великої складності довезти людину, яка потребує серйозного лікування, до Калуша, а, натомість, у Войнилові — облаштувати денний стаціонар. Адже лікарня наразі перебуває у складному матеріальному становищі.

 

Тим часом, планує поліпшити умови перебування хворих і сам стаціонар Калуської ЦРЛ. Як повідомив в. о. заступника міського голови, який курує медицину, Василь Турчин, уже незабаром буде облаштоване зовнішнє освітлення всієї території стаціонару, а на в’їзді планують встановити шлагбаум.

 

вікна


12.10.2011 2612 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

425
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1463
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2687 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3668
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3055
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2172

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

654

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

502

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1665

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1845
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

320
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

537
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

834
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5025
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

384
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

910
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10153
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

543
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

288
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

299
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

405
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

423