У Калуші за день-два розпочнеться археологічна експедиція

 

 /data/blog/81919/37720baf87a51e6c998100c14f35107a.jpg

 

У найближчі дні у Калуші планують розпочати археологічну експедицію на вулиці Грушевського, де при будівництві багатоповерхівки були виявлені залишки давнього дерев’яного огородження міста, спалені кістки, а також уламки глиняного посуду.

 

До участі в експедиції буде залучено відомих археологів, істориків, музейників та волонтерів. Влада міста активно сприяє початкові розкопок і навіть виділила гроші на початок робіт, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Як повідомлялося, у старій частині Калуша на вулиці Грушевського місцеві краєзнавці виявили цікаві артефакти. Побачити залишки древньої частини міста стало можливим завдяки будівельникам, які вирили котлован під майбутню новобудову. Зріз грунту показав кількашарове залягання старої цегли, грунту.

 

Тут була виявлена старовинна дубова балка, яка могла бути частиною оборонної споруди колишнього калуського замку, а також фрагменти глиняного посуду та обгорілих кісток.

 

Із 4 липня будівельники повністю припинили роботи на цьому місці. А днями на місце майбутніх розкопок прибули фахівці, які і планують уже найближчим часом розпочати археологічну експедицію.

 

Як повідомила у коментарі Вікнам, директор музейно-виставкового центру Уляна Паньо, очолить експедицію директор дочірного підприємства “Археологічна спадщина Прикарпаття” Інституту археології Національної академії наук України Василь Романець. Також в експедиції візьме участь відомий український археолог Ігор Кочкін.

 

"Наразі чітко скоординовані всі дії та налагоджена співпраця з міською владою, з забудовником та іншими учасниками всього цього процесу, — каже Уляна Паньо. — Розкопки розпочнуться уже у найближчі кілька днів. Не виключено, що вже у суботу чи понеділок".

 

Попри те, що на будівництві вже залили бетонний фундамент, дослідники впевнені: на прилеглій до будівництва території є достатньо місця, якщо не для масштабних розкопок, то хоча б для відбору нижніх шарів грунту. Адже бетоном залито лише частину площі, яку легко можна збільшувати за рахунок бокових розробок ділянки і шурфування. У середині самої будівлі площа не забетонована.

 

Між тим, міській раді, яка вирішила долучитися фінансово до проведення археологічних розкопок, довелося вносити зміни у програму розвитку місцевого самоврядування. Такі зміни були внесені вчора під час засідання сесії. А відтак, було вирішено виділити майже 16 тисяч гривень на початок робіт.

 

Про це розповіла керуюча справами міськвиконкому Калуської міської ради  Наталія Табачук, за словами якої, місто не могло залишитися осторонь від цієї, безперечно, важливої події.

 

"З міського бюджету гроші на розкопки виділяємо вперше, тому і довелося вносити зміни у програму, — прокоментувала “Вікнам” керуюча справами міськвиконкому. — Розкопки фактично відбуватимуться на приватній території, тому дуже важливо, що вдалося порозумітися і домовитися з забудовником. Працівники на будівництві допускатимуть археологів, але і саме будівництво припинятися не буде".

 

Власне, ймовірні історичні артефакти знаходяться лише на частині ділянки, тому є велика ймовірність, що археологи та будівельники працюватимуть поруч, але не заважатимуть одні одним.

 

Поки що зі знайдених раніше залишків древньої частини міста відібрано проби та відправлено на спеціальну експертизу. Утім, її результатів доведеться ще зачекати. А от перші результати археологічної експедиції у Калуші планують отримати вже до кінця літа.


17.07.2015 438 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

729
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

672
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3284
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21368
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2144
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1623 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

493

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

305

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

902

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2302
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

590
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1138
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

292
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

916
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

886
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

788
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

161
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1632 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

507
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1462 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2324 4