У Калуші за день-два розпочнеться археологічна експедиція

 

 /data/blog/81919/37720baf87a51e6c998100c14f35107a.jpg

 

У найближчі дні у Калуші планують розпочати археологічну експедицію на вулиці Грушевського, де при будівництві багатоповерхівки були виявлені залишки давнього дерев’яного огородження міста, спалені кістки, а також уламки глиняного посуду.

 

До участі в експедиції буде залучено відомих археологів, істориків, музейників та волонтерів. Влада міста активно сприяє початкові розкопок і навіть виділила гроші на початок робіт, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Як повідомлялося, у старій частині Калуша на вулиці Грушевського місцеві краєзнавці виявили цікаві артефакти. Побачити залишки древньої частини міста стало можливим завдяки будівельникам, які вирили котлован під майбутню новобудову. Зріз грунту показав кількашарове залягання старої цегли, грунту.

 

Тут була виявлена старовинна дубова балка, яка могла бути частиною оборонної споруди колишнього калуського замку, а також фрагменти глиняного посуду та обгорілих кісток.

 

Із 4 липня будівельники повністю припинили роботи на цьому місці. А днями на місце майбутніх розкопок прибули фахівці, які і планують уже найближчим часом розпочати археологічну експедицію.

 

Як повідомила у коментарі Вікнам, директор музейно-виставкового центру Уляна Паньо, очолить експедицію директор дочірного підприємства “Археологічна спадщина Прикарпаття” Інституту археології Національної академії наук України Василь Романець. Також в експедиції візьме участь відомий український археолог Ігор Кочкін.

 

"Наразі чітко скоординовані всі дії та налагоджена співпраця з міською владою, з забудовником та іншими учасниками всього цього процесу, — каже Уляна Паньо. — Розкопки розпочнуться уже у найближчі кілька днів. Не виключено, що вже у суботу чи понеділок".

 

Попри те, що на будівництві вже залили бетонний фундамент, дослідники впевнені: на прилеглій до будівництва території є достатньо місця, якщо не для масштабних розкопок, то хоча б для відбору нижніх шарів грунту. Адже бетоном залито лише частину площі, яку легко можна збільшувати за рахунок бокових розробок ділянки і шурфування. У середині самої будівлі площа не забетонована.

 

Між тим, міській раді, яка вирішила долучитися фінансово до проведення археологічних розкопок, довелося вносити зміни у програму розвитку місцевого самоврядування. Такі зміни були внесені вчора під час засідання сесії. А відтак, було вирішено виділити майже 16 тисяч гривень на початок робіт.

 

Про це розповіла керуюча справами міськвиконкому Калуської міської ради  Наталія Табачук, за словами якої, місто не могло залишитися осторонь від цієї, безперечно, важливої події.

 

"З міського бюджету гроші на розкопки виділяємо вперше, тому і довелося вносити зміни у програму, — прокоментувала “Вікнам” керуюча справами міськвиконкому. — Розкопки фактично відбуватимуться на приватній території, тому дуже важливо, що вдалося порозумітися і домовитися з забудовником. Працівники на будівництві допускатимуть археологів, але і саме будівництво припинятися не буде".

 

Власне, ймовірні історичні артефакти знаходяться лише на частині ділянки, тому є велика ймовірність, що археологи та будівельники працюватимуть поруч, але не заважатимуть одні одним.

 

Поки що зі знайдених раніше залишків древньої частини міста відібрано проби та відправлено на спеціальну експертизу. Утім, її результатів доведеться ще зачекати. А от перші результати археологічної експедиції у Калуші планують отримати вже до кінця літа.


17.07.2015 429 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1093
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

151
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2345
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

451
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113