У Калуші створили “Двір моєї мрії” (фоторепортаж)

 

У Калуші створили “Двір моєї мрії”

 

Калушанин Мирослав Малиновський — як і мільйони, також є батьком. Старший син — 8-річний школяр, займається спортом карате. Молодшій дочці — 2 роки.

 

Днями він започаткував колективний творчий проект для всіх сусідів, але насамперед — для дітей.

 

— У нас такий двір, куди діти можуть виходити завжди. В нас немає своїх і чужих дітей розмірковує калушанин Мирослав Малиновський. — Адже кожна дитина повинна мати дитинство.

 

Мирослав Малиновський разом із громадськими активістами розписали будинок на вулиці Б. Хмельницького у Калуші.

 

— Ми хотіли зробити найкращим свій дворик. Ідея з’явилася вже давно, — розповів ”Вікнам” чоловік. Калушанин Мирослав — автор ідеї, яка дозволила перетворити двір на вулиці Б. Хмельницького, 36 у справжній двір мрії. — Ми багато куди зверталися, щоб у дворі створити спортивний та дитячий майданчики. І кожного разу нам пишуть відписки, — розповідає Мирослав. — Грошей, мовляв, немає. А пішохідна доріжка взагалі у жахливому стані. Ще у 2009 році нам обіцяли, що її відремонтують. Але — віз і нині там. Тож, ми взялися до справи, не чекаючи комунальників. Власноруч люди зробили у дворі лавочки та розмалювали їх. Крім того, розписали стіни кожного під’їзду.

 

Тепер діти можуть наочно вивчати правила дорожнього руху, пригадувати улюблені мультфільми. Тут і Вовк із мультика “Жив був пес”, і інші казкові герої. А особливо жителям подобається дід-рибалка у яскравому жовтому комбінезоні, до якого у дворі вишиковуються черги.

 

Студентки Калуського коледжу культури Христина Бода, Мар’яна Лаврук та Мар’яна Копаниця впродовж тижня трудилися над нанесенням малюнку.

 

— Мирослав Малиновський після того, як побачив сюжет на телебаченні про те, як ми малюємо люки, зателефонував до мене і запропонував намалювати малюнок на будинку, де він проживає, — розповів “Вікнам” громадський активіст Володимир Сакулич. Спочатку дівчата прогрунтували стіну білою фарбою. Опісля — почали наносити малюнок кольоровими фасадними фарбами. Макети малюнків взяли з інтернету.

 

Двір на Богдана Хмельницького, 36 — дуже затишний. Чотири п’ятиповерхівки утворюють замкнутий плац, який ідеально підходить для дозвілля. Тут є де відшукати і холодок у спеку, і сховатися від дощу, і у футбол пограти, засмагати та гратися дітям. На святі зібралося людей, що яблуку було ніде впасти. Весь квартал прийшов подивитися, що ж вдалося зробити Мирославу Малиновському.

 

Дорослим пропонували козацьку кулешу, дітворі — забави із фарбами, художній татуаж, настільні ігри. Крім того, малеча могла позмагатися у бігу, танцях, малюнку на асфальті. Автори задоволені результатом, і сподіваються, що у них з’являться послідовники.

 

— У більшості підхід: “Я сплачую ЖЕО і я більше нічого не хочу”, — каже Мирослав Малиновський. — А ми хочемо, щоб Україна зацвіла, потрібно, щоби кожен дбав про своє діло. Щоб це не було тільки тут. Щоб пішло далі по місту, бо ми тільки показали приклад. Фарби закупив Мирослав Малиновський, проте згодом, довідавшись про ідею і побачивши роботу, жителі двору відшкодували витрати.

 

— Ми самі ставали і це робили, — каже Мирослав. — Підприємці — надавали нам матеріали. Давали нам фарбу. Дівчата все зробили на повному ентузіазмі. Дякуємо вчителям, батькам, які не є корисливими, які виховали дітей, які хочуть зробити добру справу. Дякуємо Назару Яричу, який вів святкову програму, Віктору Павліву, які на ентузіазмі пітримали нас, — приготували справжню козацьку кулешу.

 

Жителі будинку розглядають ідею, згідно з якою його повинні перевести на баланс громади. Адже кілька років тому Верховна рада України прийняла закон про Об’єднання співвласників багатоквартиних будинків, який дозволяє приймати колективні рішення щодо утримання будинку, обов’язкові для виконання усіма його жителями. Мешканці будинку по вулиці Богдана Хмельницького, 36, знають про закон. Відомо їм і те, що ЖЕО повинні передати будинок на баланс мешканців з уже відремонтованими комунікаціями — газовими трубами тощо.

 

— Труби треба міняти раз на 20 років. Ми можемо зробити, але це навантаження на пенсіонерів.. Само собою зрозуміло, що потрібно ремонтувати під’їзди, — каже Мирослав Малиновський. — Так, звичайно, іде війна, але ми повинні це робити. Пенсіонерів у будинку, як і багато де, — левова частина. Саме вони заселяли цей будинок на Богдана Хмельницького, 36, коли його здавали в експлуатацію 23 роки тому.

 

— Я приїхала у Калуш на роботу. Працювала маляром ЖЕО, — розповіла “Вікнам” Стефанія,, жителька будинку № 36. — Тепер діти уже виросли, і роз’їхалися. Внуки приїдуть на літо. Звичайно, ми раді, що так гарно у нас у дворі, — каже бабуся. Пані Стефанія переконана, що погодні умови не пошкодять графіті. — Дощ уже йшов, і стіни не мокнуть, — каже жінка. — Тут під балконом — надійне укриття. Звичайно, вберігати двір у доброму стані — питання до всіх. Кожен, хто приєднався до спільної справи, відчуває і відповідальність за неї. Тому Мирослав Малиновський переконаний — усі сусіди цінуватимуть зроблену роботу. Щоб зберегти двір у доброму стані надовго, потрібна внутрішня культура жителів. Мирослав Малиновський упевнений — юні мешканці двору будуть цінувати красиві картини, адже самі доклалися до їх створення.

 

Що стосується хуліганів, то від них оберігатимуть роботу дільничий міліціонер, “Міська варта” та самі сусіди.

 

 

 

 

 

Вікна


16.06.2014 758 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12311 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1430
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

766
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5914
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1629
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1482

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

550

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1373

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1187

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1089
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

440
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

557
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1479
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

516
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

785
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5825
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12712
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

426
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

404
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

719 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1171