У Калуші створили “Двір моєї мрії” (фоторепортаж)

 

У Калуші створили “Двір моєї мрії”

 

Калушанин Мирослав Малиновський — як і мільйони, також є батьком. Старший син — 8-річний школяр, займається спортом карате. Молодшій дочці — 2 роки.

 

Днями він започаткував колективний творчий проект для всіх сусідів, але насамперед — для дітей.

 

— У нас такий двір, куди діти можуть виходити завжди. В нас немає своїх і чужих дітей розмірковує калушанин Мирослав Малиновський. — Адже кожна дитина повинна мати дитинство.

 

Мирослав Малиновський разом із громадськими активістами розписали будинок на вулиці Б. Хмельницького у Калуші.

 

— Ми хотіли зробити найкращим свій дворик. Ідея з’явилася вже давно, — розповів ”Вікнам” чоловік. Калушанин Мирослав — автор ідеї, яка дозволила перетворити двір на вулиці Б. Хмельницького, 36 у справжній двір мрії. — Ми багато куди зверталися, щоб у дворі створити спортивний та дитячий майданчики. І кожного разу нам пишуть відписки, — розповідає Мирослав. — Грошей, мовляв, немає. А пішохідна доріжка взагалі у жахливому стані. Ще у 2009 році нам обіцяли, що її відремонтують. Але — віз і нині там. Тож, ми взялися до справи, не чекаючи комунальників. Власноруч люди зробили у дворі лавочки та розмалювали їх. Крім того, розписали стіни кожного під’їзду.

 

Тепер діти можуть наочно вивчати правила дорожнього руху, пригадувати улюблені мультфільми. Тут і Вовк із мультика “Жив був пес”, і інші казкові герої. А особливо жителям подобається дід-рибалка у яскравому жовтому комбінезоні, до якого у дворі вишиковуються черги.

 

Студентки Калуського коледжу культури Христина Бода, Мар’яна Лаврук та Мар’яна Копаниця впродовж тижня трудилися над нанесенням малюнку.

 

— Мирослав Малиновський після того, як побачив сюжет на телебаченні про те, як ми малюємо люки, зателефонував до мене і запропонував намалювати малюнок на будинку, де він проживає, — розповів “Вікнам” громадський активіст Володимир Сакулич. Спочатку дівчата прогрунтували стіну білою фарбою. Опісля — почали наносити малюнок кольоровими фасадними фарбами. Макети малюнків взяли з інтернету.

 

Двір на Богдана Хмельницького, 36 — дуже затишний. Чотири п’ятиповерхівки утворюють замкнутий плац, який ідеально підходить для дозвілля. Тут є де відшукати і холодок у спеку, і сховатися від дощу, і у футбол пограти, засмагати та гратися дітям. На святі зібралося людей, що яблуку було ніде впасти. Весь квартал прийшов подивитися, що ж вдалося зробити Мирославу Малиновському.

 

Дорослим пропонували козацьку кулешу, дітворі — забави із фарбами, художній татуаж, настільні ігри. Крім того, малеча могла позмагатися у бігу, танцях, малюнку на асфальті. Автори задоволені результатом, і сподіваються, що у них з’являться послідовники.

 

— У більшості підхід: “Я сплачую ЖЕО і я більше нічого не хочу”, — каже Мирослав Малиновський. — А ми хочемо, щоб Україна зацвіла, потрібно, щоби кожен дбав про своє діло. Щоб це не було тільки тут. Щоб пішло далі по місту, бо ми тільки показали приклад. Фарби закупив Мирослав Малиновський, проте згодом, довідавшись про ідею і побачивши роботу, жителі двору відшкодували витрати.

 

— Ми самі ставали і це робили, — каже Мирослав. — Підприємці — надавали нам матеріали. Давали нам фарбу. Дівчата все зробили на повному ентузіазмі. Дякуємо вчителям, батькам, які не є корисливими, які виховали дітей, які хочуть зробити добру справу. Дякуємо Назару Яричу, який вів святкову програму, Віктору Павліву, які на ентузіазмі пітримали нас, — приготували справжню козацьку кулешу.

 

Жителі будинку розглядають ідею, згідно з якою його повинні перевести на баланс громади. Адже кілька років тому Верховна рада України прийняла закон про Об’єднання співвласників багатоквартиних будинків, який дозволяє приймати колективні рішення щодо утримання будинку, обов’язкові для виконання усіма його жителями. Мешканці будинку по вулиці Богдана Хмельницького, 36, знають про закон. Відомо їм і те, що ЖЕО повинні передати будинок на баланс мешканців з уже відремонтованими комунікаціями — газовими трубами тощо.

 

— Труби треба міняти раз на 20 років. Ми можемо зробити, але це навантаження на пенсіонерів.. Само собою зрозуміло, що потрібно ремонтувати під’їзди, — каже Мирослав Малиновський. — Так, звичайно, іде війна, але ми повинні це робити. Пенсіонерів у будинку, як і багато де, — левова частина. Саме вони заселяли цей будинок на Богдана Хмельницького, 36, коли його здавали в експлуатацію 23 роки тому.

 

— Я приїхала у Калуш на роботу. Працювала маляром ЖЕО, — розповіла “Вікнам” Стефанія,, жителька будинку № 36. — Тепер діти уже виросли, і роз’їхалися. Внуки приїдуть на літо. Звичайно, ми раді, що так гарно у нас у дворі, — каже бабуся. Пані Стефанія переконана, що погодні умови не пошкодять графіті. — Дощ уже йшов, і стіни не мокнуть, — каже жінка. — Тут під балконом — надійне укриття. Звичайно, вберігати двір у доброму стані — питання до всіх. Кожен, хто приєднався до спільної справи, відчуває і відповідальність за неї. Тому Мирослав Малиновський переконаний — усі сусіди цінуватимуть зроблену роботу. Щоб зберегти двір у доброму стані надовго, потрібна внутрішня культура жителів. Мирослав Малиновський упевнений — юні мешканці двору будуть цінувати красиві картини, адже самі доклалися до їх створення.

 

Що стосується хуліганів, то від них оберігатимуть роботу дільничий міліціонер, “Міська варта” та самі сусіди.

 

 

 

 

 

Вікна


16.06.2014 773 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

289
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1696
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3151
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1138
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1161
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1200 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

237

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1112

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

930

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

412
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

321
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2485
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1235
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1310
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15175
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7476
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

327
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

631 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

457
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

380
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

470