У Калуші працюючі пенсіонери почали масово звертатися до суду

Схоже, хвилю судових позовів до місцевих управлінь Пенсійного фонду слідом за дітьми війни перехопили працюючі пенсіонери, для яких раз на два роки проводиться перерахунок розміру пенсії.

 

Як повідомив начальник управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Степан Різник, для міста це дуже актуальне питання, адже тут багато людей і після оформлення пенсій (зокрема пільгових, у зв’язку зі шкідливими умовами праці) продовжують працювати.

 

Так, приміром, минулого року у Калуші було призначено 889 пенсій, перераховано — 2736. Це дуже багато, у інших містах і районах за рік перераховують в середньому 200-300 пенсій. При перерахунку пенсій за основу береться середня зарплата по країні за 2007 рік. Тоді вона становила 1197 грн.

 

Водночас при призначенні пенсії береться до уваги середня зарплата по країні за рік, що передує зверненню. При перерахунку пенсій, зазначив Степан Різник, управління Пенсійного фонду керується постановою Кабміну. Однак деякі пенсіонери вважають, що існуючий порядок штучно і необгрунтовано зменшує розмір їхньої пенсійної виплати, бо, на їхню думку, при перерахунку пенсії повинна враховуватися середня зарплата по країні саме за попередній рік.

 

Наприклад, у 2008 році вона становила понад 1,5 тис. грн., у 2009 близько 1650 грн., у 2010 р. понад 1,98 тис. грн. У Калуський міськрайонний суд з позовами до міського управління Пенсійного фонду вже звернулося близько 150 калушан.

 

Станом на початок цього тижня 102 позови суд розглянув і виніс рішення на користь позивачів, тобто зобов’язав міське управління Пенсійного фонду перерахувати людям пенсії. У свою чергу управління на усі ці рішення подало апеляційні скарги. Наразі жодних висновків апеляційного суду ще немає.

 

Судячи з усього, на цьому аналогія з дітьми війни буде вичерпана і на відміну від останніх, які таки отримували недоплачені кошти (щоправда, встигли не усі і не в повному обсязі), працюючі пенсіонери залишаться ні з чим. Так, з’ясувалося, що шанси на позитивне для пенсіонерів рішення апеляційного суду є незначними. Їх суттєво зменшив лист-роз’яснення Вищого адміністративного суду України від 19 липня, який розіслали головам апеляційних адміністративних судів по всій Україні. У цьому документі детально проаналізовано особливості пенсійного законодавства щодо перерахунку пенсій і зроблено такий висновок: «під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії». Фактично це керівництво до дії для апеляційних судів, і з його змісту випливає, що домогтися перерахунку через позитивне рішення суду працюючим пенсіонерам практично нереально. Скоріш за все апеляційні суди задовольнятимуть апеляційні скарги територіальних управлінь Пенсійного фонду.

 

І у чорнобильців та дітей війни, схоже, також буде менше приводів судися з місцевими підрозділами Пенсійного фонду України. Не тому, що їм збільшили доплати до пенсій і довели їх до рівня, який регламентує законодавство, а тому, що Верховна Рада наділила уряд новими повноваженнями. Так, 14 червня український парламент прийняв Закон, яким уповноважив Кабмін самостійно встановлювати надбавки до пенсій окремим категоріям громадян на поточний бюджетний рік. Уряд цим привілеєм вже скористався: 6 липня вийшла Постанова «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів держбюджету». Постанова, зокрема, зафіксувала, що цього року діти війни будуть отримувати 49,8 грн. на місяць до пенсії (як було і досі), а не 30% прожиткового мінімуму (тепер становить 764 грн.), як це визначає Закон про соціальний захист дітей війни. Доплати постраждалим від аварії на ЧАЕС також не змінилися і встановлені у розмірі, який існував дотепер.

 

Тобто, діти війни та чорнобильці і далі будуть отримувати менші доплати за ті, які регламентуються законами про соціальний захист цих категорій громадян. Проте підстав сумніватися у законності таких обмежень після 14 червня стало менше.

 

"Дзвони Підгір'я"


30.07.2011 2314 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

244
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

867
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2038
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1126
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1575 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2769

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

494

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

577

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1499

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1472
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

323
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18227
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1188
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3523
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

889
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10652
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6420
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1059
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

327
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

550
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3169
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

863