У Калуші працюючі пенсіонери почали масово звертатися до суду

Схоже, хвилю судових позовів до місцевих управлінь Пенсійного фонду слідом за дітьми війни перехопили працюючі пенсіонери, для яких раз на два роки проводиться перерахунок розміру пенсії.

 

Як повідомив начальник управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Степан Різник, для міста це дуже актуальне питання, адже тут багато людей і після оформлення пенсій (зокрема пільгових, у зв’язку зі шкідливими умовами праці) продовжують працювати.

 

Так, приміром, минулого року у Калуші було призначено 889 пенсій, перераховано — 2736. Це дуже багато, у інших містах і районах за рік перераховують в середньому 200-300 пенсій. При перерахунку пенсій за основу береться середня зарплата по країні за 2007 рік. Тоді вона становила 1197 грн.

 

Водночас при призначенні пенсії береться до уваги середня зарплата по країні за рік, що передує зверненню. При перерахунку пенсій, зазначив Степан Різник, управління Пенсійного фонду керується постановою Кабміну. Однак деякі пенсіонери вважають, що існуючий порядок штучно і необгрунтовано зменшує розмір їхньої пенсійної виплати, бо, на їхню думку, при перерахунку пенсії повинна враховуватися середня зарплата по країні саме за попередній рік.

 

Наприклад, у 2008 році вона становила понад 1,5 тис. грн., у 2009 близько 1650 грн., у 2010 р. понад 1,98 тис. грн. У Калуський міськрайонний суд з позовами до міського управління Пенсійного фонду вже звернулося близько 150 калушан.

 

Станом на початок цього тижня 102 позови суд розглянув і виніс рішення на користь позивачів, тобто зобов’язав міське управління Пенсійного фонду перерахувати людям пенсії. У свою чергу управління на усі ці рішення подало апеляційні скарги. Наразі жодних висновків апеляційного суду ще немає.

 

Судячи з усього, на цьому аналогія з дітьми війни буде вичерпана і на відміну від останніх, які таки отримували недоплачені кошти (щоправда, встигли не усі і не в повному обсязі), працюючі пенсіонери залишаться ні з чим. Так, з’ясувалося, що шанси на позитивне для пенсіонерів рішення апеляційного суду є незначними. Їх суттєво зменшив лист-роз’яснення Вищого адміністративного суду України від 19 липня, який розіслали головам апеляційних адміністративних судів по всій Україні. У цьому документі детально проаналізовано особливості пенсійного законодавства щодо перерахунку пенсій і зроблено такий висновок: «під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії». Фактично це керівництво до дії для апеляційних судів, і з його змісту випливає, що домогтися перерахунку через позитивне рішення суду працюючим пенсіонерам практично нереально. Скоріш за все апеляційні суди задовольнятимуть апеляційні скарги територіальних управлінь Пенсійного фонду.

 

І у чорнобильців та дітей війни, схоже, також буде менше приводів судися з місцевими підрозділами Пенсійного фонду України. Не тому, що їм збільшили доплати до пенсій і довели їх до рівня, який регламентує законодавство, а тому, що Верховна Рада наділила уряд новими повноваженнями. Так, 14 червня український парламент прийняв Закон, яким уповноважив Кабмін самостійно встановлювати надбавки до пенсій окремим категоріям громадян на поточний бюджетний рік. Уряд цим привілеєм вже скористався: 6 липня вийшла Постанова «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів держбюджету». Постанова, зокрема, зафіксувала, що цього року діти війни будуть отримувати 49,8 грн. на місяць до пенсії (як було і досі), а не 30% прожиткового мінімуму (тепер становить 764 грн.), як це визначає Закон про соціальний захист дітей війни. Доплати постраждалим від аварії на ЧАЕС також не змінилися і встановлені у розмірі, який існував дотепер.

 

Тобто, діти війни та чорнобильці і далі будуть отримувати менші доплати за ті, які регламентуються законами про соціальний захист цих категорій громадян. Проте підстав сумніватися у законності таких обмежень після 14 червня стало менше.

 

"Дзвони Підгір'я"


30.07.2011 2337 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

963
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1521
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3376 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2632
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3505
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3045

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

387

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

845

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

854

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1482
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

407
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3292
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20794
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1220
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

543
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

612
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1173
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

317
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

162
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

324
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3687 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

724 1