Заступник мера Калуша сказав в інтерв'ю, що під час повені два роки тому була загроза прориву дамби і витоку токсичних вод.
На заході Угорщини триває зміцнення захисного насипу довкола резервуара на глиноземному заводі, де у вівторок стався витік токсичних відходів, що призвело до найгіршої екологічної катастрофи в країні: заражено шість сіл і частина міста. Загинули четверо людей. Поліція відкрила кримінальну справу про недбальство.
ЄС побоюється, що токсичні відходи можуть потрапити через угорський кордон у ріку Дунай.
Тим часом в українському місті Калуш в Івано-Франківській області, яке нещодавно було проголошене зоною екологічного лиха, триває ліквідація токсичних відходів, що залишилися після радянського хімічного виробництва.
За повідомленнями, до кінця року з Калуша мають вивезти понад 11 тисяч тонн токсичних відходів. Там також є кілька резервуарів з відходами хімічного виробництва і з калійним розсолом.
Заступник мера Калуша Василь Петрів сказав в інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі, що місто винесло уроки з повеней. Він каже, що два роки тому подібна до Угорщини катастрофа могла статися і в Калуші.
15