У Калуші хочуть об’єднати комунальні ЗМІ

 

 

На сесії Калуської міської ради, яка відбудеться у п’ятницю, 12 грудня, планують заслухати звіт про фінансово-господарську діяльність керівників комунальних ЗМІ.

 

У Калуші на телебаченні звільняють журналістів, пишуть Вікна.

 

Наказ директора КП «ДС «Калуське міське телебачення» про скорочення трьох посад на КМТ з’явився 28 листопада. Телевізійники відреагували критично, вважаючи це помстою. Конфлікт на міському ТБ триває вже не перший рік. Тож, на міському ТБ побували депутати міської ради та в. о. міського голови Олександр Челядин. Олександр Челядин вніс зміни до розпорядження міського голови, фактично, відмінивши скорочення. Попри це, журналісти оприлюднили відкритий лист, у якому, зокрема, вимагають звільнення директора КМТ Віталія Крохти.

 

Відтак, питання винесуть на розгляд міської ради. Хоча, говоритимуть не про звільнення керівника, а — про фінансово-господарську діяльність. Причому — одразу обох керівників комунальних ЗМІ: очільника ТБ Віталія Крохти та в. о. редактора газети «Дзвони Підгір’я» Михайла Кучерака.

 

За словами Олександра Челядина, на сесії планується створити депутатську комісію, яка має розібратися із причинами фінансових та моральних негараздів у комунальних ЗМІ. Депутати також мають дати відповідь на питання: як міські ТБ і газета мають існувати наступного року.

 

"Я буду наполягати на злитті", — запевнив Олександр Челядин.

 

Зазначимо, ще у 2012 році міський голова Ігор Насалик планував реформу для ЗМІ — об’єднання двох збиткових підприємств — газети і ТБ — і одного прибуткового — КП «Міський інформаційний центр». Тоді виникло питання щодо ліцензії ТБ (при злитті КМТ може втратити ліцензію на мовлення). Також проти виступали куратори МІЦу. Що, зрештою, не дивно, адже, МІЦ — можливо, навіть єдине комунальне підприємство, яке є окупним у своїй роботі. КП мало стати «дійною коровою» для комунальних ЗМІ. Щоправда, згодом міський голова рішуче заявив: МІЦ під об’єднання не підпадає. Об’єднувати мали два комунальні ЗМІ. Проте, далі розмов справа так і не пішла. А багато хто бачив за реформою бажання позбутися неугодного керівника комунальної газети.

 

У якому форматі планується об’єднання зараз — невідомо. Адже, на цій сесії це питання , очевидно, лише анонсують. Олександр Челядин припускає, що може навіть бути варіант із залученням приватних структур. Проте, визнає загрозу втрати ліцензії ТБ при злитті.

 

"Але при тому моральному кліматі, який існує у ЗМІ, при тому фінансово-господарському підході далі так тривати не може", — вважає в. о. міського голови.

 

Він анонсував, що очільників ЗМІ питатимуть і про борги, і про доходи від реклами, точніше, про те, куди діваються гроші від реклами «бо там є питання».

 

Однак, Олександр Челядин також зауважив, що питання про звільнення директора КМТ наразі не стоїть.

 

"Депутати мають провести перевірку на КМТ, розібратися у ситуації", — вважає Олександр Челядин.

 

Зрештою, питання об’єднання — це питання, паралельне до конфліктної ситуації на КМТ. А усі ці ідеї скидаються більше на заговорювання ситуації, а не її вирішення. Нині журналісти ДС «Калуське міське телебачення» ставлять чіткі вимоги до засновника: звільнити директора. Якщо ж їх не почують, мають намір вдаватися навіть до акцій протестів.

 

Звільнення директора ТБ — компетенція міської ради. Відтак, міська рада має якимось чином зреагувати на вимоги і волання про допомогу, тобто — вирішити локальний конфлікт. А тоді вже братися за впровадження глобального проекту — продумуючи всі нюанси, вигоду і ризики. 

 

Зазначимо, минулого року на міському ТБ уже працювала депутатська комісія, створена розпорядженням міського голови. Після завершення роботи вона надала свої рекомендації. Однак, директор ТБ Віталій Крохта без проблем звільнив трьох телевізійників.


10.12.2014 541 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

549
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11053 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1846
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1749
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2748
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4604

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

348

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1047

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1460

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1331
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1709
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1519
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1233
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

603
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

678
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1873
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2115 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20374
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

350
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

701 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

737
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1082