10 квітня у залі засідань Калуської райдержадміністрації відбулася конференція на тему: «Протистояння українських націоналістів і радянської влади у повоєнний період, останній бій УПА».
Участь у конференції взяли працівники музею Степана Бандери, науковці, дослідники, викладачі історії.
Відкриваючи конференцію, заступник голови районної ради Михайло Срібняк відзначив, що вороги Української держави спонукають до проведення таких заходів, як сьогоднішня конференція.
«Попри те, що щороку ми відзначаємо і День Героїв, і День створення УПА та інші свята, ми вирішили спільно з учителями, дослідниками провести конференцію.
Сьогодні ворог хоче викорінити все українське, щоб не пам’ятали ми, якого ми роду. Вони почали з книжок, плюндрують пам’ятники наших героїв, отравлюють нашу душу. Однак ми нація, яку не можна перемогти», - наголосив Михайло Срібняк.
Голова районної ради Василь Дзундза пригадав події творення Української держави, наголосивши на тому, що українці споконвіку боролися за свою незалежність, однак на їх шляху були постійно перепони. І сьогодні, за словами Василя Дзундзи, робиться все для того, щоб Україна не була сильною державою.
«Є невеликі держави, нечисленне їх населення. Це, зокрема, Бельгія, Нідерланди, Данія, які мають високий рівень життя своїх громадян. Проте вони мають єдину ідею нікому не скорюватись, ніхто ними не маніпулює, тоді як в Україні постійні чвари, ворожнеча», - підсумував Василь Дзундза.
Завідувач меморіального музею Степана Бандери Степан Лесів проаналізував визвольний рух у 50-их роках на Калущині та Рожнятівщині, говорив про тактичний відтинок «Чорний ліс», про структуру теренової мережі ОУН.
За його словами, перечитуючи архівні матеріали СБУ, обласних архівів Івано-Франківська та Львова, дивуєшся, як люди могли витримувати і тортури, і умови ведення боротьби. «Тільки велика віра у Бога, віра в святі ідеали побудови Української держави допомагала перемагати ворога», - переконаний Степан Лесів.
Читайте також:
На Івано-Франківщині невідомі розбили дві пам'ятні дошки із зображенням Шухевича