У Калуші будуть возити на скандальних “швидких” (фото)

 

 

 

Нещодавно Калуш отримав два автомобілі швидкої і невідкладної медичної допомоги. «Швидкі» обладнані сучасною медичною апаратурою, яка дозволяє не тільки реанімувати пацієнта, але і навіть оперувати.

 

У Калуші мріють про те, щоб повністю замінити старий автопарк.

 

А у державі, відправляючи у регіони сучасні автомобілі, рахували прибутки. Щоправда, лише для окремих гаманців.

 

Як повідомляли «Вікна», за державним розподілом Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав спеціалізовані автомобілі, закуплені за кошти державного бюджету у рамках реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу». У Івано-Франківськ приїхали 22 автомобілі «швидкої» допомоги класу В, які обладнані новітньою медичною апаратурою, що дозволяє ефективно здійснювати протоколи надання медичної допомоги на догоспітальному етапі та швидше і безпечніше транспортувати пацієнта до лікарні. Вартість кожного автомобіля становить 650 тис. гривень.

 

Калуш після загального розподілу отримав дві нові «швидкі».

 

— Обладнання — іспанське, італійське, німецьке. Китаю практично немає, — розповідає «Вікнам» головний фельдшер станції швидкої і невідкладної медичної допомоги Калуша Юрій Чернявський. Два нові реанімобілі стоять на задньому дворі автопарку станції «швидкої». Двері — на замку: автівки для роботи не використовують, адже вони ще не введені в експлуатацію. Однак, навчання — вже провели. — Ми мали всіх навчити — здавали залік на робочому місці, — розповідає головний лікар станції швидкої і невідкладної медичної допомоги Василь Романюк. — Фахівці від фірми-постачальника приїжджали до нас, перевірили на кожній «швидкій» справність обладнання. Але до вводу в експлуатацію використовувати їх не можемо.

 

Медики відкривають двері автомобілів, які просто «нашпиговані» медичним обладнанням. Вивозять носилки. Юрій Чернявський каже: за функціональністю вони приблизно такі ж, якими оснащені «старі» швидкі. Щоправда, носилки мають спеціальний штатив, до якого кріпиться крапельниця.

 

До носилок у комплекті — дорослий та дитячий щити, які використовують при різних травмах хребта, та фіксатори.

 

— Ми моделювали ситуацію, коли пацієнт отримав травму хребта. «Моделлю» виступав син одного із наших фельдшерів, — пояснює Василь Романюк. Серед апаратури — багато засобів, пристосованих для транспортування пацієнтів при різних травмах. Приміром — корсет для людини, яка потрапила у ДТП — до моменту, коли її «визволять» та зможуть транспортувати до швидкої; вакуумний надувний матрац, який приймає форму тіла хворого; плащові ноші; набір шийних комірців; ноші-крісло.

 

— У нас є райони, де під’їзди — дуже вузькі, — каже Василь Романюк. — Тому такі ноші-крісло чи плащові ноші — дуже зручні у використанні. Їх можна застосовувати й у гірській місцевості. Частина апаратури призначена для проведення реанімаційних заходів.

 

Так, «швидка» оснащена стаціонарною установкою подачі кисню плюс — портативний кисень, кардіофібрілятором-монітором, який використовують при зупинці серця, інфузоматом для дозованої подачі ліків, електричним відсмоктувачем, холодильником-термостатом, який підтримує необхідну температуру.

 

— У нас були випадки, коли доводилося везти до обласної лікарні пацієнта, у якого відрізані пальці чи навіть — кисть руки, — розповідає Василь Романюк. — При цьому дуже важливо, щоб частини тіла зберігалися при відповідній температурі. Це — не повний перелік того, чим оснащені нові автомобілі станції швидкої і невідкладної медичної допомоги. Але не менш важливим є те, що самі машини пристосовані до надання медичної допомоги під час руху: тут є стаціонарне освітлення, вентиляція, кондиціонер та обігрівач, кріплення для різноманітних медичних пристосувань та компактне зберігання апаратури, яке не перешкоджає роботі лікарської бригади.

 

— Раніше ми були змушені самі комплектувати автомобілі апаратурою та продумувати її укріплення, — каже Василь Романюк. — А тут — усе передбачено. Для порівняння «Вікна» заглянули до карети швидкої, яка кілька хвилин по тому виїхали на виклик: різниця відчутна навіть на перший погляд. Окремі медики зауважують: старі «швидкі» комплектувалися за залишковим принципом: що дешевше і необхідніше. І дозволяли довезти пацієнта до лікарні. А в умовах одного із нових автомобілів «швидких» пацієнтів можна навіть оперувати.

 

— Нам би ще три УАЗи замінити на нові, — мріє головний лікар станції швидкої і невідкладної медичної допомоги. — Тоді б практично всі лікарські бригади працювали на новітніх «швидких». Хоча визнає: для віддалених сіл, де дороги у жахливому стані, «уазіки» — «саме те».

 

Їх ремонтують і використовують по бездоріжжі. Зрештою, «швидкі» цієї марки є найстарішими в автопарку калуської «швидкої»: з 2002, 2003 та 2005 років. Усього в автопарку — 10 «швидких». Плюс дві нові машини, які вже незабаром стануть у стрій.

 

Скандальні «швидкі»

На автомобілі «швидкої» всередині — логотип київської фірми «Практика». Юрій Чернявський «Вікнам» пояснює: машини — французькі, проте, переобладнані української фірмою «Практика». Українські ЗМІ цю фірму пов’язують із сином Віктора Януковича — Олександром Януковичем та грандіозним «розпиленням» бюджетних коштів.

 

Так, згідно з умовами минулорічного тендеру МОЗ, ПрАТ НВО «Практика» мало зробити з французьких автівок «швидкі», начинивши їх медичним обладнанням, пишуть «Наші Гроші». Усього фірма мала доставити МОЗу 913 «швидких» типу В за 650 тис. гривень та 143 реанімобілів типу С за 844 тис. гривень на загальну суму 714 млн. гривень. Загалом міністерство уклало угоди на постачання «швидких» на 913,42 млн. гривень. При цьому були дешевші пропозиції, які, проте, ніхто не врахував. За словами голови правління «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна, є інформація, що «Практика» нібито «впала у милість до сім’ї Януковича завдяки тому, що вона зробила бронювання для кількох автомобілів з «межигірського» гаража, а також продала по собівартості сотню автомобілів «швидкої допомоги» благодійному фонду Олександра Януковича». Власники фірми «Практика» — Олег Висоцький і Віктор Янукович-молодший. Автівки ввозились в Україну за ціною 190 тис. гривень.

 

Вартість переобладнання становила 290 тис. гривень незалежно від типу «швидкої». А вартість самого медичного обладнання, вже залежно від типу «швидкої», становила від 110 до 380 тис. гривень. Тобто на прикладі «швидких» типу В, придбаних МОЗ по 650 тис. гривень, маємо наступний кошторис: 190 тис. гривень за «Пежо» + 110 тис. гривень за медобладнання + 290 тисяч гривень за встановлення устаткування = 590 тисяч гривень. У цьому рівнянні ще буде кілька посередницьких відсотків. Але, у будь-якому разі, можна говорити, що офіційний прибуток «Практики» становила близько 50 тис. гривень на одній автівці типу В.

 

Тобто, прибуток «Практики» без врахування доходу від дорожчих реанімобілів типу С міг скласти близько 46 млн. гривень.

 

 

 

У Калуші будуть возити на скандальних “швидких”

 

 

 


01.07.2014 578 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1615
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3072
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1075
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1118
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1145 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3396 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

167

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1053

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

870

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

398
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

265
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2441
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1201
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1251
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

509
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15140
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7442
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

276
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

131
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

341
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

344
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

434