У Калуші за 1,5 місяці закінчились обіцяні міською владою гроші на пільгове лікування

З цього понеділка у міській стоматологічній поліклініці не надають більшість безоплатних послуг мешканцям міста, відповідно до затвердженої «Міської цільової програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення м. Калуша на 2018 рік".

У калушан, яких міська рада «захистила» цією програмою, є альтернатива: або заплатити за послугу самостійно, або ж записатися на чергу. Безоплатно не можна отримати навіть невідкладну допомогу. І оскільки у такому випадку в черзі не почекаєш, то треба або платити, або шукати лікаря деінде, пише Фіртка з посиланням на  Вікна.

Нагадаємо, з 17 вересня Калуська стоматологічна поліклініка працює як комунальне некомерційне підприємство і всі послуги тут є платними. Їхня вартість розрахована відповідно до видатків підприємства, тарифи на послуги затверджені прейскурантами. Платити за послуги має або сам пацієнт офіційно в касу, або міський бюджет, якщо йдеться про мешканців міста, які підпадають під дію міської програми. А тут справді багато категорій пацієнтів і широкий спектр послуг, що донедавна було предметом особливої гордості міської влади, яка через програму полегшує фінансовий тягар на людей.

Зокрема, за програмою з бюджету має фінансуватися надання ургентної допомоги мешканцям міста, щоправда, йдеться лише про зняття больового синдрому, та допомогу без дороговартісних матеріалів. Безкоштовно стоматологічну допомогу за програмою мали б отримати і діти віком до 18-ти років. Це профілактичні огляди, лікування, хірургічні та ортопедичні послуги. У повному обсязі міський бюджет зобов’язався фінансувати і стоматологічну допомогу учасникам АТО.

Щоправда, все у бюджетному варіанті, без дороговартісних матеріалів. Пільгові категорії громадян, включаючи і пенсіонерів, а їх у місті загалом є близько 25 тис. осіб, мали б отримати безкоштовно стоматологічну допомогу на 370 гривень на рік (вартість однієї простої пломби) і ще 850 гривень – на пільгове протезування (це вартість одного простого протезу).

Але, як виявилося, програма працювала всього півтора місяця. І станом на 2 листопада кошти на більшість напрямків закінчилися. Загалом на програму до кінця року заклали 800 тис. гривень. Як повідомив головний лікар стоматполіклініки Василь Рогів, станом на 2 листопада використано понад 613,5 тис. гривень. За деякими напрямками програму вже перевиконали.

Зокрема, на невідкладну стоматологічну допомогу, яку мають безплатно отримувати усі мешканці міста, заклали 90 тис. гривень, станом на 2 листопада використали майже 200,3 тис. гривень. Тобто понад 110 тис. гривень не були забезпечені програмою.

На надання терапевтичної стоматологічної допомоги дітям заклали всього 110 тис. гривень. Реально станом на 2 листопада використано понад 138,5 тис. гривень, значить 28,5 тис. гривень не забезпечені програмою.

На терапевтичні послуги пільговим категоріям калушан – до 370 гривень на рік – із закладених у програмі 120 тис. гривень, використано понад 87 тис. гривень, на послуги учасникам АТО – із передбачених 110 тис. гривень використали майже 92 тис. гривень. Але, по суті, фінансування, яке не використали за цими напрямками, пішло туди, де коштів не вистачило.

Загалом, за словами Василя Рогіва, гроші залишилися лише на ортопедичну допомогу – відділ давно працює як госпрозрахунковий (використано 123 тис. гривень і закладених 210 тис. гривень), на рентген (міська рада на жовтневій сесії передбачила 25 тис. гривень) і на заробітну плату медичних працівників, яких відряджають для роботи  у комісіях при військкоматі (125 тис. гривень).

Фактично, за винятком ортопедичного відділення, всі інші або вичерпали усі кошти (хірургія, дитяча стоматологія), або ж значно «перебрали» їх: доросла терапія надала послуг пільговикам на майже 256 тис. гривень, а програмою за різними напрямками було передбачено близько 206 тис. гривень.

Саме через відсутність фінансування, пільгові категорії калушан більше не можуть отримати безплатні послуги, які їм були обіцяні міською владою. З понеділка їх записують у чергу, або треба платити. 


09.11.2018 731
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2505
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19713
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1756
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1239 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2272
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3893

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

159

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2018

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

703

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1320
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

386
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

915
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24412
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

647
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

617
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

756
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1649
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8070
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

508
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

787
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2065 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

743