У Калуші встановлять горельєф митрополиту Андрею Шептицькому (ФОТО/ВІДЕО)

У Калуші біля церкви Святого Архистратига Михаїла встановлять горельєф митрополиту Андрею Шептицькому. Ідея належить директору КП «Ритуальна служба» Олександру Ковалю, калушанину Йосифу Кшисяку та скульптору Ігору Семаку.

Наразі вже почалася робота над скульптурою, передає Фіртка.

Незабаром планують створити благодійний фонд і розпочати збір коштів, щоб завершити створення горельєфу.

У коментарі «Вікнам» Олександр Коваль розповів, що постаттю Андрея Шептицького зацікавився давно. Адже часто їздив до Осмолоди, яка відома резиденцією відомого українського митрополита. Захопившись цією особистістю почав дізнаватися історію його життя, колекціонувати фотографії. З часом виникло бажання віддячити Андрею Шептицькому за його діяльність і встановити знакове місце на його честь.

Проте мрії залишалися мріями, допоки Олександр Коваль не зустрів однодумця-калушанина Йосифа Кшисяка. Він не тільки підтримав ідею, але й познайомив Олександра Коваля зі скульптором Ігорем Семаком, який зголосився дати життя проєкту.

Йосиф Кшисяк наголосив на важливості ідеї щодо встановлення пам'ятника митрополиту, який у свій час дав благословення на будівництво храму Святого Архистратига Михаїла. І в той час, коли німці захопили Калущину, він продовжував працювати на благо України.

"Необхідно віддячити Андрею Шептицькому за кожен його подих і крок, адже він вартий великої уваги", - вважає калушанин.

У місті вже є майдан Андрею Шептицькому, однак, на думку Йосифа Кшисяка, хотілося б, щоб біля цього місця вшановувалися важливі події й робилися добрі справи. Наразі потрібно, щоб ідею підтримала громада Калущини. Тому потрібно зібрати 160 тис. гривень на встановлення горельєфа.

Скульптор Ігор Семак вже почав роботу над горельєфом. Каже, що спершу зробив невеликий ескіз, який візуалізував архітектор Олександр Бучацький. Наразі сформована глиняна модель горельєфа, над якою працюватимуть, затонувавши «під бронзу». Терміни поки що не визначені. Однак є надія на те, що до Дня Незалежності скульптуру встановлять.

Митрополита скульптор хотів показати саме в молодому віці та на повний ріст. До речі, в реальному житті Андрей Шептицький мав ріст понад два метри.


Читайте також:

Франківський скульптор виготовив погруддя Митрополиту Андрею Шептицькому (ВІДЕО)


04.07.2021 2344 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2021.07.04, 21:33

Збереження історії  - це добре. Шептицький є визначна постать розвитку і захисту українства в релігійній сфері.

Та що таке муніципальна варта у Калуші і чим вона займається? Заганяє пенсіонерів з лавочок у кабаки і торгівців на ринки. Очевидно люди а чорних мпсках без опізнавального номера на шоломі чи житону вийшли далеко за межі охорони муніципальних приміщень і порядку в них. І все це під схвалення міської влади. Не той приклад взяли з Франківська. Одне добре  - з паркуванням на газонах трохи розібрались. Та навіщо перетворювати місто на "поліцейське" при чому самозваної поліції?

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2854
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1321 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4016

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

795

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

746 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799