У Калуші вдруге перенесли громадські слухання щодо "Відродження"

Громадські слухання за проєктом «Історико-архітектурний опорний план, визначення меж та режимів використання історичних ареалів міста Калуш Івано-Франківської області» перенесено.

На виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 23 лютого 2021 року, з метою вжиття заходів, спрямованих на стабілізацію епідемічної ситуації на території Калуської міської територіальної громади, а також у зв’язку з тим, що з 26 лютого встановлено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19 на території Івано-Франківської області, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 лютого прийнято рішення щодо заборони на території Калуської міської територіальної громади проведення масових заходів, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Тому громадські слухання за проєктом «Історико-архітектурний опорний план, визначення меж та режимів використання історичних ареалів міста Калуш Івано-Франківської області» перенесено до закінчення дії заборони, йдеться в офіційному повідомленні на сайті Калуської міської ради.

Про дату проведення слухань буде повідомлено додатково.

Процедура прийому та розгляду пропозицій громадськості до проєкту державного планування продовжується.

Як повідомляли "Вікна", раніше дату запланованих громадських слухань перенесено на 18.00 год 3 березня 2021 року, оскільки головні розробники (ДП«НДПІ Містобудування») до березня 2021 року не мали можливості бути присутніми на громадських слуханнях.

Раніше йшлося, що обговорення історико-архітектурного опорного плану пов’язано з намірами міської ради розглянути питання зміни цільового призначення земельної ділянки та затвердити проєкт детального плану території, який передбачає будівництво висотки на місці кінотеатру «Відродження». Це питання включили до порядку денного сесії міської ради на 28 січня. Однак, зважаючи на збурення громади, — зняли з розгляду.

Міський голова Андрій Найда повідомив, що вже дав вказівку відкликати історико-архітектурний опорний план та призупинити процедуру його погодження. Опорний план є складовою Генерального плану Калуша. Також було повідомлено, що міська влада має намір ініціювати проведення додаткових громадських слухань по історико-архітектурному плану.

«Нехай приїжджають науковці і архітектори і доводять людям, чого там може бути десять поверхів, а не три-чотири. Коли вони все покажуть-розкажуть, тоді будемо рухатися далі», — пояснив тоді Андрій Найда. 

Нагадаємо, відповідно до переписки з розробником Генплану — інститутом Містобудування, яку минулого тижня оприлюднили на сайті міської ради, розроблений у 2019 році історико-архітектурний опорний план передбачав обмеження висотності забудови на площі Героїв 15-ма метрами (це максимум чотири поверхи). А у 2020 році інститут вніс в опорний план корективи, збільшивши допустиму висотність удвічі — до 30 метрів. Міській владі, яка таких пропозицій не подавала, пояснили, що коригування відбулося на підставі нових вихідних даних — детального плану території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,3448 га на площі Героїв, яким визначено поверховість будинку (10 поверхів). Це при тому, що детального плану забудови на місці кінотеатру «Відродження» не існує, а є лише проєкт детального плану, який не затверджений міською радою, а відтак він не може вважатися містобудівною документацією.


Читайте також:

Замість «Відродження»: у Калуші на місці кінотеатру хочуть звести чотирнадцятиповерхівку

Повернути "Відродження" громаді: калушани зібрали підписи за петицію


02.03.2021 612
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8550
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1440
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1069
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

527
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

481
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

639
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6908
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1624 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543