У Калуші створили комунальну автостанцію

Сьогодні на сесії Калуської міської ради депутати розглянули питання про створення комунального підприємства «Калуське підприємство автобусних станцій Калуської міської ради».

Це питання слухалося у світлі реалізації проєкту щодо будівництва нової автостанції на вул. Ринковій на місці автостоянки Калуського муніципального ринку, інформує Фіртка з посиланням на КалушФМ.

Як пояснив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, який доповідав з даного питання, будівництво автостанції у Калуші обговорювалося віддавна, оскільки є багато нарікань від калушан на автобусну зупинку на вулиці Пушкіна, звідки наразі відправляється чимало автобусів. Це питання ще вивчається, але створення комунального підприємства – це перший крок, щоб розпочати процес реалізації даного проєкту. Йдеться найперше про забезпечення комфортних умови для перебування пасажирів, адже на автостанції буде зал очікувань й інші зручності.

З даного питання виникла дискусія, оскільки інформації щодо будівництва нової автостанції було озвучено доволі мало.

Депутатка Руслана Вайда поцікавилася, що саме має робити це підприємство, чи підраховували, у скільки його створення обійдеться бюджету, адже, як мінімум, доведеться платити зарплатню директору і бухгалтеру. Можливо, варто покласти ці обов’язки на якесь уже існуюче КП, до прикладу «Екоресурс».

За словами Юрія Соколовського, в даному випадку розглядається можливість державно-приватного партнерства з тим, щоб можна було залучити приватні інвестиції для розв’язання цього проблемного питання.

Доповнив інформацію міський голова Андрій Найда.

- Коштами міського бюджету ми не потягнемо будівництво автостанції. Було звернення інвесторів, що вони можуть на себе це взяти, але щоб залучити кошти, мало би бути створене комунальне підприємтво, – зазначив він. – Створити нове підприємство буде дешевше і ефективніше, взявши директора на якусь мінімальну зарплату, ніж залучати «Екоресурс» чи «Екосервіс». Це має бути одне підприємство, один газда.

У скільки виллється бюджету реалізація цього проєкту і чи, бува, ми не створюємо за кошти міста площадку для приватних структур, запитувала депутатка Ольга Сікора.

Відповідь на ці запитання надав перший заступник міського голови Мирослав Тихий.

- Планується створення комунального підприємства. Під КП відведеться частина земельної ділянки. Після отримання дозвілу на будівництво, буде залучений генеральний інвестор, з яким укладуть відповідний договір, над яким ми працюємо. Інвестиційний договір винесуть на розгляд депутатів міської ради, – зауважив посадовець. – На основі договору комунальне підприємство отримає певні приміщення після введення в експлуатацію, зокрема, зал очікування, білетні каси і інше. Частину об’єкта у власність отримає й інвестор. Це буде предмет спільної діяльності. Крім того, інвестор зобов’язується облаштувати під’їзди, благоустрій території.

Як Ольга Сікора, так і Оксана Шутяк переконували, що зупинка на вул. Пушкіна є для більшості зручна і тому не варто переносити автостанцію в інше місце.

Проте депутати Олександр Коваль і Юрій Погинайко мали іншу думку.

За словами Олексанра Коваля, Калушу потрібна нормальна автостанція з правильною розв’язкою, бо те що є зараз – це ганьба, тож рішення щодо будівництва є правильним.

- Зважаючи на перспективи розбудови міста в напрямку вул. Малицької та Драгоманова, а також те, що планується ремонт об’їзної дороги, логістика сама по собі проситься. Ми, звичайно, зараз вкладаємо гроші, але в перспективі можемо отримати значно кращі умови і для людей, і для перевізників. Я пропоную підтримати дану ідею, – зазначив Юрій Погинайко.

У результаті дане рішення підтримали більшість депутатів.


Читайте також:

У Калуші змінили час спецрейсів по місту


25.03.2021 1105
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

265
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1398 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2070
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2084 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7446
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1039

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

849
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3086
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

851
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

938
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804