У Калуші розпочали демонтаж радянської пам'ятки "Пагорб Слави" (ФОТО)

Шостого серпня в Калуші розпочали демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави».
Про це повідомили у Калуській міській раді, пише Фіртка.
Роботи виконують відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28 травня 2024 року «Про надання дозволу на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані» — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Першочергово комунальники прибирають напис "1941–1945" на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей.
У міськраді уточнюють — якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
"Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором", – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Як зазначають, наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
До слова, меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша на вулиці Височанка, радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.
Нагадаємо, нещодавно в Калуші знесли пам'ятник радянської доби, який складався із зірки та монументу солдата.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді демонтували останній пам'ятник радянському солдату

На Калущині демонтували пам'ятник радянської доби (ВІДЕО)

Фотогалерея


06.08.2024 Діана Струк 1088 1
Коментарі (1)

Читач 2024.08.06, 22:54

Сьогодні відбувся демонтаж "русской слави" у Курську. Нарешті почали навязувати свої бої на незахищенних росділянках, а не лише у навязаних москалями точках чи на укріплення в 4-и ряди. Нарешті почали в хороші напрямки йти - Курськ - це логістика росвійськ, значна, відрізання фактично армії росії від Москви. Правильний стратегічний задум як і з Антонівським мостом. І хай і орковська влада росії і експерти на опозиційному типу Дожді самозаспокоюються- "ефект тільки мотиваційний типу ЗСУ показують що можуть атакувати територію ворога, але з інших напрямків не відволічуть", та успіх, навіть частковий, змушує пересовувати ланцюги постачання і ставити питання "хто винен", шатати все на Росії, яка не "планувала сво на своїй території" зовсім. Навіть якщо це і сюрприз для влади України, бо мовчать, то все одно це дуже правильний сюрприз. Шкода що не змогли організуватись ще два роки тому, коли з під Києва москаль тікав. Та й зараз ефект значно більший ніж просто в обороні намагатись в напівоточенях вистояти що ж аж журналісти на Заході помічають і сьогодні Гетьман на 24-му обурювався чому їм вірять. Взагалі нормальний той Гетьман здається як людина і експерт хороший, але занадто покладається на віру. А вірять журналістам Нью-Йорк Таймс бо вони виявлялись праві часто, коли в нас або приховували або брехали. І в памяті свіжа Авдіївка з розстрілом росіянами полонених залишених в оточені, Кринки, тцкашна мобілізація, і приховування коли позиції вже втрачені, наче москалі не знають що вони захопили. А ще зняли минуле командування... І все це в купі..., звісно, що все одно люди сподіваються на ЗСУ і бажають їм перемоги, але журналістам Нью-Йорк Таймс вірять.

От наступ у Курську область можуть екслюзивно коментувати українці, але в них інші "теми" і вічні недомовки причин і суті, тож Нью-Йорк Таймс згодом розповідатиме деталі фактами. Бо якого фіга вся новинна стрічка українських ЗМІ забита посиланнями на "міноборони росії" і подання заголовків з формулюванням "звинуватили ВСУ", а не українських військових чи не знаю там кого, але щоб з української сторони, які фактами, а не просто вболіванням як всі звичайні адекватні українці? Доречі яке вже відчиталось 2-і год тому про "все", але годину назад губер Курська: "продовжуються бої". І знову ж це інформація з росзмі, а де наші укрзмі?

Роспамятникам в Україні не місце - це місця поклоніння російських кгбістів і імперські мітки, а не могили чи память про українців, які загинули в чужій червоній армії. Чому чужій показує ця війна.

Курськ горить правильно. Розплата за "десять доларів на підтримку сво".

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

364
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2951
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21101
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1991
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1364 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2382

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

729

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2161

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

837

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1423
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

162
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

474
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1008
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

168
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

782
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

753
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

688
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8226
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

884 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

888
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2183 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

834