У Калуші розпочали демонтаж радянської пам'ятки "Пагорб Слави" (ФОТО)

Шостого серпня в Калуші розпочали демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави».
Про це повідомили у Калуській міській раді, пише Фіртка.
Роботи виконують відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28 травня 2024 року «Про надання дозволу на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані» — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Першочергово комунальники прибирають напис "1941–1945" на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей.
У міськраді уточнюють — якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
"Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором", – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Як зазначають, наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
До слова, меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша на вулиці Височанка, радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.
Нагадаємо, нещодавно в Калуші знесли пам'ятник радянської доби, який складався із зірки та монументу солдата.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді демонтували останній пам'ятник радянському солдату

На Калущині демонтували пам'ятник радянської доби (ВІДЕО)

Фотогалерея


06.08.2024 Діана Струк 601 1
Коментарі (1)

Читач 2024.08.06, 22:54

Сьогодні відбувся демонтаж "русской слави" у Курську. Нарешті почали навязувати свої бої на незахищенних росділянках, а не лише у навязаних москалями точках чи на укріплення в 4-и ряди. Нарешті почали в хороші напрямки йти - Курськ - це логістика росвійськ, значна, відрізання фактично армії росії від Москви. Правильний стратегічний задум як і з Антонівським мостом. І хай і орковська влада росії і експерти на опозиційному типу Дожді самозаспокоюються- "ефект тільки мотиваційний типу ЗСУ показують що можуть атакувати територію ворога, але з інших напрямків не відволічуть", та успіх, навіть частковий, змушує пересовувати ланцюги постачання і ставити питання "хто винен", шатати все на Росії, яка не "планувала сво на своїй території" зовсім. Навіть якщо це і сюрприз для влади України, бо мовчать, то все одно це дуже правильний сюрприз. Шкода що не змогли організуватись ще два роки тому, коли з під Києва москаль тікав. Та й зараз ефект значно більший ніж просто в обороні намагатись в напівоточенях вистояти що ж аж журналісти на Заході помічають і сьогодні Гетьман на 24-му обурювався чому їм вірять. Взагалі нормальний той Гетьман здається як людина і експерт хороший, але занадто покладається на віру. А вірять журналістам Нью-Йорк Таймс бо вони виявлялись праві часто, коли в нас або приховували або брехали. І в памяті свіжа Авдіївка з розстрілом росіянами полонених залишених в оточені, Кринки, тцкашна мобілізація, і приховування коли позиції вже втрачені, наче москалі не знають що вони захопили. А ще зняли минуле командування... І все це в купі..., звісно, що все одно люди сподіваються на ЗСУ і бажають їм перемоги, але журналістам Нью-Йорк Таймс вірять.

От наступ у Курську область можуть екслюзивно коментувати українці, але в них інші "теми" і вічні недомовки причин і суті, тож Нью-Йорк Таймс згодом розповідатиме деталі фактами. Бо якого фіга вся новинна стрічка українських ЗМІ забита посиланнями на "міноборони росії" і подання заголовків з формулюванням "звинуватили ВСУ", а не українських військових чи не знаю там кого, але щоб з української сторони, які фактами, а не просто вболіванням як всі звичайні адекватні українці? Доречі яке вже відчиталось 2-і год тому про "все", але годину назад губер Курська: "продовжуються бої". І знову ж це інформація з росзмі, а де наші укрзмі?

Роспамятникам в Україні не місце - це місця поклоніння російських кгбістів і імперські мітки, а не могили чи память про українців, які загинули в чужій червоній армії. Чому чужій показує ця війна.

Курськ горить правильно. Розплата за "десять доларів на підтримку сво".

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1193
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1339
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1339
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5253
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7759 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10718 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

668

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1358

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2094

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2161
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

77
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2227
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3661
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2059
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3134
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

904
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

726
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

159
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

241
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

753 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

454
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1649 6