У Калуші розпочали демонтаж радянської пам'ятки "Пагорб Слави" (ФОТО)

Шостого серпня в Калуші розпочали демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави».
Про це повідомили у Калуській міській раді, пише Фіртка.
Роботи виконують відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28 травня 2024 року «Про надання дозволу на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані» — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Першочергово комунальники прибирають напис "1941–1945" на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей.
У міськраді уточнюють — якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
"Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором", – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Як зазначають, наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
До слова, меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша на вулиці Височанка, радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.
Нагадаємо, нещодавно в Калуші знесли пам'ятник радянської доби, який складався із зірки та монументу солдата.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді демонтували останній пам'ятник радянському солдату

На Калущині демонтували пам'ятник радянської доби (ВІДЕО)

Фотогалерея


06.08.2024 Діана Струк 712 1
Коментарі (1)

Читач 2024.08.06, 22:54

Сьогодні відбувся демонтаж "русской слави" у Курську. Нарешті почали навязувати свої бої на незахищенних росділянках, а не лише у навязаних москалями точках чи на укріплення в 4-и ряди. Нарешті почали в хороші напрямки йти - Курськ - це логістика росвійськ, значна, відрізання фактично армії росії від Москви. Правильний стратегічний задум як і з Антонівським мостом. І хай і орковська влада росії і експерти на опозиційному типу Дожді самозаспокоюються- "ефект тільки мотиваційний типу ЗСУ показують що можуть атакувати територію ворога, але з інших напрямків не відволічуть", та успіх, навіть частковий, змушує пересовувати ланцюги постачання і ставити питання "хто винен", шатати все на Росії, яка не "планувала сво на своїй території" зовсім. Навіть якщо це і сюрприз для влади України, бо мовчать, то все одно це дуже правильний сюрприз. Шкода що не змогли організуватись ще два роки тому, коли з під Києва москаль тікав. Та й зараз ефект значно більший ніж просто в обороні намагатись в напівоточенях вистояти що ж аж журналісти на Заході помічають і сьогодні Гетьман на 24-му обурювався чому їм вірять. Взагалі нормальний той Гетьман здається як людина і експерт хороший, але занадто покладається на віру. А вірять журналістам Нью-Йорк Таймс бо вони виявлялись праві часто, коли в нас або приховували або брехали. І в памяті свіжа Авдіївка з розстрілом росіянами полонених залишених в оточені, Кринки, тцкашна мобілізація, і приховування коли позиції вже втрачені, наче москалі не знають що вони захопили. А ще зняли минуле командування... І все це в купі..., звісно, що все одно люди сподіваються на ЗСУ і бажають їм перемоги, але журналістам Нью-Йорк Таймс вірять.

От наступ у Курську область можуть екслюзивно коментувати українці, але в них інші "теми" і вічні недомовки причин і суті, тож Нью-Йорк Таймс згодом розповідатиме деталі фактами. Бо якого фіга вся новинна стрічка українських ЗМІ забита посиланнями на "міноборони росії" і подання заголовків з формулюванням "звинуватили ВСУ", а не українських військових чи не знаю там кого, але щоб з української сторони, які фактами, а не просто вболіванням як всі звичайні адекватні українці? Доречі яке вже відчиталось 2-і год тому про "все", але годину назад губер Курська: "продовжуються бої". І знову ж це інформація з росзмі, а де наші укрзмі?

Роспамятникам в Україні не місце - це місця поклоніння російських кгбістів і імперські мітки, а не могили чи память про українців, які загинули в чужій червоній армії. Чому чужій показує ця війна.

Курськ горить правильно. Розплата за "десять доларів на підтримку сво".

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

687
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

962 1
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2534
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1836
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2124
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5726 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

178

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

307

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1261

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1260
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

997
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

827
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14661
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

687
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10481
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6183
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

712
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

744
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2944
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

662
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

730
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

641