У Калуші розпочали демонтаж радянської пам'ятки "Пагорб Слави" (ФОТО)

Шостого серпня в Калуші розпочали демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави».
Про це повідомили у Калуській міській раді, пише Фіртка.
Роботи виконують відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28 травня 2024 року «Про надання дозволу на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані» — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Першочергово комунальники прибирають напис "1941–1945" на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей.
У міськраді уточнюють — якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
"Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором", – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Як зазначають, наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
До слова, меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша на вулиці Височанка, радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.
Нагадаємо, нещодавно в Калуші знесли пам'ятник радянської доби, який складався із зірки та монументу солдата.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді демонтували останній пам'ятник радянському солдату

На Калущині демонтували пам'ятник радянської доби (ВІДЕО)

Фотогалерея


06.08.2024 Діана Струк 917 1
Коментарі (1)

Читач 2024.08.06, 22:54

Сьогодні відбувся демонтаж "русской слави" у Курську. Нарешті почали навязувати свої бої на незахищенних росділянках, а не лише у навязаних москалями точках чи на укріплення в 4-и ряди. Нарешті почали в хороші напрямки йти - Курськ - це логістика росвійськ, значна, відрізання фактично армії росії від Москви. Правильний стратегічний задум як і з Антонівським мостом. І хай і орковська влада росії і експерти на опозиційному типу Дожді самозаспокоюються- "ефект тільки мотиваційний типу ЗСУ показують що можуть атакувати територію ворога, але з інших напрямків не відволічуть", та успіх, навіть частковий, змушує пересовувати ланцюги постачання і ставити питання "хто винен", шатати все на Росії, яка не "планувала сво на своїй території" зовсім. Навіть якщо це і сюрприз для влади України, бо мовчать, то все одно це дуже правильний сюрприз. Шкода що не змогли організуватись ще два роки тому, коли з під Києва москаль тікав. Та й зараз ефект значно більший ніж просто в обороні намагатись в напівоточенях вистояти що ж аж журналісти на Заході помічають і сьогодні Гетьман на 24-му обурювався чому їм вірять. Взагалі нормальний той Гетьман здається як людина і експерт хороший, але занадто покладається на віру. А вірять журналістам Нью-Йорк Таймс бо вони виявлялись праві часто, коли в нас або приховували або брехали. І в памяті свіжа Авдіївка з розстрілом росіянами полонених залишених в оточені, Кринки, тцкашна мобілізація, і приховування коли позиції вже втрачені, наче москалі не знають що вони захопили. А ще зняли минуле командування... І все це в купі..., звісно, що все одно люди сподіваються на ЗСУ і бажають їм перемоги, але журналістам Нью-Йорк Таймс вірять.

От наступ у Курську область можуть екслюзивно коментувати українці, але в них інші "теми" і вічні недомовки причин і суті, тож Нью-Йорк Таймс згодом розповідатиме деталі фактами. Бо якого фіга вся новинна стрічка українських ЗМІ забита посиланнями на "міноборони росії" і подання заголовків з формулюванням "звинуватили ВСУ", а не українських військових чи не знаю там кого, але щоб з української сторони, які фактами, а не просто вболіванням як всі звичайні адекватні українці? Доречі яке вже відчиталось 2-і год тому про "все", але годину назад губер Курська: "продовжуються бої". І знову ж це інформація з росзмі, а де наші укрзмі?

Роспамятникам в Україні не місце - це місця поклоніння російських кгбістів і імперські мітки, а не могили чи память про українців, які загинули в чужій червоній армії. Чому чужій показує ця війна.

Курськ горить правильно. Розплата за "десять доларів на підтримку сво".

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2585
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1622 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3693
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5478
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1710
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2118

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

212

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

225

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

424

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

912
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

509
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

795
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2496 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

557
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

901
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4944
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

762
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

688
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

624
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

427
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

753
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

914 2