У Калуші міськрада дозволила приватизацію частини підвалу в житловому будинку

У четвер, 25 березня на сесії Калуської міської ради депутати розглянули проєкт рішення «Про приватизацію об’єкта комунальної власності міста Калуша шляхом викупу».

Йдеться про нежитлове приміщення площею 276,2 кв. метри на проспекті Лесі Українки, 15а. Це підвальне приміщення, воно розташоване під колишнім кафе «Баварія». Приміщення має намір викупити його орендар — ТОВ «Омега-Плюс», інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Питання про приватизацію підвалу міська рада мала намір розглянути ще на лютневій сесії, проте тоді його зняли з порядку денного — проти були мешканці будинку на проспекті Лесі Українки, 15а. У 2019 році у цьому будинку створили об’єднання співвласників «Проспект 15А» і воно є одним з найбільших у Калуші — об’єднує власників понад 300 квартир.

Напередодні пленарного засідання сесії, 24 березня,  голова ОСББ «Проспект 15А» Валентина Мармуш зареєструвала електронну петицію «Недопущення продажу підвального приміщення під будинком за адресою пр. Лесі Українки 15Б».

«Наприкінці 2020 року стало відомо про наміри винести на розгляд сесії Калуської міської ради рішення про продаж підвального приміщення на проспекті Лесі Українки 15б, —  йдеться в електронній петиції.  З'ясувалось, що дане приміщення не передали в управління ОСББ «Проспект 15А», зареєстрованого 04.12.2019 року в будинках за адресою пр. Лесі Українки 15А та 15Б від управляючої компанії ТОВ "УК "КОМФОРТ-ДІМ". З незрозумілих для жителів будинку причин підвальне приміщення зосталось у комунальній власності Калуської міської ради (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 18.09.2019).

Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного фонду" власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень у будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою. Допоміжні приміщення (підвали тощо) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають».

Жителі будинку категорично проти продажу підвалів.

«При продажу підвалу будинку (набуття статусу приватної власності) жильці позбавляються можливості повноцінно здійснювати управління будинком, оскільки втрачають доступ до комунікацій (каналізаційних та водопровідних мереж) які проходять підвалом будинку, та можливість спостереження за станом важливих конструктивних елементів (фундаменти)», — йдеться в петиції.

Приватизація підвалу створить ризики для жильців будинку: можливий варіант, що жильців будинку змусять сплачувати кошти за проходження комунікацій через приміщення, яке перейде в приватну власність; буде втрачено доступу до комунікацій будинку, які проходять в підвальному приміщенні; власник підвального приміщення може втручатися в проєкт інженерних мереж, що ставить під загрозу забезпечення жильців будинку послугами водозабезпечення та водовідведення; є ризик нанесення непоправної шкоди елементам конструкції будинку внаслідок провадження господарської діяльності власником підвального приміщення.

Авторка петиції звернулася до міського голови Андрія Найди з проханням не допустити порушення прав жильців будинку на підвальне приміщення та не виносити на розгляд сесії Калуської міської ради питання його продажу. Станом на 25 березня (день проведення сесії) петицію підписали 47 калушан, на першу половину дня 26 березня — вже 57.

Проте, не зважаючи на заперечення з боку мешканців, міська рада все ж вирішила дозволити приватизацію підвалу — «за» проголосували 20 депутатів, включаючи і міського голову, — це мінімальна необхідна кількість голосів «за» для прийняття рішення міською радою.

Як пояснив на сесії начальник управління комунальної власності Олександр Челядин, підвальне приміщення є об’єктом комунальної власності громади міста Калуша, тому його не можуть передати ОСББ.

Як повідомив Олександр Челядин «Вікнам», хоча власність на підвал було зареєстровано в 2019 році, він і до того часу належав громаді. Проте раніше підвал в оренду не передали і він не використовувався для комерції.  У 2018 році надійшла заява від підприємця на оренду цього підвалу, тож, його виставили на конкурс, а в 2019 році — зареєстрували право власності і передали в оренду. За словами начальника управління комунальної власності, орендарю також було надано дозвіл на невід’ємні поліпшення комунального майна. Він вклав у ремонт приміщення підвалу понад 500 тис. гривень і отримав право на його викуп. 

Як запевнив Олександр Челядин, орендар вивів будинкові комунікації і навіть поміняв, а ОСББ має до них доступ.  І у цьому, сказав він, мали можливість переконатися депутати, які вивчали ситуацію на місці.

На пленарному засіданні сесії був також присутній власник ТОВ «Омега-Плюс» Володимир Богусевич. За його словами, ціна викупу підвального приміщення складе близько 1 млн гривень — понад 3 тис. гривень за 1 кв. метр, і ці кошти поповнять міський бюджет.

Депутат Алла Попельницька зауважила, що сесія — закрита (раніше повідомлялося, що у зв’язку з червоною карантинною зоною доступ громадян обмежено. До участі в роботі сесії (до сесійної зали) будуть допущені: міський голова, секретар міської ради, депутати міської ради, заступники міського голови та керуючий справами виконкому, доповідачі, представники засобів масової інформації, а також працівники апарату ради і апарату виконавчого комітету, які забезпечують технічно проведення сесії, — йшлося в повідомленні на сайті міської ради. Проте одна сторона — орендар підвалу — прийшов і виступив, а представникам іншої сторони — ОСББ — таку можливість не надали.

Рішення Калуської міської ради та свої подальші кроки ОСББ «Проспект 15А» планує обговорити 27 березня на засіданні правління об’єднання співвласників.


Читайте також: 

Міська влада три роки відмовляє франківчанці у приватизації землі (ВІДЕО)


27.03.2021 861
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

230
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1389 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2060
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2080 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7443
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1039

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

849
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3085
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

849
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

938
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804