У Калуші депутати шукають гроші на обіцяну комунальникам нову техніку

Калуські комунальники працюють на зношеній техніці, яка давно потребує оновлення. Закупити нову пропонують депутати міської ради. Проте, звідки брати мільйонні кошти, наразі невідомо.

 

Те, що техніка калуських комунальників потребує серйозного підкріплення, — не новина. Ще влітку депутати міської ради висловлювали побоювання, що в зиму комунальні служби міста підуть лише з лопатами. Адже, до прикладу, найстарішому спецавтомобілю КП «Екосервіс» — 37 років, а в ЖЕО є трактори з 1976 року. При формуванні бюджету на 2018 рік про проблему знову заговорили. Двом комунальним підприємствам навіть пообіцяли виділити гроші. От тільки звідки їх узяти, наразі невідомо, пишуть "Вікна".

 

Про техніку комунальників заговорили під час розгляду бюджетною комісією міської ради проекту Програми утримання об’єктів благоустрою та дорожньо-мостового господарства міста Калуша на 2018 рік. Програма — щорічна і передбачає збереження існуючої мережі об’єктів благоустрою міста від руйнування, своєчасне виконання ремонтних робіт та виконання заходів з питань безпечної життєдіяльності населення міста; належну сезонну експлуатацію об’єктів благоустрою міста; покращення експлуатаційного стану доріг і вулиць міста, мереж зовнішнього освітлення міста, споруд системи збирання і вивезення твердих побутових відходів, обладнання дитячих, спортивних майданчиків, благоустрою кладовищ, об’єктів поводження з домашніми тваринами тощо. На 2018 рік під цю програму з бюджету пропонують виділити понад 25 млн гривень (на 2017 рік обсяг фінансування програми передбачали на рівні 17,8 млн грн. — Авт.). Збільшення фінансування програми — закономірне, адже з січня має в черговий раз зрости мінімальна заробітна плата, дорожчає пальне, матеріали тощо.

 

Директор КП "Калушавтодор" Микола Барченко під час засідання комісії поінформував, що фонд заробітної плати по підприємству, яке він очолює, зріс на два мільйони гривень. У січні, якщо "мінімалка" зросте, фонд зарплати потребуватиме додаткових 80 тисяч гривень. Водночас дорожчає сіль, якою взимку посипають дороги, пальне тощо. Цьогоріч, на пальне дорожникам коштів не вистачало, тому міська рада дофінансовувала.

 

Проте, найбільшою потребою КП "Калушавтодор" зараз є грейдер. Його придбання обійдеться орієнтовно у не менше як 30 тисяч євро. І це не новий, а пригнаний з-за кордону.

 

У проекті бюджету-2018 коштів на придбання техніки не передбачено, тому бюджетна комісія пропонуватиме додати два мільйони гривень на грейдер. "Підгодували" обіцянкою і директора КП "Міськсвітло", який просив ролзглянути можливість придбання вишки. Йому пообіцяли 500 тисяч гривень бюджетних коштів.

 

Проте, звідки брати гроші — питання відкрите. Депутати згадали про екологічні кошти, які місто має повернути в обласний бюджет. Йдеться, нагадаємо, про 2,7 млн гривень, які були виділені для виготовлення проектно-кошторисної документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього калійно-магнієвого виробництва. До комплексного проекту мали бути включені такі об’єкти: Домбровський кар’єр з зовнішніми відвалам, хвостосховища № 1 і 2, акумулюючі ємності №1,2, шламонакопичувач та перша черга хвостосховища №3, хвостосховища дослідної фабрики та акумулюючі ємності дослідного кар'єру.  Субвенція була неосвоєна, тож, кошти наприкінці року повернуть в обласний бюджет.

 

Використати екологічні кошти на придбання техніки для комунальників Калуш не зможе. Крім того, міська влада вже звернулася до обласної ради з проханням передбачити фінансування проектних робіт у бюджеті наступного року.  Що ж до комунальників, то міський голова Ігор Матвійчук запропонував повернутися до цього питання у січні, коли "ділитимуть" бюджет розвитку. За його словами, питання актуальне і він загалом його підтримує. Щоправда, грейдер, каже мер, можна придбати за мільйон гривень, а не два:

 

"Ми цікавилися цим питанням і, наскільки я знаю, "Калушавтодор" знайшов за кордоном грейдер за 25 тисяч євро. У мільйон ми мали би "вписатися".  


13.12.2017 1351 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17857
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1588
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1129
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3716
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

741
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7807
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1848 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

677
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582