У Калуші анонсували підвищення тарифів на тепло

Для споживачів їх застосовувати не будуть. Тарифи потрібні для того, щоб визначити розмір компенсації для комунального підприємства з державного бюджету.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.

Минулого тижня комунальне підприємство «Калуська енергетична компанія» оприлюднило оголошення про намір змінити тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також на послуги з постачання теплової енергії на опалювальний сезон 2022/2023 років, інформують "Вікна"

Як зазначено у повідомленні, Законом України  №2479 – 1Х від 29.07.2022 року «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії.

Тож тарифи на послугу з постачання теплової енергії для кінцевих споживачів у найближчому опалювальному сезоні будуть таким ж якими вони були станом на 24 лютого цього року, а саме:

для потреб населення – 1810,74 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

для потреб бюджетних установ – 4162,11 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

для потреб інших споживачів (крім населення) –5637,49 грн/Гкал (з податком на додану вартість).

Підставою для підвищення тарифів на тепло від газових котелень комунального підприємства є їхня невідповідність фактичним витратам на забезпечення послуги. У першому півріччі поточного року собівартість теплової енергії склала близько 2,7 тис. гривень за Гкал, а діючі тарифи відшкодовують фактичні витрати комунального підприємства на 70%.

Основними факторами, які впливають на збільшення тарифів, є суттєве зменшення запланованих обсягів реалізації теплової енергії. Так тарифи, які Калуський виконком затвердив у жовтні минулого року, були розраховані на річний обсяг реалізації теплової енергії близько 14,5 тис. Гкал (з них майже 12 тис. Гкал – для населення, близько 2,5 тис. Гкал для бюджетних і 198 Гкал – для інших споживачів). Цього року у Калуші провели мас шатну реорганізацію системи теплопостачання від комунальних котелень – з семи залишаться працювати чотири, причому три котельні опалюватимуть лише бюджетні установи. Надалі послугу з централізованого опалення від котелень будуть отримувати всього шість багатоквартирних житлових будинків (з 63-ох, які мали таку послугу в останньому опалювальному сезоні), також суттєво зменшиться кількість бюджетних установ (частина перейде на опалення від твердопаливних котлів) та більше не буде категорії «інші споживачі». Відповідно річний обсяг реалізації теплової енергії комунальним підприємством – близько 2,4 тис. Гкал (зменшення на 83,5%), а основним споживачем цього обсягу вже буде не населення (1158 Гкал), а бюджетні установи (1238 Гкал).

Також на розмір тарифів вплинуло подорожчання електроенергії на 26% та підвищення розміру прожиткового мінімуму з 1 липня та 1 грудня 2022 року і мінімальної заробітної плати.

Комунальне підприємство пропонує встановити такі тарифи на теплову енергію:

для населення – 3965,39 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

для бюджетних установ – 5513,71 грн/Гкал (з податком на додану вартість).

Таким чином різниця між обґрунтованим тарифом для населення і тим, який будуть застосовувати – майже 2,2 тис. гривень, щодо бюджетних установ, то вона становить понад 1,3 тис. гривень.

Окрім забезпечення тепловою енергіє своїх споживачів, «Калуська енергетична компанія» транспортує своїми мережами теплову енергію від Калуської ТЕЦ і відповідно розраховує тариф на транспортування (який є складовою тарифу на опалення для споживачів теплоелектроцентралі). Тариф на транспортування тепла від Калуської ТЕЦ також хочуть підвищити:  для населення з 217,35 до 352,87 гривень за Гкал, для бюджетних установ – з 220,04 до 356,35 гривень за Гкал і для інших споживачів – з 219,86 до 350,70 гривень за Гкал. Обсяги транспортування теплової енергії від ТЕЦ також очікуються суттєво менші, ніж в останньому опалювальному сезоні,  – близько 27,5 тис. Гкал на рік проти понад 40,2 тис. Гкал, які враховували при розрахунку тарифу минулого року.

У разі затвердження таких тарифів комунальне підприємство зможе розрахувати обсяг компенсації різниці у тарифах на найближчий опалювальний сезон. Як повідомив директор «Калуської енергетичної компанії» Петро Шевчук, різницю мають відшкодувати з державного бюджету.  Виходячи з обсягів реалізації послуг компенсація за сезон має скласти приблизно 4,2 млн гривень за послугу з виробництва, транспортування і постачання теплової енергії власним споживачам і понад 3,7 млн гривень за послугу з транспортування теплової енергії від Калуської ТЕЦ.

Як повідомив Петро Шевчук, актуальним є також підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення, оскільки постійно дорожчає електроенергія, матеріали, а  також зросли ціни на пальне. Станом на зараз обґрунтований тариф на водопостачання і водовідведення мав би становити приблизно 38 гривень за кубометр (він становить 29,66 гривень за кубометр). Раніше уряд рекомендував не підвищувати тарифи на  централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення та застосовувати їх на рівні тарифів, що діяли станом на 24 лютого 2022 року. На даний час механізму компенсації різниці у тарифах за цими послугами немає.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Варто запасатись водою та електрообігрівачами, бо ворог може бити по критичній інфраструктурі», — Марцінків


26.09.2022 Іван Муканик 695
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

546
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1027 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

851
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1669
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2293
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4280 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

252

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

259

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

495

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

442
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8022
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

682
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

719
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1138
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

721
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6305
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1793
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

259
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

285
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1615
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

807 1