У Калуші анонсували підвищення тарифів на тепло

Для споживачів їх застосовувати не будуть. Тарифи потрібні для того, щоб визначити розмір компенсації для комунального підприємства з державного бюджету.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.

Минулого тижня комунальне підприємство «Калуська енергетична компанія» оприлюднило оголошення про намір змінити тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також на послуги з постачання теплової енергії на опалювальний сезон 2022/2023 років, інформують "Вікна"

Як зазначено у повідомленні, Законом України  №2479 – 1Х від 29.07.2022 року «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії.

Тож тарифи на послугу з постачання теплової енергії для кінцевих споживачів у найближчому опалювальному сезоні будуть таким ж якими вони були станом на 24 лютого цього року, а саме:

для потреб населення – 1810,74 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

для потреб бюджетних установ – 4162,11 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

для потреб інших споживачів (крім населення) –5637,49 грн/Гкал (з податком на додану вартість).

Підставою для підвищення тарифів на тепло від газових котелень комунального підприємства є їхня невідповідність фактичним витратам на забезпечення послуги. У першому півріччі поточного року собівартість теплової енергії склала близько 2,7 тис. гривень за Гкал, а діючі тарифи відшкодовують фактичні витрати комунального підприємства на 70%.

Основними факторами, які впливають на збільшення тарифів, є суттєве зменшення запланованих обсягів реалізації теплової енергії. Так тарифи, які Калуський виконком затвердив у жовтні минулого року, були розраховані на річний обсяг реалізації теплової енергії близько 14,5 тис. Гкал (з них майже 12 тис. Гкал – для населення, близько 2,5 тис. Гкал для бюджетних і 198 Гкал – для інших споживачів). Цього року у Калуші провели мас шатну реорганізацію системи теплопостачання від комунальних котелень – з семи залишаться працювати чотири, причому три котельні опалюватимуть лише бюджетні установи. Надалі послугу з централізованого опалення від котелень будуть отримувати всього шість багатоквартирних житлових будинків (з 63-ох, які мали таку послугу в останньому опалювальному сезоні), також суттєво зменшиться кількість бюджетних установ (частина перейде на опалення від твердопаливних котлів) та більше не буде категорії «інші споживачі». Відповідно річний обсяг реалізації теплової енергії комунальним підприємством – близько 2,4 тис. Гкал (зменшення на 83,5%), а основним споживачем цього обсягу вже буде не населення (1158 Гкал), а бюджетні установи (1238 Гкал).

Також на розмір тарифів вплинуло подорожчання електроенергії на 26% та підвищення розміру прожиткового мінімуму з 1 липня та 1 грудня 2022 року і мінімальної заробітної плати.

Комунальне підприємство пропонує встановити такі тарифи на теплову енергію:

для населення – 3965,39 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

для бюджетних установ – 5513,71 грн/Гкал (з податком на додану вартість).

Таким чином різниця між обґрунтованим тарифом для населення і тим, який будуть застосовувати – майже 2,2 тис. гривень, щодо бюджетних установ, то вона становить понад 1,3 тис. гривень.

Окрім забезпечення тепловою енергіє своїх споживачів, «Калуська енергетична компанія» транспортує своїми мережами теплову енергію від Калуської ТЕЦ і відповідно розраховує тариф на транспортування (який є складовою тарифу на опалення для споживачів теплоелектроцентралі). Тариф на транспортування тепла від Калуської ТЕЦ також хочуть підвищити:  для населення з 217,35 до 352,87 гривень за Гкал, для бюджетних установ – з 220,04 до 356,35 гривень за Гкал і для інших споживачів – з 219,86 до 350,70 гривень за Гкал. Обсяги транспортування теплової енергії від ТЕЦ також очікуються суттєво менші, ніж в останньому опалювальному сезоні,  – близько 27,5 тис. Гкал на рік проти понад 40,2 тис. Гкал, які враховували при розрахунку тарифу минулого року.

У разі затвердження таких тарифів комунальне підприємство зможе розрахувати обсяг компенсації різниці у тарифах на найближчий опалювальний сезон. Як повідомив директор «Калуської енергетичної компанії» Петро Шевчук, різницю мають відшкодувати з державного бюджету.  Виходячи з обсягів реалізації послуг компенсація за сезон має скласти приблизно 4,2 млн гривень за послугу з виробництва, транспортування і постачання теплової енергії власним споживачам і понад 3,7 млн гривень за послугу з транспортування теплової енергії від Калуської ТЕЦ.

Як повідомив Петро Шевчук, актуальним є також підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення, оскільки постійно дорожчає електроенергія, матеріали, а  також зросли ціни на пальне. Станом на зараз обґрунтований тариф на водопостачання і водовідведення мав би становити приблизно 38 гривень за кубометр (він становить 29,66 гривень за кубометр). Раніше уряд рекомендував не підвищувати тарифи на  централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення та застосовувати їх на рівні тарифів, що діяли станом на 24 лютого 2022 року. На даний час механізму компенсації різниці у тарифах за цими послугами немає.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Варто запасатись водою та електрообігрівачами, бо ворог може бити по критичній інфраструктурі», — Марцінків


26.09.2022 Іван Муканик 578
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2534 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1836
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5729
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16162 15
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3936 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3760

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

293

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

676

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

679

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1754
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

320
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4080
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

669
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

532
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1050
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

807
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

939
26.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22344
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

94
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

389
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

801
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

758 1