У Івано-Франківську проводять унікальне обстеження підшлункової залози

 

/data/blog/95246/1cf59a5ffd3a91c142605303e4f4c0b1.jpg

 

Існують захворювання, які досить складно піддаються діагностиці. Мова, в першу чергу, про хвороби органів черевної порожнини.

 

Дуже важливою при такій діагностиці є роль дільничного лікаря або терапевта, оскільки саме вони першими можуть запідозрити хворобу, виявити її і вказати, які саме органи можуть бути ураженими.

 

«В нашому відділенні проводять більш тонку, диференційну діагностику уражень тих чи інших органів. Все відбувається за участю рентгенівських променів і без опромінення тіла пацієнта провести обстеження неможливо. Тому, практично в усіх випадках, рентгенівське обстеження є одним з останніх серед усіх інших, які проходить пацієнт в процесі діагностування хвороби. Безперечно, важливою є участь в діагностиці ультразвукових методів, які є не такими шкідливими. Але, відповідно, вони не несуть такого великого об’єму інформації для лікаря, як рентгенівське обстеження, особливо якщо говорити про обстеження за допомогою сучасних апаратів», – розповідає завідуючий рентгенологічним відділенням Центральної міської клінічної лікарні Ігор Соколовський.

 

Декілька років тому для ЦМКЛ вдалося придбати комп’ютерний томограф ToshibaAquilionPrime, який на сьогодні є одним з найпотужніших на теренах України. Маючи 164 зрізи, апарат дозволяє не тільки детально обстежити органи черевної порожнини, але й нанести мінімальну шкоду пацієнту.

 

Порівняно з іншими комп’ютерними томографами, тут доза опромінення є набагато меншою, а точність і чутливість техніки визначається в долях міліметрах.

 

«Обстежити такі внутрішні органи, як печінку, жовчевий міхур, підшлункову залозу, нирки, кишківник дуже важко. Проходячи тренінги з нашими іноземними колегами з Голландії, ми навчилися протягом останніх років робити таку діагностику. Особливо багато патологій ми виявляємо у підшлунковій залозі. Різні лікарі та вчені пов’язують це з різними речами. Насамперед з харчуванням, адже робота підшлункової залози пов’язана з харчуванням. Це залоза, яка забезпечує перетравлення тих продуктів, які ми з’їдаємо. Чи гірше вона працює, тим ті харчі, які ми з’їдаємо, гірше перетравлюються. Якщо підшлункова працює добре, але ми їмо продукти, важкі для перетравлення, тоді страждають інші внутрішні органи», – каже Ігор Соколовський.

 

Серед патологій підшлункової залози виділяють запальне захворювання – панкреатит. Панкреатити бувають різних видів, але цю хворобу можна вилікувати. Проте є хвороби підшлункової залози, які потребують обов’язкового хірургічного втручання. Це такі види панкреатитів, які зумовлюють загибель клітин підшлункової залози. І вони, розкладаючись, спричиняють неймовірні болі. Без хірурга в даному випадку неможливо обійтися, оскільки відмерлі тканини потрібно вилучити.

 

Найважчим захворюванням є онкологія, рак підшлункової залози, який дає метастази. Однією з найбільш злоякісних пухлин називають саме пухлину головки підшлункової залози.

 

У рентгенологічному відділенні Центральної міської клінічної лікарні – єдиному місці в Україні – проводять таке обстеження, як перфузіографія – унікальний метод, який відображає дуже важливі показники для тканин підшлункової залози, так званий об’ємний кровотік. За допомогою цього методу лікарі можуть визначити, скільки мілілітрів крові протікає через дану частинку об’єму підшлункової залози за одну хвилину.

 

Восени цього року роботу івано-франківських рентгенологів заслуховували на Міжнародній конференції в Сандомирі (Польща) і європейці були здивовані, що у Івано-Франківську проводять такі обстеження, за якими Польща не встигає.

 

Ігор Соколовський наголошує: якщо людина відчуває біль, вона має звернутися до дільничного лікаря. Той скерує хворого на ультразвукове обстеження, також пацієнта оглянуть хірург та гастроентеролог.

 

І якщо людина потрапляє на стаціонарне лікування до лікарні, тільки тоді вона може проходити томографічне обстеження підшлункової залози, адже ця діагностика потребує досконалого знання цілого організму пацієнта. Препарати, які вводять довенно, є агресивними, тому лікарі мають знати, що не зашкодять хворому. Пацієнт проходить підготовку, здає певні аналізи, за день до обстеження п’є спеціальну рідину. Обстеження дуже складне і дуже специфічне, тому перебування людини на стаціонарному лікуванні є надзвичайно важливим. Підготовка до такого обстеження може займати від одного до семи днів.

 

Проте саме така діагностика може врятувати життя і допомогти виявити хворобу та провести своєчасне необхідне лікування.


24.12.2015 581 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1317
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1664 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2452
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2294 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

321

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1108

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1892
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1955
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

271
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

486
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950