У Івано-Франківську проводять унікальне обстеження підшлункової залози

 

/data/blog/95246/1cf59a5ffd3a91c142605303e4f4c0b1.jpg

 

Існують захворювання, які досить складно піддаються діагностиці. Мова, в першу чергу, про хвороби органів черевної порожнини.

 

Дуже важливою при такій діагностиці є роль дільничного лікаря або терапевта, оскільки саме вони першими можуть запідозрити хворобу, виявити її і вказати, які саме органи можуть бути ураженими.

 

«В нашому відділенні проводять більш тонку, диференційну діагностику уражень тих чи інших органів. Все відбувається за участю рентгенівських променів і без опромінення тіла пацієнта провести обстеження неможливо. Тому, практично в усіх випадках, рентгенівське обстеження є одним з останніх серед усіх інших, які проходить пацієнт в процесі діагностування хвороби. Безперечно, важливою є участь в діагностиці ультразвукових методів, які є не такими шкідливими. Але, відповідно, вони не несуть такого великого об’єму інформації для лікаря, як рентгенівське обстеження, особливо якщо говорити про обстеження за допомогою сучасних апаратів», – розповідає завідуючий рентгенологічним відділенням Центральної міської клінічної лікарні Ігор Соколовський.

 

Декілька років тому для ЦМКЛ вдалося придбати комп’ютерний томограф ToshibaAquilionPrime, який на сьогодні є одним з найпотужніших на теренах України. Маючи 164 зрізи, апарат дозволяє не тільки детально обстежити органи черевної порожнини, але й нанести мінімальну шкоду пацієнту.

 

Порівняно з іншими комп’ютерними томографами, тут доза опромінення є набагато меншою, а точність і чутливість техніки визначається в долях міліметрах.

 

«Обстежити такі внутрішні органи, як печінку, жовчевий міхур, підшлункову залозу, нирки, кишківник дуже важко. Проходячи тренінги з нашими іноземними колегами з Голландії, ми навчилися протягом останніх років робити таку діагностику. Особливо багато патологій ми виявляємо у підшлунковій залозі. Різні лікарі та вчені пов’язують це з різними речами. Насамперед з харчуванням, адже робота підшлункової залози пов’язана з харчуванням. Це залоза, яка забезпечує перетравлення тих продуктів, які ми з’їдаємо. Чи гірше вона працює, тим ті харчі, які ми з’їдаємо, гірше перетравлюються. Якщо підшлункова працює добре, але ми їмо продукти, важкі для перетравлення, тоді страждають інші внутрішні органи», – каже Ігор Соколовський.

 

Серед патологій підшлункової залози виділяють запальне захворювання – панкреатит. Панкреатити бувають різних видів, але цю хворобу можна вилікувати. Проте є хвороби підшлункової залози, які потребують обов’язкового хірургічного втручання. Це такі види панкреатитів, які зумовлюють загибель клітин підшлункової залози. І вони, розкладаючись, спричиняють неймовірні болі. Без хірурга в даному випадку неможливо обійтися, оскільки відмерлі тканини потрібно вилучити.

 

Найважчим захворюванням є онкологія, рак підшлункової залози, який дає метастази. Однією з найбільш злоякісних пухлин називають саме пухлину головки підшлункової залози.

 

У рентгенологічному відділенні Центральної міської клінічної лікарні – єдиному місці в Україні – проводять таке обстеження, як перфузіографія – унікальний метод, який відображає дуже важливі показники для тканин підшлункової залози, так званий об’ємний кровотік. За допомогою цього методу лікарі можуть визначити, скільки мілілітрів крові протікає через дану частинку об’єму підшлункової залози за одну хвилину.

 

Восени цього року роботу івано-франківських рентгенологів заслуховували на Міжнародній конференції в Сандомирі (Польща) і європейці були здивовані, що у Івано-Франківську проводять такі обстеження, за якими Польща не встигає.

 

Ігор Соколовський наголошує: якщо людина відчуває біль, вона має звернутися до дільничного лікаря. Той скерує хворого на ультразвукове обстеження, також пацієнта оглянуть хірург та гастроентеролог.

 

І якщо людина потрапляє на стаціонарне лікування до лікарні, тільки тоді вона може проходити томографічне обстеження підшлункової залози, адже ця діагностика потребує досконалого знання цілого організму пацієнта. Препарати, які вводять довенно, є агресивними, тому лікарі мають знати, що не зашкодять хворому. Пацієнт проходить підготовку, здає певні аналізи, за день до обстеження п’є спеціальну рідину. Обстеження дуже складне і дуже специфічне, тому перебування людини на стаціонарному лікуванні є надзвичайно важливим. Підготовка до такого обстеження може займати від одного до семи днів.

 

Проте саме така діагностика може врятувати життя і допомогти виявити хворобу та провести своєчасне необхідне лікування.


24.12.2015 595 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1077
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2098
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1730

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

529

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1168

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

540
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24279
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

486
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

641
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7038
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

640
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1648 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

633
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

545