У Яремче відбулася Перша в Україні Літня школа з юридичних інновацій

22-26 липня у місті Яремче відбулася перша в Україні Літня школа з юридичних інновацій, учасниками якої стали 12 викладачів та 4 студенти з 12 правничих шкіл. Варто зазначити, що всього було отримано 73 заявки на участь, серед яких обирались найвмотивованіші.

Організатор заходу – Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України у партнерстві з Kyiv Legal Hackers та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя», Координатора проектів ОБСЄ в Україні, повідомили Фіртці у Мінюсті.

Кращі з кращих розповідали учасникам Літньої Школи про сучасний світ юридичних інновацій.

Зокрема, «зірковий» спікер – професор Бруклінського університету, засновник Brooklyn Law Incubator & Police Clinic та один із засновникі Legal Hackers community, Джонатан Аскін, розповів, як та чому виникла ідея створення такої спільноти, яким чином legal innovations викладаються у закладах вищої освіти Сполучених Штатів Америки, а також як врахувати особливості глобального контексту під час викладання курсу з юридичних інновацій в Україні.

Микита Підгайний розповів про те, як та навіщо створюють чатботи, чи насправді такий інструмент може замінити юриста та які етичні проблеми виникають під час спілкування з роботом-співрозмовником. Також учасники практикували свої навички у legal engineering та лише за годину створили 16 чатботів.

Андрій Костенко пояснив основи діджиталізації права, розповів, як працюють нейромережі та яким чином відбувається оцифровка даних. Інша його тема була присвячена штучному інтелекту та алгоритмам у праві. Особливо цікавим був приклад можливості винесення судових рішень за допомогою коду та цифр «0» та «1».

Сергій Сученко поділився досягненнями та майбутніми проєктами Програми USAID «Нове правосуддя» щодо запровадження в Україні елементів вирішення спорів онлайн.

Нестор Дубневич зацікавив присутніх темою про блокчейн та навіть перевів кільком активним учасникам по частинці криптовалюти. Тепер викладачі правничих шкіл знають, як працює ця система. Окремо він зупинився на смарт контрактах, децентралізованих реєстрах та блокчейн-нотаріаті.

Дмитро Форемний представив учасникам основи монетизації та фандрейзингу проєктів, а особливу увагу звернув на правила взаємодії засновника стартапу з інвестором. Учасники дізналися, де знайти свого «бізнес-янгола» та яку бізнес модель обрати в залежності від типу проєкту.

Владислав Посад розповів про правила оформлення презентацій для того, щоб вони максимально ефективно сприймалися, пояснив правила оформлення текстів та розказав про «вдів», «сиріт» та «бідних родичів», що є основними помилками, котрі заважають легкому прочитанню документу.

Павло Русев та Дар’я Кушнір у свою чергу нагадали учасникам, що у куті будь-якого проєкту мають стояти потреби споживача, в іншому випадку навряд чи такий стартап можливо вважати успішним. У підкріплення своїх тез вони провели воркшоп з дизайн-мислення, метою якого було тренування з виявлення потреб гіпотетичного споживача.

Один із співорганізаторів Літньої школи – Денис Іванов – поділився власним досвідом з впровадження курсу з юридичних інновацій, розказав про логіку побудови тем та питань, а також методів викладання цієї доволі специфічної дисципліни. Він окремо наголосив, що, враховуючи складність та специфіку тем, які поєднують технології та право, викладачі з правничих шкіл можуть фахово оволодіти не усіма темами, тому їхня взаємодія, обмін досвідом та гостьові лекції є чудовим варіантом для якісного викладання курсу.

Протягом усього тижня учасники натхненно працювали і в результаті представили 4 варіанти навчального курсу з юридичних інновацій. Вони відрізняються своїм наповненням, практичними завданнями та формою контролю. Кожен з представлених курсів заслуговує бути рекомендованим до викладання у юридичних закладах вищої освіти.

Літня школа з юридичних інновацій продемонструвала, що нині державна служба може об’єднати на одному полі гравців з різних сфер діяльності: представників міжнародних організацій, спільноти юристів-айтішників та викладачів вишів. А головне, цей захід був першим кроком на шляху впровадження в правничих школах курсу, який має навчити майбутніх юристів тому, чого давно вже очікують роботодавці та суспільство у цілому.

У найближчому майбутньому проєкти навчальних курсів мають бути доопрацьовані.

Наша кінцева мета – підвищення якості юридичної освіти через впровадження в освітній процес актуальних, сучасних навчальних курсів, зокрема курсу з юридичних інновацій.


31.07.2019 1073
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2609
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1238
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1147
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2344
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3778
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2785 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1015

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

855

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

806

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

749
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

65
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10493
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

57
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

402
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5487
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1197
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

591
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

436 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

868
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

757
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

809