У Галичі презентували «Золоту булаву» Василя Хитрука


У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулася зустріч з Василем Хитруком, вченим– етноісториком, культорологом, членом національних спілок – краєзнавців та письменників, кандидатом філологічних наук.



У Галич дослідник прибув для презентації свого нового дослідження – грунтовної праці з етноісторії України та Європи «Золота булава. Духовний Код Трипілля, України і Європи». Співорганізаторами зустрічі виступили Національний заповідник «Давній Галич» та Музей мистецтв Прикарпаття (м. Івано-Франківськ).


Автор книги Василь Хитрук, свою розповідь розпочав про «дешифрацію» назви презентованого видання. За його словами: «…у санскриті слово «бу» означає «закон», а «лава» - «земля». Таким чином, це – книга про закон землі…». Книга писалася близько 30 років, опрацьовано великий масив джерельного матеріалу. Праця складається з 24 розділів, десятків додатків. В роботі автор подає порівняльний аналіз слів на санскриті, які є тотожними словам в українській мові. Автор вперше наводить 33 приклади вживання назви «Україна» в різних джерелах, саме в написанні «Україна» - на відміну від використовуваної в історичній науці назви «Окраїна».



У центрі свого дослідження Василь Хитрук не ставить війни і збройні конфлікти, які відбувалися між людьми, а розвиток мирних хліборобських цивілізацій. Саме мирні цивілізації стоять на шляху творення, генерування подальшого розвитку – а, відповідно, і культура давніх предків українців, творилася мирним шляхом. Також, Василь Хитрук розглядає питання поразок української державності, аналізує її причини. Основною проблемою він вважає брак єдності між народом, відсутності почуття монолітності.

 

При написанні книги використані знання з етнології, археології, фольклору та мовознавства. Для написання книги автор здійснив десятки подорожей всією Україною; вивчаючи міграції етрусків та інших народностей він відвідав ряд країн – зокрема, Індію. Дослідник охарактеризовує особливості своєї книги – вона є іншим поглядом на етноісторію нашої держави, на етноісторію слов’ян, Європи та світу. «Книга не є витвором фантазії, її базою є давні тексти та зображення, які мав можливість вивчати автор» - підсумовує Василь Хитрук.




Довідково. Василь Хитрук- письменник, перекладач, філософ-українознавець, один із перших зачинателів нової духовності, української державності і Просвіти 80-90-х років наролдивсяна Поділлі. Член Національної спілки письменників України, член Правління Товариства краєзнавців України з дня заснування, голова Надзірної Ради неурядової Вільної Академії Святої Матері імені Григорія Сковороди, член експерт-всеукраїнської акції "Рушник Національної Єдності". Василь Онуфрійович цікавиться і Гуцульщиною, нашими звичаями та традиціями. "Ще у далекому історичному 1987 році запросив вас і учасників вашого Красноїлівського народного театру імені Гната Хоткевича на Київську сцену з нагоди 100-річчя ювіляра-корифея" - писав нам у своєму листі письменник.

11 липня Василь Хитрук презентував свою «Золоту Булаву» у Верховині. Роповів гуцулам, що писав книгу більше 25 років, що вона присвячена Святому Духу Всепроникаючої Любові, в тім числі й Карпатців... та етноісторії Трипільської України і її ролі на долі усіх Європейців і світу. Книга містить чимало картин та фотографій, адресується широкому колу читачів нового покоління.


23.07.2012 2204 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1265
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2049
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1281
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1572 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4262 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34129

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

233

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

243

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

571

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

977
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1347
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1426
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

834
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2144
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12404
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1714
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1482
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30675 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

521
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1074
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

456
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

541