Учора, 19 квітня, у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулося свято наукової книги. Тут було презентовано дослідження заступника генерального директора з наукової роботи, кандидата історичних наук Семена Побуцького під назвою «Галицька митрополія в контексті міждержавних і міжконфесійних відносин ХIV-XV століть».
Для кожної наукової установи, кожного науковця, видання нової книги є справжнім святом, — ідеться у повідомленні управління культури Івано-Франківської ОДА. І це не дивно – адже нововидана книга є підсумком багаторічної праці автора або авторського колективу, вона узагальнює всі отримані знання в працесі дослідження, є мотивацією для інших науковців у розв’язанні порушених проблемних питань.
Презентована у Галичі книга дає змогу простежити складну історію Галицької митрополії в стосунках з тогочасними провідними центрами – Константинопольським патріархатом, Апостольською столицею, Московським князівством. Захід проходив під патронатом Києво-Галицької митрополії УГКЦ. На презентацію видання зібралися науковці, представники органів місцевого самоврядування та духовенства, усі зацікавлені історією рідного краю, пишуть Вікна.
Своїм враженням про книгу і шлях дослідника в історичній науці поділився кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, одногрупник автора Олег Білоус.
Він передав щирі вітання автору від проректора з наукової роботи Івана Миронюка та завідувача кафедри релігієзнавства і теології о. Святослава Кияка.
Доцент кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, кандидат історичних наук Ігор Коваль висловив радість з того приводу, що презентація книги проходить жваво і користується зацікавленням галицької громади – це є свідченням того, що українська наука має майбутнє. На його думку, кожен науковець досягає успіху тоді, коли віддає багато зусиль вивченню теми – як це зробив Семен Побуцький, що вивчає проблематику Галицької митрополії останні 15 років своєї наукової роботи.