Сьогодні, 5 червня, у спортивному комплексі «Олімп» відбувся відкритий Всеукраїнський турнір з фрі-файту пам’яті Павла Федорука.
Організаторами змагань виступили Івано-Франківська обласна федерація бойових мистецтв, Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради за підтримки Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств. У Франківську це вже четвертий турнір з фрі-файту пам’яті Павла Федорука, пише Фіртка.
Змагання відбулися у розділах Ріал файт (старші 19 років) та Лімітед файт (13-15 років, 10-12 років). Що цікаво, в рамках турніру також пройшов Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів (16-18 років). Позмагатися за нагороди приїхало загалом близько 90 спортсменів із п’яти областей України: Вінницької, Тернопільської, Сумської, Житомирської та Івано-Франківської. Прикарпаття представляли, аж п’ять своїх команд.
Урочистості з нагоди відкриття четвертих змагань відкрила мати Павла Федорука, Зінаїда Федорук, а старт змаганням дав головний суддя турніру Валерій Одайський.
За словами Зінаїди Федорук, щороку турнір набуває більшого популярності, тож до наступного ювілейного року планується створення Благодійного фонду, щоб призів для переможців було ще більше.
«Крім того, що Павло Іванович здобув дуже стрімку наукову кар’єру, він також цікавився мистецтвом: грав на скрипці, гітарі, складав музику також мав гарну фізичну підготовку. Він тренувався до останнього, купався у воді при досить низьких температурах в Бистриці, був дуже системним та правильно організованим, він започаткував обласну федерацію бойових мистецтв. Фрі-файт унікальна бойове мистецтво – це молодий вид боротьби, проте мтрімко набирає популярності в світі. Ми маємо справу з феноменом. Павло Іванович дуже велике значення приділяв і бойовим мистецтвам, і у січні, коли його не стало, до мене прийшли спортсмени та запропонували щороку проводити турнір пам’яті. Сьогодні – це четвертий турнір і він набирає масштабів, адже цьогоріч він є всеукраїнським. Мені приємно, що ви займаєтеся видом спорту, де тренуєте не лише свої фізичні здібності та якості, а й духовні», - звернулась Зінаїда Федорук до учасників турніру.
До слова, фрі-файт – це мистецтво бою, яке було створено в Україні та запозичене вже від нас іншими країнами.
Проректор з наукової роботи ПНУ Андрій Загороднюк під час офіційного відкриття змагань наголосив, що "турнір - добра нагода не лише зустрітися, а й зробити корисні речі для розвитку молоді".
«Ми робимо добрий поступ, що організовуємо своїх дітей. Павло дуже добре розумів, щоб досягати успіхів у житті ми повинні бути не тільки сильні духом, а й розвивати фізичні якості. Університет хоче подякувати організаторам, що цей захід стає традиційним і вже наступного року буде ювілейний. Успіху всім, сили духу та нехай переможе сильніший», - зауважив Загороднюк.
Після майже двогодинних боїв у фіналі визначились переможці. В цьому році команда з Тернополя, зібрала найбільше призових місць, а саме: 6-золотих, 2-срібних та 5-бронзових медалей отримала грошовий приз у розмірі 4000 гривень від родини Федоруків.
Отож, за підсумковим рейтингом по командах на турнірі з фрі-файту пам’яті Павла Федорука перемогу отримали дві команди з Івано-Франківська, а беззаперечними чемпіонами стали спортсмени із Тернополя, посівши перше почесне місце.
1 місце команда СК «Характерник» (Тернопіль)
2 місце СК «Вікінг» (Івано-Франківськ)
3 місце команда СК «Характерник» (Ворохта).»