У Франківську відкрили центр ядерної медицини (фото)

В Івано-Франківську відбулось відкриття Прикарпатського центру ядерної медицини «Євроклінік».

Прикарпатський центр ядерної медицини «Євроклінік» оснащений сучасним однофотонним емісійним комп'ютерним томографом фірми General Electric, США, що дозволяє проводити радіоізотопні дослідження практично всіх органів і систем людини.

Головний лікар та директор центру Андрій Белегай зауважив, що це унікальний заклад у Західному регіоні, інформує Фіртка.

"Ми впроваджуємо традиції ядерної медицини. Працюємо на унікальному апараті. Ми говоримо тільки про діагностику і оскільки центр приватний, то послуга буде платною. Проте буде певний перелік людей, які зможуть отримати діагностику безкоштовно. Наразі це питання узгоджується", - відзначив головний лікар центру.

У центрі проводитимуть три види досліджень: кісток, нирок та лімфатичної системи. Середня ціна обстеження - 3 тисячі гривень.

"Мене особисто дуже тішить, що поруч з обласним клінічним онкологічним диспансером з'явився такий центр. Таких апаратів в Україні є небагато. Цей апарат дозволить визначити проблеми зі здоров'ям на самих ранніх термінах, навіть перш ніж проявляються симптоми. Крім того, центр дозволить діагностувати не тільки онкологічні захворювання, а й проблеми із серцем, ендокринною системою та травматології. До сьогодні на радіоізотопну діагностику ми відправляли пацієнтів у Львів. Тому маю надію, що ми налагодимо співпрацю з центром", - зазначив Володимир Романчук, головний лікар онкодиспансеру.

У кров пацієнта вводиться невелика кількість речовини з радіоактивною міткою, яка накопичується в пошкоджених або здорових тканинах. Накопичення реєструється спеціальним чутливим приладом - гамма-камерою. Гамма-камера створює «фотографічне» зображення органів людини, які накопичили введений препарат, що може відображатися в 3D режимі.

Введена речовина є практично безпечною для пацієнта, не викликає алергічні реакції і швидко виводиться з організму після дослідження, що забезпечує мінімальне променеве навантаження. Процедура сканування кісток скелету і інших органів протікає безболісно та комфортно", - пояснюють медики.

Сама процедура від введення радіофармпрепарату до початку дослідження займає від 30 хвилин до 3 годин, в залежності від виду обстеження. Це необхідно для того, щоб введена речовина розподілилася в тілі людини. 

Реагент з організму пацієнта виводиться за три години.

Центр функціонуватиме в Івано-Франківську за адресою вул. Медична, 15.


Довідка:

Однофотонна емісійна комп’ютерна томографія (SPECT)  - сучасний метод радіоізотопної діагностики, який використовується для оцінки функціонування та патологічних змін різних органів і тканин. Такі методи діагностики, як рентгенографія, УСГ, КТ або МРТ орієнтовані на виявлення структурних змін в тканинах людського організму, і не завжди дозволяють розпізнати захворювання на ранніх стадіях, коли відхилення проявилися на рівні біохімічних змін в тканинах. В цей час приходить на допомогу однофотонна емісійна комп’ютерна томографія, яку тому й називають молекулярною діагностикою.

Радіонуклідні методи дослідження показані при хворобах серця, головного мозку, захворюваннях нирок і печінки, а також є незамінним методом у виявленні та оцінці поширеності онкологічних процесів.

Вигідною відмінністю однофотонної емісійної комп’ютерної томографії від інших методів діагностики є розпізнавання патологічного процесу на ранніх стадіях захворювання, тобто до того моменту, як хвороба встигла себе проявити.

Стає доступною інформація про функції органу та отримання кількісних показників ступеня його ураження на ранніх стадіях.

У більшості випадків однофотонна емісійна комп’ютерна томографія не вимагає спеціальної підготовки, а протипоказанням до проведення обстеження є тільки вагітність.

Радіофармпрепарат, який вводиться при дослідженні, як правило, не викликає ніяких побічних ефектів, а променеве навантаження при сцинтиграфії не перевищує рентгенографічні дослідження.

Можна обстежити практично будь-який орган, кістки скелету, причому зробити обстеження можна декількома способами. При чітко поставленому діагностичному завданні і безперервності зворотного зв'язку між лікарем радіонуклідної діагностики і лікарями клінічних відділень, можливості однофотонної емісійної комп’ютерної томографії практично безмежні, а допомога в постановці складних діагнозів - неоціненна, при цьому ціна обстеження доступна для кожного пацієнта.

Кількість, розташування та загальна площа приміщень у діагностичному центрі відповідає нормам, що загальноприйняті в Європі. Це дозволяє персоналу виконувати роботу відповідно до усіх вимог радіаційної безпеки, що суттєво підвищує якість обслуговування, а спеціально обладнані приміщення для пацієнтів роблять їх перебування у відділенні найбільш комфортним.

Фотогалерея


29.10.2018 11057
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

327
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3633
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2973
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1800
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

359
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721