У Франківську відбудеться спецпоказ воєнної драми «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

29 серпня в прокат виходить воєнна драма «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». В Івано-Франківську 1 вересня відбудеться спецпоказ стрічки.

У серпні 2014 року українські військові, переважно добровольчі батальйони, увійшли в  невелике місто Іловайськ, стратегічне для визвольної операції,  і взяли під контроль частину міста, однак після заходу значної частини регулярних російських військ українські захисники опинилися в оточенні, пише Фіртка.

Тарас Костанчук, командир штурмової групи батальйону «Донбас» із позивним «Бішут» і його товариш «Квентін» (позивний змінено), отримали поранення і не можуть відступати з рештою батальйону.

Змушені переховуватись, вони забігають до квартири 90-річної Петрівни. Хто може їх здати «кадирівцям» чи місцевим терористам? Що робити з кулею, яка застрягла в черепі у Бішута? Хто допоможе прорватися до своїх?

«Я хотів зняти цей фільм, щоб Іловайськ назавжди залишився в історії як безпрецедентна подія, найтрагічніша в новітній історії України. Ніколи ще не було, щоб одночасно в одному місці загинуло близько 500 бійців, — і сподіваюся, вже ніколи не буде! І вони загинули не тому, що вступили в нерівний бій, а тому що їх обманули, пообіцявши дати зелений коридор, а натомість ворог розстрілював прямою наводкою незахищені автобуси.  Я хочу, щоб Іловайськ  залишився в пам’яті народу, в історії,  щоб люди знали імена героїв», - говрить Тарас Костанчук, учасник боїв за Іловайськ, продюсер фільму і виконавець однієї з головних ролей.

Воєнна драма режисера Івана Тимченка – це історія про війну і мир, військових і цивільних, захисників України і російську агресію.

«Досить складно було поєднати кілька завдань  -  залишити все, що заклав Михайло Бриних у сценарії, а там безліч алегорій, алюзій, там кожен персонаж має досить глибоку ідею,  і зробити так, щоб фільм сподобався масовому глядачу. Сподіваюся, ми впоралися», - додає Іван Тимченко, режисер.

В основі сценарію лежить реальна історія командира штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини і зіграв у фільмі самого себе. Але головний герой картини – батальйон «Донбас». 

«Це жодним чином не пропагандистський фільм, але безсумнівно патріотичний. Ми з Тарасом Костанчуком одразу зійшлися на тому, що  фільм має бути  без надмірного пафосу, яким грішать усі українські фільми, а про війну - й поготів. Тут дуже тонка межа, яку не варто переходити. Бо з одного боку хочеться, щоб фільм був патріотичний і ні в кого не виникало жодних сумнівів, за що й проти кого ми воюємо,  а з другого – не хочеться  скотитися в театральщину, і знову ж таки пропаганду. Художній фільм не повинен встановлювати істину, він має дати людині катарсис, розуміння, що відбулося, як і заради чого», - розповів Михайло Бриних, сценарист. 

У фільмі йдеться також про загиблих в Іловайську реальних героїв – “Шульца”, “Скіфа”, “Франко”, “Самольота”, “Карата” та інших бійців.  Крім Тараса Костанчука, в стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського котла.

“Унікальність фільму полягає в тому, що це історія, розказана самими бійцями батальйону «Донбас». Я думаю, це найправдивіша інтерпретація з можливих. І якщо вам не байдуже те, що відбувається в Україні, ви маєте подивитися цей фільм”, - говорить Світлана Соловйова, продюсерка.

У ролях: Тарас Костанчук, Олег Драч, Анастасія Ренард, Руслан Сокольник, Сергій Дзялик, Олександр Мавріц, Євгеній Ламах, Федір Риков, Сергій Солопай, Марія Карпенко, Істан Розумний, Олексій Махлай, Олександр Назарчук, Олександр Папуша, Геннадій Василенко, Олекса Городенко, Микола Григоренко, Анастасія Гіренкова, Сергій Детюк, Олена Василенко, Іван Підгірний.

 


23.08.2019 1483
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2438
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1142
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1086
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2265
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3702
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2681 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

945

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

809

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

756

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

720
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10434
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1286
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5423
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1137
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2931
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1285
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

381 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

822
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

708
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

757