У Франківську світові режисери, художники та музиканти представлятимуть мистецтво на фестивалі PORTO FRANKO (фото+додано відео)

 

 

В Івано-Франківську в будівлі палацу Потоцьких під звуки шуму моря та крику чайок відбулась прес-конференція організаторів фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO. 


Фестиваль відбудеться з 14 по 18 червня в Івано-Франківську та стане справжнім мистецьким вибухом й неповторним урбаністичним міфом. Цьогоріч  фестиваль залучить неймовірну кількість персонажів, зірок, різних театральних візуалізацій, інформує Фіртка.

"Ми дуже щасливі, що PORTO FRANKO цьогоріч знову відбудеться. Наш меседж - відкритий порт, який акумулює все найкраще в Європі. Це буде більш потужно ніж минулого року. Однією з локацій буде Палац Потоцьких на території і в середині", - сказав гендиректор PORTO FRANKO Ростисав Держипільський.



Генеральними патрнерами фестивалю виступили Благодійний фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" і Фонд "Україна інкогніта". Обидва фонди переконані, що місто має бути спрямоване в сучасність та майбутнє. А фестиваль PORTO FRANKO включає усі напрямки мистецтва, що розвиває Івано-Франківськ, як сучасне місто. 



За словами директора фестивалю Романа Григоріва, щодня в рамках фестивалю відбуватиметься близько 10-20 івентів. Долучиться до Івано-Франківська фестивалі-партнери Києва ("Гогольfest") та Одеси ("Jazz-Коктебель").


Відкриття фестивалю PORTO FRANKOвідбудеться 14 червня ввечері на даху та всередині драмтеатру, який перетвориться на корабель.  

"Фестиваль відбуватиметься на воді, в повітрі та на дахах", - кажуть організатори. 

 

Серед основних локацій: Палац Потоцьких, драмтеатр, завод "Промприлад", морський порт на воді - міське озеро, Вічевий Майдан залізничний вокзал, Музей мистецтв Прикарпаття, філармонія та ляльковий театр. 

 

"Цей фестиваль має мати не лише всеукраїнське бачення, а й Європейське. Цьогоріч серйозно розшириться географія фестивалю. Запрошуємо всіх відкрити для себе порт Франківськ", - резюмував Ростислав Держипільський.  
 


Куратор візуальної програми, митець Анатолій Звіжинський розповів, що виставки відбуватимуться в хірургічному корпусі Палацу Потоцьких. До уваги глядачів буде представлено роботи понад 30 художників України та світу. Серед сюрпризів візуальної програми художники з Нідерандів, Румунії та Польщі.


Що стосується театрального мистецтва, його куратор Олексій Гнатковський розповів, що вистави будуть поділені на денні та нічні.

Найвідоміші світові режисери приїдуть зі своїми виставами до Івано-Франківська. Так, буде представлено легендарний театр Еймунтаса Някрошуса з Литви, польський театр з Гардженіц та режисер Владзімір Станєвський із виставою "Pynthianoratorio", вистава Ростислава Держипільського "Hamlet" та театр "ДАХ" представить виставу Шекспіра "12 ніч", режисер якої Дмитро Богомазов. За словами Гнатковського, після кожного дня вистав в драмтеатрі відбуватимуться афтер-паті.  


Куратор музичної частини фестивалю Олександр Балтушев розповів, що музична сцена працюватиме на Вічевому майдані 16-18 червня. У перший день на головній сцені виступить гурт "Перкалаба", "Козаксистем" та "Брати Гадюкіни". В інші дні фестивалю виступлять лідери українського поп-року "Бумбокс", гурти з Тернополя та Ізраїлю, "THE Maneken", румунський гурт "Subcarpati", гурт "Ке"Паса". 

 

Крім того, музика Джона Кейджау у виконанні всесвітньовідомого піаніста Антонія Баришевського лунатиме в залі залізничного вокзалу, а на еко-майданчику на території Палацу Потоцьких "запалюватимуть" іспанські та кубинські ді-джеї. Відбудеться також інсталяція від голандця на інструменті із бамбуку. Також цікавинкою фестивалю стане китайський хор. 


Кіно-програма фестивалю присвячена музичному документальному кіно, вперше в Україні на великому екрані представлять фільми присвячені Бобу Ділану та гурту "Нірвана". 

 

Загалом організатори фестивалю лише привідкрили попередню програму, але всі карти відкривати не наважуються, адже ведуться переговори ще з багатьма артистами та музикантами. 

 

 

 


19.04.2017 695 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9379 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1237
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5736
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1552
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1417

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

491

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1306

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1139

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1034
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

383
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

459
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1398
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

453
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

723
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5769
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

475
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

341
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

669 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969