У Франківську світові режисери, художники та музиканти представлятимуть мистецтво на фестивалі PORTO FRANKO (фото)

 

 

В Івано-Франківську в будівлі палацу Потоцьких під звуки шуму моря та крику чайок відбулась прес-конференція організаторів фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO. 


Цьогоріч фестиваль відбудеться з 14 по 18 червня в Івано-Франківську та стане справжнім мистецьким вибухом й неповторним урбаністичним міфом. Цьогоріч  фестиваль залучить неймовірну кількість персонажів, зірок, різних театральних візуалізацій, інформує Фіртка.

"Ми дуже щасливі, що PORTO FRANKO цьогоріч знову відбудеться. Наш меседж - відкритий порт, який акумулює все найкраще в Європі. Це буде більш потужно ніж минулого року. Однією з локацій буде Палац Потоцьких на території і в середині", - сказав гендиректор PORTO FRANKO Ростисав Держипільський. 


Цьогоріч генеральними патрнерами фестивалю виступив Благодійний фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ"  і "Україна інкогніта". Обидва фонди переконані, що місто має бути спрямоване в сучасність та майбутнє. А фестиваль PORTO FRANKO включає усі напрямки мистецтва, що розвиває Івано-Франківськ, як сучасне місто.  



За словами директора фестивалю Романа Григоріва, щодня в рамках фестивалю відбуватиметься близько 10-20 івентів. Долучиться до Івано-Франківська фестивалі-партнери Києва ("Гогольfest") та Одеси ("Jazz-Коктебель").



Відкриття фестивалю PORTO FRANKO відбудеться 14 червня ввечері на даху та всередині драмтеатру, який перетвориться на корабель.  

"Фестиваль відбуватиметься на воді, в повітрі та на землі", - кажуть організатори. 

 

Серед основних локацій: Палац Потоцьких, драмтеатр, завод "Промприлад", морський порт на воді - міське озеро, залізничний вокзал, Музей мистецтв Прикарпаття, філармонія та ляльковий театр. 

 

"Цей фестиваль має мати не лише всеукраїнське бачення, а й Європейське. Цьогорріч серйозно розшириться географія фестивалю. Запрошуємо всіх відкрити для себе порт Франківськ", - резюмував Ростислав Держипільський.  


Куратор візуальної програми, митець Анатолій Звіжинський розповів, що виставки відбуватимуться в хірургічному корпусі Палацу Потоцьких.

 

До уваги глядачів буде представлено роботи понад 30 художників України та світу. Серед сюрпризів візуальної програми художники з Нідерандів, Румунії та Польщі.


Що стосується театрального мистецтва, його куратор Олексій Гнатковський розповів, що вистави будуть поділені на денні та нічні.

Найвідоміші світові режисери приїдуть зі своїми виставами до Івано-Франківська. Так, буде представлено легендарний театр Еймунтаса Някрошуса з Литви, польський театр з Гардженіц та режисер Владзімір Станєвський із виставою "Pynthianoratorio", вистава Ростислава Держипільського "Hamlet" та театр "ДАХ" представить виставу Шекспіра "12 ніч", режисер якої Дмитро Богомазов.

 

За словами О.Гнатковського, після кожного дня вистав в драмтеатрі відбуватимуться афтепаті.  

  

Куратор музичної частини фестивалю Олександр Балтушев розповів, що музична сцена працюватиме на Вічевому майдані 16-18 червня. У перший день на головній сцені виступить гурт "Перкалаба", "Козаксистем" та "Брати Гадюкіни". В інші дні фестивалю виступлять лідери українського поп-року "Бумбокс", гурти з Тернополя та Ізраїлю, "THE Maneken", румунський гурт "Subcarpati", гурт "Ке"Паса". 

 

Крім того, музика Джона Кейджау у виконанні всесвітньовідомого піаніста Антонія Баришевського лунатиме в залі залізничного вокзалу, а на еко-майданчику на території Палацу Потоцьких "запалюватимуть" іспанські та кубинські ді-джеї. Відбудеться також інсталяція від голандця на інструменті із бамбуку. Також цікавинкою фестивалю стане китайський хор.

 

Кіно-програма фестивалю присвячена музичному документальному кіно, вперше в Україні на великому екрані представлять фільми присвячені Бобу Ділану та гурту "Нірвана".

 

Загалом організатори фестивалю лише привідкрили попередню програму, але всі карти відкривати не наважуються, адже ведуться переговори ще з багатьма артистами та музикантами. 

 

 


19.04.2017 1584 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1593 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3662
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5437
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1688
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2085

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

186

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

198

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

888
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

483
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

777
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2472 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

513
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

878
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4923
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

741
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

660
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

594
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

405
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

733
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

893 2