У Франківську судять медиків за смерть вагітної жінки: чоловік померлої та лікар ОПЦ дали свідчення

Сьогодні, 25 березня, в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру.

Йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року. Через закінчення повноважень судді, справу почали розглядати заново, інформує Фіртка.

Справу слухає суддя Іннеса Болюк.

Підозрювані у справі завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький.

Сьогодні на засіданні суд перейшов до допиту потерпілого. Потерпілий Олександр Гезей розповів, що його дружина була вагітна вчетверте.

"Жінка сказала, що її щось турбує внизу живота. Це був 16-ий тиждень. У нас УЗД було заплановане на пізніше, а я сказав йди завтра зранку на УЗД. Там їй сказали, що плід завмер", - розповів потерпілий.

Після цього, за словами потерпілого, у своєї лікарки жінка отримала направлення у перинатальний центр.

"Призначили медикаментозне лікування. Я поїхав в аптеку все купив. Її готували до операції, але ще не казали коли. 11 числа лікар сказала купити плазму. В обід теща з тестем придбали і привезли її в пологовий. Віддали Тані, а вона медсестрі. Все було добре. Сказали на 12 квітня буде операція о 9 годині. Ми з нею ввечері розмовляли, все було добре. Зранку операція почалась о 9.45, мені жінка сказала, що не було анестезіолога. Десь він затримався. Через хвилин 10 теща подзвонила  і сказала, що Таню повезли в реанімацію. Моя мама залишилась з дітьми. Ми всі чекали в лікарні, ніхто нам нічого не казав: що сталось, чого повезли", - розповів Олександр Гезей.

За словами чоловіка, пізніше медики повідомили йому, що щось сталось, мовляв серцева недостатність чи тромб і жінка померла.

"Я зайшов в реанімацію. Вона була холодна. Десь до обіду до другої години вона ще знаходилась там. Потім її повезли в обласну лікарню на розтин. Були такі речі, що сказали мені лікарі, які вскривали її, що матка чомусь не скоротилась, таке ніби її оперували вже, як вона була не жива. Напередодні, як я питав жінку, що роблять, Таня казала, що капають її, ніяких проб, аналізів не брали, сказали, що буде загальний наркоз. Я розмовляв з нею по телефону майже цілий день. Жінка мені казала, що її оперуватиме лікар, яка її вела, заввідділом і анестезіолог. Два заввідділом будуть. Я відповів, що це, мабуть добре", - зазначив потерпілий.   

Прокурор поцікавився, чи повідомляли лікарі про крововтрату.

"Мені лікарі нічого не могли відповісти взагалі. Вони, як би уникали мене", - каже потерпілий.

Також суддя поцікавився причиною смерті, чи відома вона потерпілому.

"Необґрунтоване введення замороженої плазми. Але не було крововтрати. Лікарі нічого пояснити не могли, сказали, що буде внутрішнє розслідування і все", - каже Олександр.

Захист обвинувачених поцікавився, чи знав чоловік, куди було виписане направлення. Потерпілий пояснив, що було в міський перинатальний центр, проте дружина вирішила піти в обласний.

"Я знаходився в той час з дітьми, вона мені повідомила, що буде в обласному", - зазначив потерпілий.

За його словами, перед операцією дружині принесли папери про згоду. Відповідаючи на запитання захисників, потерпілий повторив, що йому ніхто нічого не говорив, а поцікавитись не було в кого.

"Там, де вскривали видали довідку про смерть. Зі слів патологоанатома, коли ми забирали тіло, нам сказали, що матка дружини не скоротилась", - каже потерпілий.

Крім того, відповідаючи на запитання, потерпілий повідомив, що це була друга завмерла вагітність у дружини. Перша була близько 15 років тому.

"Жінка вже не перший раз вагітна. Вона вже мала досвід. Вона почувала себе добре. Вона ще, коли вже їй дали направлення, казала мені: "Саша, може я піду ще на одне УЗД, може там якась помилка", - зазначив потерпілий.

Суддя Болюк поцікавилась чи були показання у жінки про те, що їй рекомендували лягати на зберігання. Потерпілий зазначив, що не пам'ятає такого. Втім, суддя додала, що у матеріалах справи міститься інформація, що дружина відмовилась, оскільки мала перебувати з двома дітьми.

За словами потерпілого, причину того, що плід завмер дружині не сказали.

"Вона ще мала сумніви, ми думали, що може там ще все нормально. Усе, що нам говорили ще тоді (після першої завмерлої вагітності) ми виконували, вона пила вітаміни. Все, що казали ми робили", - зазначив потерпілий.

Дві попередні вагітності, за словами чоловіка, дружина виношувала добре.

Також сьогодні у суді допитали свідка анестезіолога ОПЦ Романа Савича. Медик розповів, що брав участь у реанімації потерпілої.

"Я тоді не працював, уже закінчив робочу зміну, але додому ще не пішов. Почув, що там була якась проблема. Я не пам'ятаю добре, але все, що було я описав у картці реанімаційних заходів. Все написано в історії хвороби", - каже медик.

"Знаю, що ми перевезли хвору з малої операційної в реанімацію. Не пам'ятаю чи то вже була зупинка серця чи ще ні. Проводили операцію завідувач гінекологічним відділенням і наш завідуючий. У нас прийнято так, що керує один, бо не можуть всі керувати. В будь-якій операції приймають участь дві бригади . У нашій бригаді керував Микола Бутніцький. Коли я прийшов, вже операція не проводилась. Всі люди помирають однаково від серцевої або дихальної недостатності. І всім надаються стандартно реанімаційні заходи не залежно, що до цього привело", - зазначив свідок.

Захисник одного з обвинувачених запитав, чи свідок бачив кров в операційній, той зазначив, що не бачив. Крім того, суддя поцікавилась у свідка чи він працює в прямому підпорядкуванні Бутніцького. Свідок це підтвердив.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 6 травня 13.20. У справі планують допитати інших свідків.


25.03.2019 11966 3
Коментарі (3)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1398
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2967
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3276 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

999

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2399
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151