У Франківську судять медиків за смерть вагітної жінки: чоловік померлої та лікар ОПЦ дали свідчення

Сьогодні, 25 березня, в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру.

Йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року. Через закінчення повноважень судді, справу почали розглядати заново, інформує Фіртка.

Справу слухає суддя Іннеса Болюк.

Підозрювані у справі завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький.

Сьогодні на засіданні суд перейшов до допиту потерпілого. Потерпілий Олександр Гезей розповів, що його дружина була вагітна вчетверте.

"Жінка сказала, що її щось турбує внизу живота. Це був 16-ий тиждень. У нас УЗД було заплановане на пізніше, а я сказав йди завтра зранку на УЗД. Там їй сказали, що плід завмер", - розповів потерпілий.

Після цього, за словами потерпілого, у своєї лікарки жінка отримала направлення у перинатальний центр.

"Призначили медикаментозне лікування. Я поїхав в аптеку все купив. Її готували до операції, але ще не казали коли. 11 числа лікар сказала купити плазму. В обід теща з тестем придбали і привезли її в пологовий. Віддали Тані, а вона медсестрі. Все було добре. Сказали на 12 квітня буде операція о 9 годині. Ми з нею ввечері розмовляли, все було добре. Зранку операція почалась о 9.45, мені жінка сказала, що не було анестезіолога. Десь він затримався. Через хвилин 10 теща подзвонила  і сказала, що Таню повезли в реанімацію. Моя мама залишилась з дітьми. Ми всі чекали в лікарні, ніхто нам нічого не казав: що сталось, чого повезли", - розповів Олександр Гезей.

За словами чоловіка, пізніше медики повідомили йому, що щось сталось, мовляв серцева недостатність чи тромб і жінка померла.

"Я зайшов в реанімацію. Вона була холодна. Десь до обіду до другої години вона ще знаходилась там. Потім її повезли в обласну лікарню на розтин. Були такі речі, що сказали мені лікарі, які вскривали її, що матка чомусь не скоротилась, таке ніби її оперували вже, як вона була не жива. Напередодні, як я питав жінку, що роблять, Таня казала, що капають її, ніяких проб, аналізів не брали, сказали, що буде загальний наркоз. Я розмовляв з нею по телефону майже цілий день. Жінка мені казала, що її оперуватиме лікар, яка її вела, заввідділом і анестезіолог. Два заввідділом будуть. Я відповів, що це, мабуть добре", - зазначив потерпілий.   

Прокурор поцікавився, чи повідомляли лікарі про крововтрату.

"Мені лікарі нічого не могли відповісти взагалі. Вони, як би уникали мене", - каже потерпілий.

Також суддя поцікавився причиною смерті, чи відома вона потерпілому.

"Необґрунтоване введення замороженої плазми. Але не було крововтрати. Лікарі нічого пояснити не могли, сказали, що буде внутрішнє розслідування і все", - каже Олександр.

Захист обвинувачених поцікавився, чи знав чоловік, куди було виписане направлення. Потерпілий пояснив, що було в міський перинатальний центр, проте дружина вирішила піти в обласний.

"Я знаходився в той час з дітьми, вона мені повідомила, що буде в обласному", - зазначив потерпілий.

За його словами, перед операцією дружині принесли папери про згоду. Відповідаючи на запитання захисників, потерпілий повторив, що йому ніхто нічого не говорив, а поцікавитись не було в кого.

"Там, де вскривали видали довідку про смерть. Зі слів патологоанатома, коли ми забирали тіло, нам сказали, що матка дружини не скоротилась", - каже потерпілий.

Крім того, відповідаючи на запитання, потерпілий повідомив, що це була друга завмерла вагітність у дружини. Перша була близько 15 років тому.

"Жінка вже не перший раз вагітна. Вона вже мала досвід. Вона почувала себе добре. Вона ще, коли вже їй дали направлення, казала мені: "Саша, може я піду ще на одне УЗД, може там якась помилка", - зазначив потерпілий.

Суддя Болюк поцікавилась чи були показання у жінки про те, що їй рекомендували лягати на зберігання. Потерпілий зазначив, що не пам'ятає такого. Втім, суддя додала, що у матеріалах справи міститься інформація, що дружина відмовилась, оскільки мала перебувати з двома дітьми.

За словами потерпілого, причину того, що плід завмер дружині не сказали.

"Вона ще мала сумніви, ми думали, що може там ще все нормально. Усе, що нам говорили ще тоді (після першої завмерлої вагітності) ми виконували, вона пила вітаміни. Все, що казали ми робили", - зазначив потерпілий.

Дві попередні вагітності, за словами чоловіка, дружина виношувала добре.

Також сьогодні у суді допитали свідка анестезіолога ОПЦ Романа Савича. Медик розповів, що брав участь у реанімації потерпілої.

"Я тоді не працював, уже закінчив робочу зміну, але додому ще не пішов. Почув, що там була якась проблема. Я не пам'ятаю добре, але все, що було я описав у картці реанімаційних заходів. Все написано в історії хвороби", - каже медик.

"Знаю, що ми перевезли хвору з малої операційної в реанімацію. Не пам'ятаю чи то вже була зупинка серця чи ще ні. Проводили операцію завідувач гінекологічним відділенням і наш завідуючий. У нас прийнято так, що керує один, бо не можуть всі керувати. В будь-якій операції приймають участь дві бригади . У нашій бригаді керував Микола Бутніцький. Коли я прийшов, вже операція не проводилась. Всі люди помирають однаково від серцевої або дихальної недостатності. І всім надаються стандартно реанімаційні заходи не залежно, що до цього привело", - зазначив свідок.

Захисник одного з обвинувачених запитав, чи свідок бачив кров в операційній, той зазначив, що не бачив. Крім того, суддя поцікавилась у свідка чи він працює в прямому підпорядкуванні Бутніцького. Свідок це підтвердив.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 6 травня 13.20. У справі планують допитати інших свідків.


25.03.2019 11567 3
Коментарі (3)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

481
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1019 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

849
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1667
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2291
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4278 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

170

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

257

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

493

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

440
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8020
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

680
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

717
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1136
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

718
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6303
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1791
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

255
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

280
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1610
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

805 1