У Франківську провели круглий стіл з питань видання краєзнавчих часописів

 

 

Нещодавно в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбувся круглий стіл на тему: «Районна преса Івано-Франківщини: джерело краєзнавчої інформації».  


Модератор зустрічі – заступник директора Галина Горбань у своєму вступному слові окреслила основні питання круглого столу, ознайомила присутніх з виставкою краєзнавчої періодики, яку отримує ОУНБ ім. І. Франка, газет Прикарпаття з колекції Володимира Шеремета та часописів, які видає письменник і краєзнавець Василь Бабій, пише Правда.

 

Голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран зупинив увагу на розмаїтті видань, що друкуються у районах і про які не дуже обізнаний пересічний читач. Він наголосив, що видавці подібних часописів дають змогу молодим невідомим літераторам спробувати себе на ниві Слова.


Письменник, краєзнавець і педагог Василь Бабій розповів про часописи, які він видає та поділився проблемами їх друкування і фінансування.


Головний редактор Всеукраїнського дитячого журналу «Дзвіночок» Леся Пилип’юк-Диркавець наголосила: «Наш журнал – ровесник Незалежності України. Ми зуміли привернути до видання письменників з усього світу, а саме: Канади, Америки, Австралії, Німеччини, Польщі. І не тільки дописувачів, а й художників. Кошти, які ми отримуємо від обласної ради, ідуть виключно на друк, а все решту ми вишукуємо самотужки». Також вона розповіла, що часопис розпочав друк дитячих книжок.
Письменник Володимир Єшкілєв, який видає журнал «Мантикора», зазначив, що друкує часопис за власні кошти. Він закликав ширше рекламувати свою друковану продукцію, і тоді завжди знайдуться люди, які зацікавляться тим чи іншим виданням. Письменник поділився своїми роздумами про роль друкованого слова у вік комп’ютерних технологій, проблемами привернення читача до книги.


Редактор-видавець з Снятина, директор Музею культури і книги Покуття Володимир Карий в своєму виступі також підняв питання проблем читання. Він зауважив: «Щоб читач повернувся до книги, письменники і видавці повинні його зацікавити, зрозуміти чим і як їм допомогти».


Відомий краєзнавець Петро Арсенич подякував бібліотеці за змістовну виставку часописів, а також звернувся до представників влади з пропозицією більш активніше допомагати авторам і упорядникам вартісних видань, які друкують самотужки.
Цікаву інформацію про друковані видання села Липівка Тисменицького району надав видавець Ігор Угриновський. Газета «Липівське джерело» виходить щоквартально накладом 500 примірників. Часопис висвітлює новини села, звіт голови села, статті про відомих людей села, різні оголошення. Видається в селі й альманах «Дзвіночок», в якому акумулюються матеріали до відкритих уроків в школі, а також збірки поетичних доробків окремих мешканців Липівки. Громада із задоволенням підтримує випуск даних видань, так як розуміє, що все залежить від людей, від їх бажання зробити щось важливе для рідного села.
З великою зацікавленістю слухали учасники круглого столу виступ колекціонера Володимира Шеремета. Понад 300 газет і журналів, які виходили і виходять в області за часи незалежної України, нараховує його колекція. Унікальним експонатом є перший номер газети «Галичина» 1989 року, який друкувався в Прибалтиці і перевозився на Івано-Франківщину. Багато часописів вже не виходять, але інформація про них збережеться.


Заступник директора департаменту інформації діяльності та комунікації з громадськістю – начальник управління інформаційної діяльності ОДА Василь Артим проінформував присутніх про програми, які діють в області на підтримку місцевого книговидання та окреслив проблеми в галузі видавництва. Начальник відділу інформаційного забезпечення та моніторингу департаменту ОДА Дарія Кухарчук запропонувала вносити пропозиції на друкування краєзнавчих видань на 2016 р. та зініціювати на місцях прийняття районних програм підтримки книговидавничої справи і читання.


На завершення зустрічі учасники круглого столу запропонували продовжити такі діалоги і надалі та спільними зусиллями підтримувати видання, які друкуються в області.


10.08.2015 604 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

104
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

792 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806