Четвертий рік поспіль на базі відділення малоінвазивних методів лікування та реперфузійної терапії центральної міської клінічної лікарні проводяться операції на відкритому серці. Перші операції почали проводити з листопада 2016 року.
Так, у 2016 році проведено 9 оперативних втручань на серці і його судинах з приводу ішемічної хвороби серця. У 2017 - 33 операції на відкритому серці, більшість з яких на працюючому серці та 3 складні випадки протезування клапанів серця та комбіновані операції в умовах штучного кровообігу. У 2018 році - 24 операції. Від початку 2019 року вже проведено 21 операцію на серці власними силами кардіохірургічної бригади ЦМКЛ та кардіохірургом Гудзенком Тарасом
"Вже у цьому році застосовано новітні методи лікування ішемічної хвороби серця та набутих вад серця. Вперше в ЦМКЛ проведено операцію повної артеріальної реваскуляризації пацієнту 46 років з критичними стенозами серцевих артерій, що загрожували розвитку обширного інфаркту міокарду з ризиком раптової смерті. Вперше імплантовано біологічний аортальний клапан 74-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом, який дозволить не приймати по життєво антикоагулянти та значно покращити якість життя. Вперше проведено пластику-реконструкцію мітрального клапана у пацієнта з важкою мітральною недостатністю, що дозволило зберегти власний клапан серця, без його протезування і значно покращити якість життя 64-річному пацієнту", - розповідають медики.
У відділенні й надалі плануємо впровадження новітніх методів хірургічної корекції патології серця, а саме в напрямку малоінвазивних методик: протезування аортального клапана з міністернотомії, передньої мініторакотомії, пластики мітрального клапана серця з право бокової мініторакотомії, коронарного шунтування з приводу ІХС. Для впровадження всіх цих методик потребуємо деяких інвестицій в обладнання та інструментарій.