У Франківську пройшла Міжнародна науково-практична конференція (фото)

 

/data/blog/116412/30ba600ffb5b93427f9c11fe0a1a3506.jpg

 

15-17 вересня 2016 року на базі Юридичної клініки Прикарпатського університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «School of Legal Clinical Education: V4 + Ukraine».

 

Участь у конференції взяли експерти-керівники Юридичних клінік із провідних університетів країн Вишеградської групи. Окрім запрошених іноземних експертів участь у конференції взяли також керівники Юридичних клінік провідних юридичних вищих навчальних закладів та факультетів України, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

 

Захід проходив у рамках реалізації проекту "School of Clinical Legal Education: V4 + Ukraine" за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

 

У рамках програми конференції були розглянуті ключові питання щодо особливостей юридичної освіти студентів- юристів в Україні та країнах Вишеградської групи.

 

Зі вступним словом перед учасниками заходу виступила директор Навчально-наукового Юридичного інституту, професор Валентина Васильєва, яка підкреслила важливість роботи юридичних клінік, які забезпечують доступ представників соціально-вразливих груп суспільства до правової допомоги. У свою чергу завідувач Юридичної клініки нашого університету Катерина Гичка розповіла про діяльність клініки. 

 

gallery1 gallery1 gallery1

 

Під час роботи конференції її учасники поділилися практичним досвідом у сфері юридичної клінічної освіти, що дозволило отримати нові практичні навички щодо реалізації програм юридичної клінічної освіти як в Україні, так і в країнах Вишеградської групи.

 

Зокрема, керівник Юридичної клініки Карлівського університету у м.Прага (Чехія) – Міхал Урбан поділився особливостями впровадження програми «Street Law» студентами Юридичного факультету Карлівського університету у м. Прага. Програми «Street Law» є одним із методів правового навчання юридично необізнаних верств населення.  

 

Керівник Студентського правового центру Палацького університету в м. Оломоуц (Чехія) – Луція Валентова поділилася особливостями курсу тренінгового навчання, спрямованого на отримання студентами практичних навичок за професією юриста, який впроваджується їхнім університетом. Керівник Юридичної клініки Любінського католицького університету Івана Павла ІІ (м. Люблін, Республіка Польща) – Анета Біали презентувала особливості Юридичної клінічної освіти в Польщі.

 

Зузана Штевулова, викладач Трнавського університету в м. Трнава (Словаччина) та голова Ліги прав людини в Словаччині поділилася досвідом роботи юридичної клініки Трнавського університету у сфері еміграційного права, права захисту прав біженців та людей, які потребують притулку. Особливості Юридичної клінічної освіти в Угорщині окреслила керівник Юридичної клініки Університету Сегед – проф. Юдіт Тот. Керівники Юридичних клінік України поділилися своїм досвідом у сфері співпраці із центрами безоплатної правової допомоги, особливостей спеціалізації юридичних клінік та організації роботи в межах Юридичної клініки.

 

gallery2 gallery2 gallery2

 

На сьогодні існує необхідність в створенні спеціалізованих юридичних клінік в Україні, але юридичні клініки України не мають достатнього досвіду в цій галузі. Окрім того, існує необхідність у пошуку нових підходів в освітньому процесі в Україні спеціально для юридичних факультетів з акцентом на практиці ЄС у сфері освіти юристів, зокрема в світлі запланованої реформи юридичної освіти. Зважаючи на те, що країни Вишеградської групи розташовані найближче до України з усіх країн ЄС та є членами ЄС протягом тривалого періоду, саме їх досвід у сфері реформування юридичної освіти та забезпечення практичної складової в навчальному процесі в юридичних вищих навчальних закладах, саме їх досвід є для України дуже важливим.

 4444.jpg

В рамках проведення конференції учасники також окреслили напрямки можливої співпраці із Юридичними клініками європейських університетів, зокрема університетами країн Вишеградської групи.

 

На конференції був презентований посібник "Особливості клінічної юридичної освіти в країнах Вишеградської групи та Україні: порівняльний аналіз", який буде опублікований за результатами конференції.


21.09.2016 542 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

496
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5118
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1424
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1302
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2566
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3955

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

343

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1177

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1020

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

940
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

256
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10631
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

333
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

598
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5650
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1414
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

291
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

197
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

571 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1004
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

875