У Франківську покажуть фільм про Тараса Бульбу у виконанні зірки Голівуду

 

Герой-козак Тарас Бульба у виконанні зірки Голівуду, південноамериканські пампаси в ролі українського степу та аргентинські вояки, які зображають запорізьких козаків і, головне, героїчна історія боротьби українського народу за свободу своєї країни, номінована на премію Американської кіноакадемії «Оскар».  

 

Все це не фантастика. Світові кіномани отримали змогу побачити все це іще далекого 1962 року, івано-франківському ж глядачеві така нагода випаде вже цієї суботи.

 

Йдеться про безкоштовний показ художнього фільму відомого американського режисера Джея Лі Томпсона «Тарас Бульба», знятого за мотивами відомої повісті Миколи Гоголя, який відбудеться о 14.00 годині 10 березня в Рубіновому залі театру кіно «Люм’єр» з ініціативи та за сприяння громадських організації «Поклик Нації» та  «Українське національне середовище».

 

«На сьогоднішній день, - розповів голова ГО «Поклик Нації» Тарас Боднар під час прес-конференції, присвяченої показу фільму, - на жаль, дуже небагато хороших іноземних фільмів дублюються українською мовою, пише бріз.

 

Немає відповідного законодавства, яке б зобов’язувало кінопрокатників це робити. Тому наша громадська організація вирішила в черговий раз внести свій посильний внесок в цей процес, взявши участь у дубляжі прекрасного американського фільму про козаків, які боролись за Україну, «Тарас Бульба».

 

Всі ми пам’ятаємо однойменний фільм режисера Володимира Бортка, знятий в 2008 році. Там є одна неприємна серцю кожного українця сцена, коли козаки вмирають «за землю русскую», тобто за іншу державу. Як сказав відомий кінорежисер Юрій Іллєнко, «сильний фільм, але він не наш, не український. Ця стрічка знімалася в Аргентині, а в масових сценах задіяні військовослужбовці Аргентинської армії, проте впродовж всього фільму ми чуємо «Україна».

 

Як стверджує пан Боднар в українському перекладі фільм буде представлено глядачам вперше. Переклад і дубляж кінофільму здійснено на львівській студії «Сотий майдан», з якими активісти «Поклику Нації» підтримують тісні дружні стосунки.

 

«Я свого часу, коли жив у Львові – ще на початку 90-х років, - розповідає про співпрацю з «Сотим майданом» заступник голови ГО «Поклик Нації» Ярослав Багай, - співпрацював з цими людьми. Це були професіонали. Частина з них працювала на Львівському телебаченні, частина потім на «П’ятому каналі». Зараз у Львові ці люди об’єднались у громадську організацію «Українське національне середовище» і працюють над тим, щоб наш глядач мав альтернативу неякісним американським бойовикам».

 

Як стверджують організатори показу, цікавим є той факт, що два виконавця головних ролей у стрічці – Юл Бріннер (Тарас Бульба) та Тоні Кертіс (син Тараса Андрій) мають певне відношення до України. «Хоча батьками Тоні Кертіса (Бернарда Шварца) й були угорські євреї, - говорить Т.Боднар, - його мати була уродженкою Галичини. А Юл Бріннер (Юрій Брінер), хоча й народився у Владивостоці, поєднав у своїх венах швейцарську, українську, російську та монгольську кров. А на знімальному майданчику «Тараса Бульби» він розповідав кіногрупі, що саме тут, на майданчику, він відчуває, як у його венах бере верх саме українська кров, кров вільних запорожців…» Крім того, саме на зйомках фільму «Тарас Бульба» Т.Кертіс познайомився із Христиною Кауфман (виконавиця ролі панночки Наталі), і пізніше одружився з нею.

 

«Цей фільм, як ніколи актуальний зараз. - підсумовує Я.Бакай, - Всі пам’ятають сюжет і описаний момент зради ми спостерігаємо і сьогодні. Різниця лише в тому, що колись продавались за панночку, а тепер – за гроші. Бюджет фільму – менший, ніж у В.Бортка. Росія вкладає великі гроші у зйомки фільмів, оскільки проводить політику культурного імперіалізму. Наша організація виступає за те, щоб Україна, ставши багатою державою, також проводила політику власного культурного імперіалізму».


06.03.2012 2162 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

554
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1573
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2804 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3729
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3151
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2230

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

104

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

698

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

556

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1698
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

373
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

572
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

879
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

560 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5084
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

428
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

951
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

589
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

354
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

342
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

443
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

458