У Франківську покажуть фільм про Тараса Бульбу у виконанні зірки Голівуду

 

Герой-козак Тарас Бульба у виконанні зірки Голівуду, південноамериканські пампаси в ролі українського степу та аргентинські вояки, які зображають запорізьких козаків і, головне, героїчна історія боротьби українського народу за свободу своєї країни, номінована на премію Американської кіноакадемії «Оскар».  

 

Все це не фантастика. Світові кіномани отримали змогу побачити все це іще далекого 1962 року, івано-франківському ж глядачеві така нагода випаде вже цієї суботи.

 

Йдеться про безкоштовний показ художнього фільму відомого американського режисера Джея Лі Томпсона «Тарас Бульба», знятого за мотивами відомої повісті Миколи Гоголя, який відбудеться о 14.00 годині 10 березня в Рубіновому залі театру кіно «Люм’єр» з ініціативи та за сприяння громадських організації «Поклик Нації» та  «Українське національне середовище».

 

«На сьогоднішній день, - розповів голова ГО «Поклик Нації» Тарас Боднар під час прес-конференції, присвяченої показу фільму, - на жаль, дуже небагато хороших іноземних фільмів дублюються українською мовою, пише бріз.

 

Немає відповідного законодавства, яке б зобов’язувало кінопрокатників це робити. Тому наша громадська організація вирішила в черговий раз внести свій посильний внесок в цей процес, взявши участь у дубляжі прекрасного американського фільму про козаків, які боролись за Україну, «Тарас Бульба».

 

Всі ми пам’ятаємо однойменний фільм режисера Володимира Бортка, знятий в 2008 році. Там є одна неприємна серцю кожного українця сцена, коли козаки вмирають «за землю русскую», тобто за іншу державу. Як сказав відомий кінорежисер Юрій Іллєнко, «сильний фільм, але він не наш, не український. Ця стрічка знімалася в Аргентині, а в масових сценах задіяні військовослужбовці Аргентинської армії, проте впродовж всього фільму ми чуємо «Україна».

 

Як стверджує пан Боднар в українському перекладі фільм буде представлено глядачам вперше. Переклад і дубляж кінофільму здійснено на львівській студії «Сотий майдан», з якими активісти «Поклику Нації» підтримують тісні дружні стосунки.

 

«Я свого часу, коли жив у Львові – ще на початку 90-х років, - розповідає про співпрацю з «Сотим майданом» заступник голови ГО «Поклик Нації» Ярослав Багай, - співпрацював з цими людьми. Це були професіонали. Частина з них працювала на Львівському телебаченні, частина потім на «П’ятому каналі». Зараз у Львові ці люди об’єднались у громадську організацію «Українське національне середовище» і працюють над тим, щоб наш глядач мав альтернативу неякісним американським бойовикам».

 

Як стверджують організатори показу, цікавим є той факт, що два виконавця головних ролей у стрічці – Юл Бріннер (Тарас Бульба) та Тоні Кертіс (син Тараса Андрій) мають певне відношення до України. «Хоча батьками Тоні Кертіса (Бернарда Шварца) й були угорські євреї, - говорить Т.Боднар, - його мати була уродженкою Галичини. А Юл Бріннер (Юрій Брінер), хоча й народився у Владивостоці, поєднав у своїх венах швейцарську, українську, російську та монгольську кров. А на знімальному майданчику «Тараса Бульби» він розповідав кіногрупі, що саме тут, на майданчику, він відчуває, як у його венах бере верх саме українська кров, кров вільних запорожців…» Крім того, саме на зйомках фільму «Тарас Бульба» Т.Кертіс познайомився із Христиною Кауфман (виконавиця ролі панночки Наталі), і пізніше одружився з нею.

 

«Цей фільм, як ніколи актуальний зараз. - підсумовує Я.Бакай, - Всі пам’ятають сюжет і описаний момент зради ми спостерігаємо і сьогодні. Різниця лише в тому, що колись продавались за панночку, а тепер – за гроші. Бюджет фільму – менший, ніж у В.Бортка. Росія вкладає великі гроші у зйомки фільмів, оскільки проводить політику культурного імперіалізму. Наша організація виступає за те, щоб Україна, ставши багатою державою, також проводила політику власного культурного імперіалізму».


06.03.2012 2181 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

871
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1475
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3304 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2590
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3458
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3006

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

347

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

814

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

817

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1440
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3255
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20755
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

982
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

507
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

577
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1133
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5833
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

266
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3638 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

688 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1018
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1365 2