
Сьогодні, 22 лютого в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру.
Зокрема йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року, втім, через закінчення повноважень судді, справу почали розглядати заново, пише Бліц-інфо.
Завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький підозрюються у злочинній недбалості, тобто неналежному виконанні професійних обов'язків унаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що викликало смерть хворої.
Як йдеться у матеріалах справи, Гезей потрапила в ОПЦ із завмерлою вагітністю. Жінці робили операцію, щоби видалити плід. Під час оперативного втручання, яке проводили обоє згаданих лікарів, медики вдалися до переливання плазми. Експертиза встановила, що крововтрата була невелика і переливання було необґрунтованим. Жінці почали вводити плазму під час операції і продовжили після її завершення. У Тетяни розвинувся анафілактичний шок, відмовили легені, і жінка померла.
На сьогоднішньому засіданні прокурор представив суду всі письмові докази сторони обвинувачення. Втім захисники обвинувачених попросили у суду перерву, щоб ознайомитися з результатами судово-медичної експертизи, оскільки справа тягнеться вже довго і вони не пам'ятають всіх деталей.
Суд оголосив перерву до 25 березня. На наступному засіданні будуть допитувати свідків по справі.
Ст. 140 ч. 1 ККУ, за якою звинувачуються Микола Бутніцький та Олександр Буянов, – "невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого" – передбачає покаранння у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.