
Сьогодні відбулась зустріч в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Басараба з делегацією програми розвитку державно-приватного партнерства в Україні, що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).
Сергій Басараб зустрівся з менеджером проектів Місії USAID в Україні Анною Богдановою та спеціалістом з охорони довкілля Місії USAID в Україні Ларісою Піскуновою, передає кореспондент Фіртки.
Програма розвитку ДПП співпрацю з містом Івано-Франківськ впродовж 2012-2015 років з питань підготовки пілотного проекту державно-приватного партнерства «Генерування електроенергії з біогазу полігону твердих побутових відходів в Івано-Франківську».
Наразі програмою розвитку ДПП підготовлене техніко-економічне обґрунтування проекту, тож наступним етапом є прийняття відповідних рішень владою області та міста відповідно до законодавства у сфері державно-приватного партнерства. Це дасть змогу затвердити висновки про аналіз ефективності ДПП та почати підготовку до конкурсних процедур.
За словами менеджера проектів Місії USAID в Україні Анни Богданової, приїхали з візитом для знайомства з партнерами. Також планують відвідати полігон, що знаходиться в Тисменицькому районі у селі Рибне, тобто те місце, де саме впроваджуватиметься проект. Після цього нададуть рекомендації обладміністрації та приватному партнеру проекту, який буде обраний шляхом конкурсного відбору для того, щоб усі питання які стосуються екології навколишнього середовища були належним чином опрацьовані.
Представники делегації зауважили, що термін проекту завершується у вересні 2015 року, тож до цього часу сподіваються досягнути максимальних результатів у співпраці з владою міста та області і перейти до наступної частини – проведення тендерів.
«Ми сподіваємось, що впровадження проекту у вашому місті допоможе реалізувати дві мети: використати шкідливий газ метан, який утворюється на полігоні. Щоб, по-перше не було викидів цього шкідливого газу в атмосферу, який зумовлює зміни клімату та створює парниковий ефект. А по друге не тільки попередити його викиди, а й використати його на благо громади, адже є можливість цей шкідливий газ переробити та утворити електроенергію. Тобто він може бути додатковим джерелом альтернативної електроенергії. Також сподіваємось, що такий досвід Івано-Франківщини послужить позитивним прикладом для інших областей», - розповіла Анна Богданова.
В свою чергу Сергій Басараб подякував представникам Місії USAID в Україні за те, що Івано-Франківську область вибрали для впровадження проекту.
«З нашого боку є багато ідей та пропозицій. Ми сприятимемо у його втіленні в життя на території нашої області. Ми готові до плідної співпраці», - підсумував Сергій Басараб.