У Франківську на встановлення електронної системи голосування виділили 1.5 млн гривень

 

 

Сьогодні, 22 грудня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.


Голова комісії Василь Мельничук (ВО «Батьківщина») розпочав засідання зі знайомства. Він зазначив, що в склад постійної комісії входять шестеро депутатів, але зараз присутні п’ятеро, оскільки Олег Гончарук у відрядженні. Окрім того, на засіданні були присутні Василь Гладій – перший заступник голови облради, Ольга Галабала – заступник голови облради, Леся Балагура – заступник директора департаменту фінансів ОДА та Руслан Панасюк – директор «Офісу реформ» в області, інформує Фіртка з посиланням на ГК.


«Наша комісія є самодостатня, у всіх є потенціал, і я вважаю, що ми його використаємо у своїй роботі», – зазначив Мельничук.


У порядку денному заплановано обговорення рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016 – 2020», (доповідає Василь Гладій – перший заступник голови обласної ради), регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 рр. (доповідає Василь Гладій), проекту рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2016 рік» (доповідає Леся Балагура – заступник директора департаменту фінансів ОДА), про хід виконання закону України добровільних об’єднань громад в Івано-Франківській області (доповідає Руслан Панасюк – директор «Офісу реформ» в області) та ін.


Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій повідомив, що 09. 10. 2015 році Обласна  рада прийняла програму про розвиток місцевого самоврядування в Івано-Франківській області.


Ця програма складається з декількох підпрограм:

1. Обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування;

  • Обласний конкурс «Громада кращого довкілля»;
  • Обласний конкурс «Краща спортивна громада»;  
  • Обласний конкурс «Краща етнокультурна громада»; 
  • Фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень;  
  • Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування;
  • Висвітлення роботи органів місцевого самоврядування у ЗМІ;

 

Він зазначив, що загалом ідея створення та функціонування цієї програми належить колишньому голові обласної ради Василю Скрипничуку.


Гладій запропонував внести ряд змін у цю програму.


Зокрема, внесення змін у положення про фонд  обласної ради на виконання депутатських повноважень. Йдеться про те, щоб половину коштів спрямовувати на допомогу учасникам АТО, а половину – на допомогу іншим категоріям осіб, які будуть звертатися.


Також він запропонував збільшити суму подяки від голови обласної ради до 1000 гривень (на сьогоднішній день вона становить 500 гривень) та збільшити загалом обсяг фінансування на 2016 рік, а саме – передбачити видатки для встановлення електронної системи голосування у розмірі 1 млн 500 тис грн.


«Ви знаєте, що Верховна Рада прийме відповідний закон про електронне голосування і тоді це вже буде норма закону. Ми хочемо підготуватися до цього. Ми плануємо зустрітися з ректором університету нафти і газу та з ректором ПНУ, щоб вони запропонували нам систему електронного голосування, яку застосовують у вишах. Ми разом спільно поспілкуємося, напрацюємо варіанти і приймемо рішення», – зазначив Гладій.


Однак заступник голови комісії Сергій Коцюр сказав, що на цю систему треба близько 500 тисяч гривень на 40 осіб.

 

«Якщо межа на 90 осіб, то сума не росте пропорційно, треба значно менше коштів на обладнання електронної системи голосування. Для чого виділяти на це стільки коштів?», – обурився він.


Але Гладій відповів, що можливо на це треба  менше коштів, а 1 млн 500 тис – це умовна сума. Адже мова йде і про обладнання робочого місця депутата (мається на увазі екрани, мікрофони тощо).


Як з’ясувалося, депутати зараз на руках не мають цієї програми загалом, тому їм важко зорієнтуватися у змінах, які пропонуються.


Крім того, Василь Гладій запропонував збільшити фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень до 36 тисяч гривень (до цього вона становила 24 тисячі) на кожного депутата і відповідно фонд голови обласної ради до 1 млн 512 тис гривень. Звідси власне і виділятимуться кошти на допомогу учасникам АТО та людям, які за нею звертатимуться.


22.12.2015 626 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1108
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1632 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2405
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2252 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7535
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15249 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

307

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1029

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1099

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1882
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

277
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

656
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

896
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3122
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

915
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1948
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1003
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35152 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

263
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

480
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

620
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

944